1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали им верувате на машките солзи?

Дискусија во 'Врски' започната од Anely, 27 јуни 2011.

  1. Slatko-Malo

    Slatko-Malo Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    12
    да, верувам! со оглед на тоа што имам тврд дечко и никогаш за ништо нема плачено,само еднаш заплака за мене,што иако го видов со свој очи не ми се веруваше и многу ми падна жал :( значи кога машко плаче за тебе значи стварно те сака. :)
     
  2. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Да верувам! :!:
     
  3. miina

    miina Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    8
    Јас верував,но веќе не. Имав случка од која престанав да верувам на машки..
    Бев слушнала дека мојот мојот дечко пишувал пораки на бившата секој ден или преку ден,кога го прашав тој почна да ме убедува дека нема врска работава почна да плаче..јас му верував,но за сигурност појдов до неговата бивша ја прашав и девојката ми рече дека секој ден и пишувал пораки како е..бла бла ...и од тогаш не верувам на машко..после тоа многу ме молеше и звонеше но веќе беше завршено засекгоаш :))
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Се додека не се резили, и вакво нешто направи:
     

    Прикачени фајлови:

    • profil.jpg
      profil.jpg
      Големина на фајлот:
      102,6 KB
      Прегледи:
      176
  5. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Верувам, колку да се рече !
    Имам еден другар, од мене е постар една година. Одеше со моја блиска другарка. Катастрофална врска. Врска само на големи цицки, карактер од едната страна и дебел задник. Но другар ми ја сакаше. Искрено ја сакаше. Нивната врска него не му беше многу важна, незнам како да кажам. Тој ја сакаше, но сепак не се траќаше толку. Од кога се скараа, сфати дека навистина му е потребна и важна.
    Тогаш ;( ;( . Само во неговите солзи поверував, во ничии други. Знаев дека другите се лажни.
     
  6. Natti

    Natti Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    5
    Не само што зависи од ситуацијата зависи и од самото машко...има некои искрено плачат,но многу се ретки тие...но сепак постојат.
     
  7. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    Верувам, за разлика до пред неколку месеци. Бидејќи воопшто не верував на машки, кога ми се случи тоа, мислев дека ми глуми само за да постигне нешто. И не изреагирав воопшто емотивно, туку му се развикав да се присобере. А сега, кога гледам дека детето сѐ правело од љубов, жал ми е што бев таква. Секако дека зависи од личноста, ама штом личност со силен карактер пролее солзи, само да му дадеш шанса, да ти кажува колку му е тешко без тебе, не верувам дека е глума. Ама... кој се изгори еднаш, се истура на погрешни луѓе.
     
    На miina му/ѝ се допаѓа ова.
  8. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Верувам од кога дечко ми има пуштено некоја солзичка поради мене, инаку пред тоа не, мислев дека машката гордост може да биде посилна од солзите :)
     
  9. Mecheto1

    Mecheto1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    52
    Верувам. :)
     
  10. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    5.525
    мислам дека машките воопшто не плачат.па зошто би плачеле кога ние тоа го правиме и за нив.но секој со своето искуство
     
  11. Mecheto1

    Mecheto1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    52
    Хаха...убаво го објасни ова :) така е.
    Сеа знаат и они да пуштат некоја солза,ама тоа не е ништо во споредба со женските солзи :)
     
  12. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Тоше Проески во една песна испеа: "Женски солзи Небо гледа но ќе запише, само кога МАЖ ќе заплаче", затоа што машките ретко плачат, a кога го прават тоа, им доаѓа од нај чистите делови од душата. Не се како нас женските, кученце да видиме да ни мафта со опавчето одма солзи на очите, за се и сешто си плачиме, плачки :P :)
    Добро има и плачковци, ама тие не ги редам во групата мажи :)
     
    На Abby, srcekrsacka и Mecheto1 им се допаѓа ова.
  13. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Зависи од ситуацијата..Некад да, некад не..
     
  14. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    заборавив да кажам..машко имам видено да плаче само по смрт на некоја блиска личност..е да тоа се вистински солзи...
     
  15. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Не верував бидејќи бившиот беше лажен плачко, но сег верувам дека кај дечкото мој сегашен имам видено вистински искрени солзи поради мене,односно за мене плачел душичка таа :*
     
  16. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    хахахаха леле незнам дали да верувам дали не, нејќам да генерализирам, само ке кажам од едно мое искуство со бившиот, сонцка кога се разделувавме кај мене дома бевме, срце абе плачеше ли плачеше срцево ми се здрви кога го видов, за да после два саата одкај мене одкако си замина да излезе со друго девојче “на кафе“ негова подоцна идна мувачица :rofl:

    Али ај, ке се трудам некако силно во мене да не генерализирам нели , не се сите исти :rofl:
     
    На trtla му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    хахахаха оба е широк поим за да им верувам на нивните солзи предходно ди ја согледала причината,однесувањето и изразит на лицето затоа што тие што лажно плачат се приметуваат исто како тие што лажат!!!!!!!!!!! :sweat: :sweat: :sweat: :sweat: :sweat:
     
  18. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    НЕ ВЕРУВАМ!!!До утре може да плаче не верувам.Имав еден таков многу ми грешеше му раскинав и плачеше ко мало дете се смиривме и пак иста песна.Од тогаш јок, поштувам искреност нека не ме лаже нека ме почитува,а не ке си игра па после ај ке заплачам ке ми поверува никако.
     
    На trtla му/ѝ се допаѓа ова.
  19. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ако навистина добро го познавате ќе препознаете веднаш дали се вистински тие солзи или глуми пред вас. Тие нервозата ја калат на друг начин за разлика од нас жените кои веднаш пуштаме солза и паѓаме во депресија.

    На мм сум видела 2 пати солзи во очи (не дека плачеше на глас ама ги видов тие емоции кај него). Еднаш кога се породив и кога за прв пат го зеде бебето во раце - радосници и еднаш во една караница кога го многу повредив и сто пати се покајав за тоа :$
     
  20. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912