1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да му се вратам?

Дискусија во 'Разделби' започната од natash.a, 25 август 2011.

  1. natash.a

    natash.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    177
    Со дечкото одевме 2 ипол години и јас мислев дека се е во ред, се додека еден ден тој не ми кажа во лице дека му е досадно со мене и не сака да биде повеќе со мене. На мене не ми се веруваше што слушам во тој момент. Продолживме да контактираме, но тој почна да се гледа со една девојка од друг град. Кога изгледа виде дека со неа не е исто како со мене ја остави и дојде пак кај мене. Додека тој беше со неа јас бев сама. Не знам како да постапам ПОМОШ
     
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Сама си го даде одговорот, и мислам дека од тоа е доволно да заклучиш дека немаш што повеќе да бараш со него.
    но тој почна да се гледа со една девојка од друг град. Кога изгледа виде дека со неа не е исто како со мене ја остави и дојде пак кај мене.

    И да девојки... Зошто се однесувате како да не вредите и како да се наоѓате закачени на закачалка? :^)
     
    На Kristinna92 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Те повредил, те оставил... Што повеќе ти треба за да го заборавиш?
    Немој да си го газиш достоинството, самиот покажал дека не му е гајле, зошто да ти биде тебе?
    И не, не му се враќај затоа што не заслужува.
     
  4. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    A замисли да беше девојката од ист град, и сега ништо чудно тој да си беше среќен и заљубен со неа, и да те избришеше од животот, а ти да тагуваше по него. Така што, нема веќе што да бара кај тебе, кратко и јасно. Врти нов лист, среќно! :)
     
  5. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Јас би му се вратила ама во ново светло ке барам повеќе да ме цени и почитува. Ако ти го сакаш и тој те сака оваа грешка нека му биде како школо.
     
    На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
  6. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    И уште прашуваш дали да му се вратиш? ја воопшто и не би прашувала сама би го знаела одговорот НЕ, после сето понижување болка и ароганција да отворам стари рани .. како прочитана книга си го знаеш крајот ..
     
  7. jelena.m

    jelena.m Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0

    како што кажаа другите феминистки .. имај достоинство.. тој не заслужил да го пуштиш ти во твојот живот пак..ако го пуштиш пак крај себе сега тој ке си мисли дека може кога сака да си иде и да ти се враќа и така е поголема можноста за пак да те напушти и да отиде со друга девојка. покажи му што е како е.. дека ти си се цениш себеси и дека не си девојка што може да ја оставаат и пак да и се враќаат кога него ке му текне. :* позз
     
  8. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски

    Мора да се согласам со останатите. Покажи достоинство, гордост. Штом го направил тоа, не те заслужува. Штом го направил тоа, ќе го направи пак. Тоа ти е веќе исчитана книга, на која го знаеш крајот. Заврши го тоа поглавје од твојот живот. Не е тој единствен.
     
  9. natash.a

    natash.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    177
    Искрено мислам да му се вратам затоа што се гледа дека тој не може да живее без мене и дека се кае поради направената грешка.Тој си призна дека му здосадило што 24/7 сме биле заедно, но дека сеуште ме сака. Но мене ме боли што тој за време на паузата беше со друга. Затоа не знам што да правам
     
  10. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Сепак јас мислам да почекаш малку, покажи му малце достоинство, гордост,како што рекоја другите феминки,ако еднаш го напрајл то нешто, можи и уште еднаш да го напрај,сигурно не сакаш нонстоп да се карате за ситници и одредени глупости,и кога сака тој да ти се враќа,а ти сепак да попушташ, а ако е веќе упорен за да му се вратиш и вети дека нема да прај глупости, сепак немој да подклекниш, оти не е се секогаш за вервање..знајш какви се машките, пауза нонстоп му треба! ..Одлуката сепак си е твоја,..Позз :*
     
  11. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Нема везе ова со гордост. Самопочит е во прашање, а девојкава очигледно има недостиг од истата (инаку воопшто не би прашувала за совет).

    Ако не се почитуваш ти самата, сигурно нема да те почитуваат другите. Ако ти е убаво да си чергиче, тогаш смири му се на дечко ти, па за нареден пат кога ќе рече дека си му здосадила полесно ќе го прифатиш тоа.

    Зошто ви требаат мажи во живот по секоја цена, мене никогаш нема да ми биде јасно.
     
  12. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    :fubar:


    аман бре па не е последното машко на светот па што и да ти прави ти пак да му се враќаш!
    Велиш му било тешко, неможел без тебе, а тебе не ти беше тешко додека го гледаше со друга? не ти беше тешко кога така ти рече си му здосадила?

