1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали им верувате на машките солзи?

Дискусија во 'Врски' започната од Anely, 27 јуни 2011.

  1. Vladus

    Vladus Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    113
    Koj ne veruva vo niv ne ja znae nivnata tezina
     
    На bobby.pin и Ilusionist им се допаѓа ова.
  2. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    Да!
    дечкоми има цврст карактер не е емотивен бидеќи животот го научил на многу тешкотии... го имам заприметено неколку пати кога ќе се караме да пушти солза иако никогаш не му имам речено и знам дека не би сакал и тој да знам дека плачел...
     
  3. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Верувам :) тоа е само еден доказ плус за да ми докаже нешто :) и тоа оби4но не се дешава 4есто во годината еднаш :|
     
    На Vilince му/ѝ се допаѓа ова.
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.882
    Допаѓања:
    102.916
    Пол:
    Женски
    Да , верувам , најискрени се
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Torte19

    Torte19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    86
    Верувам и тоа како..Машки солзи,тешки солзи ..
     
  6. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    На бившиот не му верував бидејки беа лажни |( (кога ќе се скаравме за да му простам за тоа што згрешл плачеше за да ме придобие),но на сегашниот му верувам.Никогаш не сум видела толку искрено да плачи некој (па дури ни женско).Само ме гушна и цело време плачеше(кај што го гледав и мене ми протекоја солзи) :(
     
  7. bobby.pin

    bobby.pin Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    29
    Јас еднаш бев многу навредена од страна на дечко ми но тогаш идевме неколку месеци, беше кажано без размислување и е нешто што никоја девојка не би сакала да го слушне од својот дечко.
    Потоа се тргнав од него и нормално почнав јас да плачам бидејќи мислев дека е готово, а бевме заедно некаде 5-6 месеци и почнав да го засакувам.
    Кога сфати што кажа, и ме виде дека сум многу навредена, седна, ме гушна и ме молеше да се извинам. Кога го слушнав гласот како плачливо ми го изговара името и се извинува, видов дека плаче и ми падна многу жал,ги избришав и моите и неговите солзи и сега сме скоро 2ипол години заедно.
    Се деси уште еднаш, и тогаш сфатив дека многу ме сака... не секој до толку се препушта пред некој..
     
  8. S-girl

    S-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    38
    mislam deka maskite solzi od decko/soprug se mnogu poiskreni od zenskite. nie zenite znajme da se prepravame poveke od mazite
    [mod-kirilica:1mxv1ke5][/mod-kirilica:1mxv1ke5]
     
    На tinan му/ѝ се допаѓа ова.
  9. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Само да знаете што се случува во душата за да се пушти солза.....
    Тоа е длабоко против убедувања всадени од најрано детство дека секогаш мора да си јак. Солзите се распад на вредностите кои сами сме си ги поставиле и се израз на длабок душевен конфликт каде што не преовладува само една чиста емоција туку е најчесто микс на тага, бес, немоќ, болка......
     
    На Vilince, Angel4eeee, Ilinaaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. strelecF

    strelecF Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    14
    тешка сум во карактер..

    НЕ верувам во солзи, верувам во дела
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  11. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Верувам! Затоа што сум била сведок на искрени машки солзи. И можам да кажам дека машките солзи се многу поискрени од женските. Ние женските по природа сме такви да можеме да заплачеме за било што.
     
    На mimi.d и ariela09 им се допаѓа ова.
  12. Agatha

    Agatha Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    1.147
    Категорично НЕ!!! Имам лошо искуство со нив, лажни се.
    Ако се однесува некое машко фино со девојка, нема да има потреба од плачење и прошка нели?
     
  13. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    А зарем имало машки и женски солзи??? :?: И за ова ли генерализација.. цц ќе се упукам некој ден. :@

    Солзи си се солзи, болка е болка не е битно дали е машко или женско, стар или млад, дете или возрасен итн. Како вака размислувате јас незнам.. стварно неможам да сфатам. :^) Па што ако е машко зарем не смее да плаче или ако заплаче по дифолт е лажно плачењето или он не смее да има емоции и чувства. :x Не верувам дека сите се толку добри глумци мислиш од Холивуд излезени па ќе глумат, абе ајде не живејте во некој нереален свет. :tmi:
     
    На julie77, crazylady и L-a-r-a22 им се допаѓа ова.
  14. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Досега дечкоми никогаш не пуштил солза пред мене одиме 3 ипол години... понекогаш сакам да го видам да пушти солза, но кога ке размислам подобро не сакам бидејки нејкам како пичка да изгледа да плачи за караници или сл иако до сега немало некои големи проблеми (иако јас мн пати сум плачела пред него)... Мојата најверна има дечко и тој мн пати плаче пред неа (таков карактер е кога се нервира солзи пушта, и јас сум таква). Но од тоа што таа ми го кажува е дека тоа не е убаво, дека се осека не убаво и дека и на глава да му се качи тој пак ке и прости. Затоа не сакам да го видам дечкоми во солзи често, само еднач... но се надевам нема да има причина за такви случаеви :D
     
  15. Girly90

    Girly90 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    599
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Женски
    Апсолутно целосно го поддржувам твоето мислење. Жената може цело време да плаче ама мажот кога плаче - плаче. И јас сум била сведок на машки солзи и знам дека тие се искрени. Е сега, постои разлика од машко до машко
     
    На peperutceee, babyblond и SimonaTino им се допаѓа ова.
  16. peperutceee

    peperutceee Активен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    3
    da :D za maskite koga ke zaplacat znaci navistina se grizat toa go znam po mene bev so edno momce 5 meseci i mu kazav potoa deka ne go sakam a toj placese za mene no sepak poubavo e da ja kazete vistinata i ne e ubavo da lazete nekogo zatoa sto mozebi vistinata boli no lagata ubiva a inaku jas veruvam vo maski solzi a koga sme kaj zenskite nie pocesto placeme i za nisto taka da toa e :D
     
  17. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    ДА дечко ми има пуштено солза-2 пред мене и по него одма и јас и така си плачевме гушнати :D
     
  18. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Секако дека верувам, машките солзи се најреални. Ретко кое машко плаче пред други, а ако плаче мора навистина да не може да издржи. Ние женските сме тие кои ги користиме солзите во разни ситуации. ]:) :rofl:
    Би додала и дека немам видено машко да плаче, дури ни дечко ми. Ама го имам видено многу пати со насолзени очи и тоа без голема причина, чувствителен е исто како мене. :D
     
    На marija1907 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Audrey16

    Audrey16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    50
    Зависи колку често се дешаваат истите :D
     
  20. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.642
    Пол:
    Женски
    Доколку добро го знаеш,самата можеш да заклучиш дали навистина плаче или не.Има машки кои навистина имаат чувства и ке заплачат од срце,ги има,ама поретко :)