Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ви се смачило од сè?

Дискусија во 'Психологија' започната од Tanjamm, 6 октомври 2016.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  6.442
  Допаѓања:
  9.667
  Во последно време ми е смачено од многу работи, од дволични пријатели, роднини, колеги. Од тоа што сме робови на газди кои не плаќаат мизерно, од тоа што сме под стрес. Дали вие се чувствувате исто и што преземате?
   
  На Зуси, Istata od vcera, FreeToGo и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.766
  Пол:
  Машки
  Тоа е период. Ништо повеќе. Уште безброј пати ќе се повтори само во различна верзија.
  Му се има на секој човек случено што е свесен и што има продуктивност.
  Мене за таквите состојби ми помага спорт, секс, добро јадење, купување облека или нешто што сакам да си го купам,квалитетна журка, читање книга, гледање комедии... правам се што ме прави среќен и тоа ме балансира и можам да одам напред позитивно. :)
   
  На Зуси, krEM4Eto, zhap4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.808
  Допаѓања:
  67.803
  Пол:
  Женски
 4. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.343
  Допаѓања:
  48.611
  Пол:
  Женски
  Па да има моменти кога ми е смачено од се, ама буквално од се. Но брзо ми поминува, се трудам да мислам позитивно и да одам понатаму без разлика на се.
   
  На elimkd, eloves, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  25.478
  Допаѓања:
  168.531
  Пол:
  Женски
  Секој жив човек ја има таа фаза. Поминува и тоа.
   
  На Dashing:), RainbowButterfly, Crna Dama и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Avalin

  Avalin Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Ми се случува во последно време да немам трпение и на ситни работи, избувнувам лесно и барам катче каде што ќе бидам со часови сама а сето е последица баш од тоа–ми се смачило од се, но после добро размислување и смислување на план што би ми ги олеснил загрижувачките работи се чувствувам подобро и сум спремна да дејствувам посамоуверено, позитивно и со нови сили за следниот животен удар што ми го сервира животов..
   
  На biGirl и Tanjamm им се допаѓа ова.
 7. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Женски
  Е нормално де, сите сме живи луѓе. Освен оние кои се роботи.
   
  На SAMIRA и zhap4e им се допаѓа ова.
 8. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.766
  Пол:
  Машки

  Ти си лавица. :mm:
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.808
  Допаѓања:
  67.803
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  :rofl:
   
  На JustFun, Bozica1980, muchacha_a и 12 други им се допаѓа ова.
 10. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  5.805
  Пол:
  Машки
  Се е минливо само тоа лошо третирање од газда, уште не сум го осетил ама може лесно да ме претвори во убиец.
   
  На elimkd, krEM4Eto и EminemsGirl им се допаѓа ова.
 11. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  I posle se seushte ne... ;)
  Prejako ženište sum.. :devil::makeup::u:
   
  На Читател и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.559
  Пол:
  Женски
  Чудна работа, од се ми се смачило, се ми дошло на врв глава, се сум сакала да отерам у три лепе п.м. па дури и себе..ама од сладолед никогаш нема да се откажам и не ми дошол преку глава:?::D
   
  На Dashing:), jasbi и fallenangel им се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.808
  Допаѓања:
  67.803
  Пол:
  Женски
  И ти лавица. Или лафица, како имаше во една тема... :rofl:
   
  На HUNK и fallenangel им се допаѓа ова.
 14. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  Ahahah Jas sekogash velam deka sun porasnato jare (jarec) so preterana gordost i inaet ahahahha :P

  Inaku citav da da ona so lavicata :rofl:
   
 15. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  4.263
  Пол:
  Женски
  Ее алал да ти е за ова шубо објасна :lol:.. живот иде даље со нас или без нас..
   
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 16. cupcakeb

  cupcakeb Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  Нормално е,живи суштества сме :) Ми се има случено повеќе пати, и некогаш знае да ме држи и повеќе дена. Само позитивна енергија и прај ги работите што те исполнуваат.
   
  На eleeniiv му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  5.805
  Пол:
  Машки
  ГАЗИ ГИИ !!
   
  На Purelove92 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.766
  Пол:
  Машки

  Фала! Секако ... си иде цело време напред, назад нема ... :)
  Кој повеќе се замара за негативните работи тој повеќе ќе го јаде бедот.
   
  Последна измена: 8 октомври 2016
  На Nihan и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 19. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.494
  Пол:
  Женски
  Више пута ...!
   
  На eleeniiv му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.677
  Допаѓања:
  46.957
  Porano cestopati mi idese da mi e preku k*r od se. Mi se smacilo I potrajalo so denovi, meseci....NO poslednive 6 meseci se mi e ko podmackano. Vo nitu eden moment ne mi e sliceno da se pocuvstvuvam ko da mi e smaceno od se....usvari nema od so da mi se smaci :sun: ^.^
   
  На Спасееееее му/ѝ се допаѓа ова.