1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е вистина?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Strumka22, 8 ноември 2013.

 1. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.427
  Пол:
  Женски
  Оваа тема ја замислив како место на кое ќе можете да прашате дали е нешто вистина или мит, а исто така доколку го знаете одговорот на нечија дилема можете да одговорите.
  Знач не,ора стрикно да поставите прашање и да одговорите, можете едно од тие двете, што вам повеќе ви одговара.
  Ева јас ќе ја започнам темава: Дали може да се доживее оргазам, ако седиш на машина за перење во моментот кога врти центрифуга? Дали е ова вистина ии мит?
   
 2. Blue97

  Blue97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  44
  И што има врска ако врти центрифуга?
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.427
  Пол:
  Женски
  Па незнам велат дека ако седиш на машина додека врти центрифуга, можеш да дожиееш оргазам. Затоа прашав дали е вистина или е само мит.
   
 4. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  17.998
 5. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  7.726
  Пол:
  Женски
  Па што знам. :D:D
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.339
  Допаѓања:
  58.304
  Пол:
  Женски
  Дали е мит или вистина дека животот ни е запишан во ѕвездите? Дали верувате во хороскопот, дека нашиот живот зависи од ѕвездите, планетите и нивните движења? Што мислите?
   
 7. Sweet Justice

  Sweet Justice Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Машки
  Од еден постар човек како помало дете имам слушнато дека девојка што ти се допаѓа ќе се заљуби во тебе (едноставно ќе трча по тебе) ако на кожата (значи, на било кој дел од телото) ја намачкаш со крв од лилјак и притоа таа да те погледне. Човекот веќе не е меѓу живите, ама како сега се сеќавам се крстеше за ова. Инаку, и на повозрасни мажи неколку пати го имам слушнато го кажуваше ова тотално озбилен .
  Некој има слушнато за ова?
   
 8. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.259
  Допаѓања:
  225.647
  Озбилно некој утепува лилјаци за некој да се заљуби во него?
  Шта речи...(facepalm)
   
  На blackwave, Lella, okcenzi и 7 други им се допаѓа ова.
 9. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.940
  Допаѓања:
  23.600
  Пол:
  Женски
  Хахаха значи повеќе не е во мода некој некого да го освојува...:rofl:
   
  На Mariangel, cresa-jagoda, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  5.355
  Пол:
  Женски
  Замислете некој да дојди да те потури со КРВ и тоа од лилјак??Ако не го убијам можеби ке се заљубам
   
  На Beautiful_girl.., blackwave, Lella и 7 други им се допаѓа ова.
 11. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.648
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Женски
  Зарем има некој што би барал лилјак па, да го убие де, па да ја намами или сретне девојката па, да ја намачка ...па таа да го погледне, процедура аааааа научна фантастика :D
   
  На CameliaMiller и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. Sweet Justice

  Sweet Justice Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Машки
  Не да те потури. Само да ти стави на рака, на лице (било каде). Искрено и тогаш (како дете од 7, 8 год.) ова го сметав за ептен невозможно и мислев човекот се зафркава. Прашањето ми беше дали уште некој има слушнато за ова? (тоа сакав да го слушнам) :)
   
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.243
  Допаѓања:
  129.949
  Пол:
  Женски
  @Strumka22 барем јас колку што знам, тоа не е начин за да се доживеј оргазам о,о Ако е за така има тон работи шо вибрират и можиме да си седниме на нив, па зошто ни се мажи/жани јбг или пак во др случај - вибратори. Скапи се, барем вака дома машина со центрифуга сите имаме.

  @Bitter-Sweet јас мислам дека ако во нешто доволно долго веруваш - станува вистина. Многу на кои им годи хороскопот - му се крстат и ако треба ќе ја извртат реалноста да испадни да кажува како хороскопот. Барем према мене.

  @Sweet Justice кога умираат лилаците викаат: „Нека мојата крв, драг Драула, биди продавана на мажите кои ги мрзи да освојат жена“ ахахаха
  До сега ова го немам слушнато, искрено и малку чудно ми е. Ама зависи и од девојката, знајш. Мене некој со крв од лилак да ме намачка има шанси после јас да му заколам мечка и да му ја дам кожата да се облечи. #љубов #relationshipgoals
   
  На Eli23, Mariangel, Sweet Justice и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Sweet Justice

  Sweet Justice Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Машки
  Xaxaxaxaxa, и мене искрено ми е чудно ептен. Да не се разбериме погрешно, јас само прашав дали има слушнато некој за ова, а не да мислите дека го имам/или сум имал намера да го применам :D. ТАМАН РАБОТА :)
   
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.777
  Допаѓања:
  136.881
  Пол:
  Женски
  Можеш и со крв од менструација да ја намачкаш. Глупости.
   
 16. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.259
  Допаѓања:
  225.647
  Не зезај, нели бебиња се мачкаа (бањаа) со менструација :^)
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 17. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.243
  Допаѓања:
  129.949
  Пол:
  Женски
  @buba4e89 не, не ... тоа е крв од друга жива жена, а лилакот е лов. Така да зато од крв од лилак успева, а крв од менструација од друга жена можи само девојката да ја оддалечи од тебе и да се вљуби во неа.
   
 18. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.659
  Допаѓања:
  47.037
  Пол:
  Женски
  А нели и во кафето менструација му ставаа? Хит беше тоа едно време :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.427
  Пол:
  Женски
  Премногу ѓи помеша работите, доживувањето на оргазам е едно прекрасно чувство кое можеш да го доживееш на повеќе начини, со партнер, со играчки кои вибрираат, со мастурбација... Користењето на играчки и останати работио не значи дека мажите ги исклучуваме како што не значи дека ако имаме партнер не треба да мастурбираме, или користиме сексуални помагала. Се надевам дека помогнав барем малку за да сфатиш дека работите не се црно-бели туку дека има и нешто помегу.
   
 20. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.243
  Допаѓања:
  129.949
  Пол:
  Женски
  @Strumka22 е тогаш просветли ме оти грешно сфаќам, на машината како ќе седам, скрз нозе или со раширени? Оти еве глупичка сум ништо не сфаќам.
  Едино шо кажав е, а шо си го сфатила грешно, а притоа ми рече дека јас грешно го сфатив, е дека во теми за секс и самозадоволување ќе зборавме за купвање на машини со појаки центрифуги и на колку степени ринглата ја пуштаме - тоа мислам е доволно за да кажиме дека е мит.
  Сепак ме заинтересира малце и пробав да изгуглам па наидов на ова:
  upload_2015-10-18_23-36-7.png
  Искрено ако е можно ме интересира како. Т.е. се е можно со добра фантазија и точна поза врз нешто шо вибрира.
   
  На Bender Rodriguez му/ѝ се допаѓа ова.