1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали е подобро да бидеш добар или правичеп!?

Дискусија во 'Канта' започната од vitomir, 18 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.622
  За некои кој е добар тој испаѓа будала,или му ја злоупотребуваат добрината,а ако си строг и правичен повеке ке бидеш ценет.Што мислите за ова?
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.820
  Пол:
  Женски
  Со тие што ти прават добро биди добар, иначе нема човек што не направил зло и грев. Се се враќа некогаш покасно некогаш порано, а со останитите само биди реален :) :) :)
   
 3. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.622
  Ако си добар и некои ти направи лошо,ти нема да му вратиш со иста мера,затоа што си викаш јас не сум таков,и испаѓаш глуп,но ако си правичен и му вратиш со иста мера ке бидеш поценет.
   
 4. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  466
  А правичноста не е добра особина?
   
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Се почесто се уверувам дека човек треба да биде гад за да успее во животот! За жал...
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.047
  Допаѓања:
  55.904
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.