1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали им верувате на машките солзи?

Дискусија во 'Врски' започната од Anely, 27 јуни 2011.

  1. rak11

    rak11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    77
    не никако
     
  2. busavkaa

    busavkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    6
    Јас за прв пат денес дечко ми го видов како заплака за мене, дури му идеше да си ја чукни главата од ѕид...ама сам си беше виновен заради бившата ми се развика и јас од нервоза добив како напад неможев да дишам и ко виде тој дека неможам воздух да земам почна да плачи и да ме моли да му простам...али ипак не му вервам дека искрено заплака, пошто некој дечко ако си ја сака женската нема ни да дозволи да се случи тоа па и да плачи тој..
     
  3. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Верувам во машки солзи, сум била сведок на едни искрени и невини солзи, солзи кои беа пролеани поради љубов. Едноставно тоа што се случи неможеше да се одглуми, а плус и подоцна се виде дека сето тоа било реално и вистина. Но како што некои жени умеат да пуштат лажни солзи само да бидат поубедливи, сигурно има и вакви мажи. Значи и женските и машките солзи можат да бидат и вистинити и лажни.
     
    На vaga95 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    НЕ!.бидејки не постои
     
  5. mon4i91

    mon4i91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    101
    верувам... ама исто така верувам дека постојат секакви машки така да според тоа дали се лажни или не, мислам дека самата личност си кажува за себе...
     
  6. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    па тие не плачат :wasntme: , јас досега не сум видела маж да плаче, само кај сапуниците го има, бидејќи ретко плачат им верувам на солзите, освен ако е некој талентиран плачко или лигуш. :D
     
  7. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Да. Кога ќе го стегнеш квалитетно за тестиси, маста да му излезе. Ќе рика, па и жал да ти падне.
     
    На ines.h му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    :bow: :bow: Мерлинке respect за мислењево ме умре од смеење, сите твои мислења се за во тема смешни мислења :rofl: :rofl:

    Инаку кога го прочитав насловот на темата си помсилив ’’Што е ова зар мажите не се живи луѓе, зар немаат чувства зар не смеат да плачат’’. Не знам зошто толку жените креваат врева околу машките солзи. Мажите плачат исто како и ние само не ко нас да не видат 100 луѓе со размачкана шминка, тие тоа го прават кога наоколу нема никој.
    Зошто да плаче ако не му значиш ништо? Тоа што не се како нас да плачат за глупости не значи дека не плачат.
     
  9. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    ^ Рака на срце, поверодостојни се нивните отколку нашите.
    Па нас жени мили, за се ни се плаче. ПМС наш, ПМС на мама, ПМС на дада, ПМС во светот, гладот на кучињата скитници, среќата на Есмералда, малерот на баба и, дождот во лето, сонцето во зима, комплиментот доделен на комшиката, скршен нокт, мал раст на коса, укор, болка... И мала е Фемина за темелно доловување на нашите причини за цвичење.

    Така да, вера не може да ни се фати. А и маж да ни се фати пак ќе се расплачеме.

    Додека видиш да не веруваш. Res, non verba. Ако се тркала нешто од очите, плачат. И тоа особено ако ја оплеска здраво.
     
    На srcekrsacka, crazylady, Bunny05 и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Dulce

    Dulce Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    35
    Ako devojka place zbog decka, znaci da ga voli. Ako decko place zbog devojke, znaci da tu devojku ne moze niko voleti vise od njega... ♥

    верувам во ова..и мислам дека е точно .. ретки се машките кои плачат дефинитивно !
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Верувам во машки солзи. (иако не сакам да го видам тоа :lol: ) Ама машко чим заплаче сериозна е работата.
    Во женски не верувам. :)
     
    На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bunny05

    Bunny05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    124
    Верувам,само еднаш го имам видено дечко ми да пушти солза и тоа заради мене.Го изнервирав премногу и иако не бев во право продолжив да терам инат,а тој од петни жили се трудеше да ми докаже дека не сум во право ама јас не,во право сум и точка.Од нервоза заплача и ептен ми стана криво :|
    Исто и татко ми сум го видела да заплака еднаш,а тој важи за човек со многу цврст карактер.
    Ако машко заплаче верувам дека стварно му е тешко.
     
  13. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Има еден стих од нашиот Тоше- „Женски солзи небо гледа, но ќе запише само кога маж ќе заплаче“... Верувам во машки солзи само ако му верувам и на мажот кој плаче...
    Не сакам машко кога плаче...многу лигаво ми изгледа
     
  14. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Верувам, бидејќи машките преретко плачат, и знам дека ако заплачат мора да имаат голема емотивна тежина на себе (за разлика од женските кои често ги злоупотребуваат солзите).

    Досега пред мене - за мене никое машко не заплакало (овде не мислам на машки од семејството).
     
  15. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    Верувам, но не во сите. Нема потреба да ми кенка за секоја ситница, само за да ми покаже дека демек му значам.
    Ах кога само ке се сетам коа мислев дека нема да идам и јас со него на одмор. Јас плачам, тој шмрка со носот... Знаев колку му е битно и јас да одам со него, и отидовме.
     
  16. CaperucitaRoja

    CaperucitaRoja Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2011
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    А мислите ли дека машките се способни да исценираат солзи само за да добијат нешто во врска (како на пр. некои женски) ?
     
  17. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Верувам...кога душата моја верува!
    Машките имаат НА его, толкаво, ама мислам дека кога е дојдено до срце, и тие знаат да заплачат. Ако веќе станува збор за љубов, заради грешка, неверство(макар што невертството не го оправдува апсолутно ништо), изгубена љубов...Верувам во машки солзи, тешки се, и болат повеќе од милион зборови, апсолутна вистина има стихот на Тоше кој некој го спомна.
     
  18. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    Верувам ама солзата незначи дека ке смени нешто машко си е машко секогаш ке прават грешки
     
  19. vivarium

    vivarium Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Искуството ме натерaло да не верувам. И крокодилите имаат солзи па сепак се крволочни рептили!
     
  20. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Па и не баш, зборувам за во врска.
    Искрено мене страшно би ме изнервирало ако ми плаче, особено ако е крив, па сега се труди да ја поправи работата.Ниту јас му плачам, ниту сакам да ми плаче.И не знам што е работата во последно време, ама нонстоп слушам за нечии дечковци како плачеле, изгледа виделе дека лесно паѓаат женските на тоа.

    За други ситуации, ако му е навистина тешко, ќе заплаче нормално, жив човек е и нема зашто да не му верувам :)