1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ви се допаѓа брада кај партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од Monchence, 14 јуни 2011.

?

Дали сакате брада кај вашиот партнер?

 1. Да, но многу мала

  505 глас(а)
  57,3%
 2. Да, малку поголема

  161 глас(а)
  18,3%
 3. Не сакам брада

  216 глас(а)
  24,5%
 1. Monchence

  Monchence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  15
  Здраво девојки ...
  сакам да ве прашам дали ви се допаѓаат партнерите кога имаат малку брада или повеќе ѓи сакате онака избричени и мазни по лицето :) ?
   
 2. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Брада :)))

  Не знам за другите ама мене одвратен ми е дечко ми и кога има ептен малце...одма го терам да се бричи и многу ме нервира она кога ме боцка по лицето..... :^)
   
  На Ana3567, Angela12345, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Брада :)))

  Jaс на пример сакам попска брада,дури и вошки во нејзе -.-
  А,ова на пример сметам дека не заслужува цела тема..не во ВРСКИ.
   
  На i...ja и LivingGlam им се допаѓа ова.
 4. antica20

  antica20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  28
  Брада :)))

  Абе брада да има ама брадиште не само не бричен од пуста мрза како што кажа членката погоре попска брада со вошки внатре
  и од прв поглед да можеш да го утврдиш и видиш секој оброк една недела наназад,ептен е битна брадата во љубовта :)
   
 5. Monchence

  Monchence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  15
  Брада :)))


  ..се извинувам,нова сум на сајтот и малку ко "'изубена сум '' не ми замерувај :))
   
 6. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Брада :)))

  Онаа мала брадичка кратка ај и некако, иако преферирам да е мазен и цело време го терам да се бричи |( Кратка светла коса шишана 2ка и мазна брада (или најминимално порасната) :l:
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.931
  Допаѓања:
  4.646
  Пол:
  Женски
  Брада :)))

  Зависи до човекот.
  На некој многу му личи брада, онака подрасната малце, не како поп :lol:
  Многу ми се секси такви типци
   
  На jeffree-star, Bibko и Monchence им се допаѓа ова.
 8. Monchence

  Monchence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  15
  Брада :)))


  да,да да ... исто мислам и јас :$ :$
   
  На UUUUU, Shery и Bibko им се допаѓа ова.
 9. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.046
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  Брада :)))

  мојот кога ќе пусти една брада човече мислиш ќе се запопува :tmi: ,секогаш му велам да биде среден бричен,некогаш ме слуша но секогаш кога нема да го фати мрзата ќе ме послуша :!: .приватно обожавам момци без брада и влакна по телото,јас ги претпочитам повќе метросексуалците дефинитивно ;)
   
  На zivo му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Брада :)))

  Многу мразам кога му расте брадата , значи во прва фаза .. Ме пече се околу устата кога ме бацува . Ама го зафркавам избричи се , на пештерски човек личиш и ете ми .. тражили сте - гледајте :D Инаку сакам кога има брадичка , а кога е мазен како пиченце е и ми е интересен :lol: :rofl:
   
 11. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  Брада :)))

  мојот кога е избричен ми личи на детенце од 15 години и затоа го замолувам секогаш да си има по малку брадичка па и му стои убаво бе....
   
  На eleni23 и Monchence им се допаѓа ова.
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Брада :)))

  Кај дечко ми најмногу сакам кога има ептен малку брада, малку само колку за да боцка. Така ми е многу посекси отколку кога е тазе бричен, така ми личи на мало детенце. :D
   
  На Monchence му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  Брада :)))

  го сакам и така и така :)
  кога има брада личи малку за постар а кога нема е право детенце смеѓ е и убав ми е и така и така :)
   
 14. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  Брада :)))

  јас си го сакам избричан (само со ептен малку под долната уста да има брада, знаете бе како валда), тогаш лицето му е како бебешко газе :)
   
 15. Dafnee

  Dafnee Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  1.927
  Брада :)))

  Со кратка брада! Мажествено и секси... Дечко ми има јака вилица и кога ќе пушти малку брада е толку факинг ХОТ што едноставно...џабе ви зборувам, тоа треба да го видите. :D
  Не постои човек на планетава земја на кој брада му стои поубаво.Тврдам и потпишувам.
   
  На eleni23 и Bibko им се допаѓа ова.
 16. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  Брада :)))

  Мојот секако е убав 8)
   
  На kate21 и Forgotten им се допаѓа ова.
 17. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Брада :)))

  Брада мхммм мој фетиш. Воопшто не ми смета да носи брада, но овој мојов несака. Некогаш така по моја иницијатива нема да се обриче неколку дена. Ах, девојки многу ми е секси така со малку брадичка, ма умее тој да ја носи, му стои ама несака бре за инат. Може малку офф топик ќе отидам ама морам да кажам кога ми е најсекси. Кога ќе стане наутро, а на него само долна маичка и боксерки, со неколку дневна брада и разбушавена коса, така мамурен го пие утринското кафе да се освежи. Е боже мили неможам да останам рамнодушна, секундарно станувам влажна ,уствари не влажна туку мокра до колена.
   
  На TennisBabe и Bibko им се допаѓа ова.
 18. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.101
  Пол:
  Женски
  Брада :)))

  Јас си го сакам со брада од 3-4 дена. Секси ми е многу. Многу ми изгледа детски кога е тазе избричен, ама и така ми е убав.
   
  На Monchence му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Брада :)))

  Уф ! Дечко ми постојано има онака мала брадичкаа,му ја обожаваам ! :inlove:
   
 20. Bibko

  Bibko Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  41
  Брада :)))

  Со така малце подпорасната брадичка, ептен е секси!
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.