1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали грешам во нешто?

Дискусија во 'Канта' започната од strawberry0211, 21 мај 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. strawberry0211

  strawberry0211 Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Здраво Феминки!! Пред се да ве поздравам и да ви кажам дека јас сум нова на сајтот. Се пријавив бидејќи сакам да се дружам со вас но и поради еден мој проблем кој се надевам со ваша помош ќе можам да го решам.
  Имам 14 години и ми се допаѓа момче од моето одделение.По неговите реакции сватив дека и тој ме симпатизира.
  Тој има другарка(исто од моето одд. која е многу дигната и до пред некое време се скараа)но сега најверојатно сака да се смири со неа и со мене не се понаша исто како порано. На пример порано сакаше многу да ме голицка а сега веќе 2 недели се однесува ладно.
  Што треба да сторам за пак да бидеме толку блиски и да успеам да ги извлечам неговите чувства спрема мене???
  Се надевам дека барем некој ќе одвои време да ми помогне или да ми каже нешто од искуство?
  Ви благодарам однапред !!! :) :$ :*
   
 2. She.e

  She.e Активен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  46
  Постави го прашањево на гламстик,таму мн ке ти помогнат..

  И форум не за дружење,прво научи што е форум.
   
 3. strawberry0211

  strawberry0211 Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  ако не сакате да помогнете не пишувајте ништо :!:
   
 4. mina33

  mina33 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  не се карајте за безвезе :D
   
 5. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.302
  Допаѓања:
  17.205
  Пол:
  Женски
  Ти си осмо одделение, така?

  Наместо да мислиш на дечковци и голицкања, подобро сврти се кон учење, опамети се, ти си таму (во училиште) да учиш а не да покажуваш симпатии и да се голицкате со машки.

  Кога ќе пораснеш, ќе сфатиш дека сум имала право.
  Сега ќе ме пцуеш, но ќе ти се разбистрат некогаш работите, можеби.
   
  На strawberry0211 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. strawberry0211

  strawberry0211 Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Да осмо сум и фала на помошта најискрено, И јас мислам така . Фала најмногу :* :D
   
 7. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.319
  Допаѓања:
  7.271
  Пол:
  Женски
  дајте ве молам,девојчето си има само симпатија аман побогу :!: .
  а за момчето само ќе кажам остави го сам да одлучи но ако мислиш на интимност рано ти е ;) .сега созреваш и послушај не нас постарите :D .
  и добредојде на форумот :*
   
  На strawberry0211 и sanjaeva им се допаѓа ова.
 8. strawberry0211

  strawberry0211 Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Фала на разбирање ќе направам ко шо викаш :* :D :wasntme:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.