    сега ти направил така друг пат пак ке ти направи ;)
     
  13. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Залудно е да му се враќаш, ако веќе еднаш му било досадно ќе му биде пак се додека не најде некоја друга. Не викам дека проблемот е во тебе.. Па боже не е единственото машко ќе си најдеш некој друг, што повеќе ќе те почитува и сака од него :*
     
  14. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022

    Ке ти кажам дека до извесен период и јас имав ист проблем ко твојот,и тој сега сака да ми се врати но јас нема да му простам...Зошто?Затоа што јас имам гордост,самопочит,достоинство.Знам каков ке биде крајот и не сакам да ја повторам истата грешка.И благодарение на советите овде јас не ја сторив таа грешка.Затоа послушај ги.Не сакам да влијаам врз твојата одлука но размисли дали навистина сакаш да му се вратиш?Или ке го сториш тоа колку да не бидеш сама?Кај ти е гордоста?достоинството?Ги изгуби?Зошто ке ја правиш таа грешка кога веке сите го знаеме крајот?Размисли како ти беше кога си знаела дека бил со друга.Кога ти рекол дека му е досадно со тебе?Ти велел дека не може зошто му било досадно со тебе а сега не можел без тебе?Не може тоа така како му текне нему и да ти се врака кога ке посака тој.Не,смени ја играта.Врати му се кога ти ке сакаш, ако навистина го сакаш тоа.И мислиш сега ке биде се во ред и ке ти симнува звезди?Ах,наивност.Не знам,ти како сакаш ама тоа е наше мислење.
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Наташа,јас лично,не ги оправдувам тие паузи,не ја гледам позитивната страна во нив,и чим некој ке ми рече на пауза сме,се чудам,зошто за мене тоа е малтен раскинување,а по раскинување,не ни размислувам на врска повторно со истиот.
    Во конкретниов твој случај,причината на дечково,дека му било монотоно ми е ок,сватливо,тоа е тоа,иако можел да ти посочи или јасно да ти каже дека чуствува промена мегу вас,и дека не му е ко порано,да се потрудите да смените или да ставите крај,а тоа неговото пауза за он да се луфтира со други, ми е несватливо и без пардон.Можеби,му здосадиле,се издувал,а сепак тебе те сака и сака да е пак со тебе,но мора да знае дека кога си со некој и го сакаш,тоа е безрезервно и постојано,а не на смени.
    Лично јас не би му се вратила,само поради тоа што наместо да се потруди да ја надминеме кризата,он отишол со друга,што за мене е недостаток на почит,а ти како си мислиш.Ти посакувам срека. :)
     
  16. marchy15

    marchy15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Дали да му се вратам ?

    Незнам веќе што ми се случува последниве месеци..
    Ај шо се скарав, се скарав со типецов. Премногу го сакам, значи премногу..
    Се обидов да го заборавам и тоа добро ми идеше (или сепак се лажам) добри три месеци се додека тој повторно не ми се јави и не ме побара.. Ова се случуваше секој ден, се додека не дојде кај мене дома пред врата.. Не искочив (иако копнеев од желба за повторно да бидам со него)..
    Се изненадувам пак..повторно се труди за мене.. ми се јавува, ме бара насекаде.. Беше заминат летово во Италија на гости, секој ден додека беше таму го поминувавме на skype со зафркавања и слично.. Ниеден од нас двајца не се обиде да ја започне таа тема за нас.. Се врати и некако после толку "маки" се видовме.. После 8 месеци повторно седнавме еден до друг, се гушнавме.. Посакав тој момент вечно да трае.. За жал, вечерта ништо посебно не се случи, иако се гледаше многу јасно дека и тој сака повторно да биде со мене.. Откако помина таа вечер, негови другари од клас ме аднаа на Фејзбук, негов најдобар другар ми кажа дека тој се однесувал чудно..го немал видено таков до сега..
    Што би ми дале како совет.. ?
     
  17. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Дали да му се вратам ?

    A зошто сте се скарале?! Што било тооолку страшно што ти не можеш да му простиш?
    Според се ова што го напиша ми се чини дека дечково стварно се труди да те придобие, и тоа веќе бааги време. Што те спречува да бидеш пак со него не ми е јасно :?: Гордост ли е што ли е :?:
     
    На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Дали да му се вратам ?

    Pa razgovaraj so nego za da znaes na sto si..doznaj gi negovite cuvstva..ako i toj e zainteresiran togas prodolzi da se trudis..no zainteresiran da bide podobro a ne da iscezne pak na 2-3 mes. Ako se dvoumis za toa sto cuvstvuva toj podobro prekini go na vreme..dodeka tvoite cuvstva ne stanale mn pojaki..pozdrav i se nadevam deka ke bidete srekjni i zaedno :D
     
    На marchy15 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. marchy15

    marchy15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Дали да му се вратам ?

    гордоста не толку колку што ме попречува влијанието од "другарките"..
     
  20. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Дали да му се вратам ?

    Сега ќе се правам чика цајкан ама морам пак да прашам, што проблем имаат другарките твои со него? Кажи ја девојче цела приказна, вака делче по делче до утре ќе се објаснуваме :D