1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали знаете да пливате?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Webstica, 13 јули 2012.

 1. Webstica

  Webstica Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  52
  Ајде сега да видиме,кој знае да плива,а кој не? колку пливачи има во форумов,а колку непливачи.
  Какви пливачи сте?

  [​IMG]

  Јас незнам да пливам. Искрено немам нит желба нит воља да научам да пливам. Не сум одела по одмори, не научив. Не ми е страм да признаам.
  Друштвото знае дека не знам да пливам, го знае мојот став исто и дечко ми е запознаен со темава. :!:
  Инаку, не е важно колку години имаме, дали знаеме да приваме или не, важно е да најдеме совршен начин и Ние да уживаме заедно со нашите пријатели, другари..
  Што мислите вие?
   
 2. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Одлична пливачка сум :)
   
 3. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
 4. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  1.214
  Пол:
  Женски
  не знаев се до ова лето. еднаш на базен се учев, потонав, испаничив и оттогаш ми беше многу страв. не ни сакав да пробам.ова лето си го совладав стравот и сега знам да пливам :rock: не сум којзнае каква пливачка ама се снаоѓам :) битно добив комплимент од едно мало детенце. ми рече- пливаш како риба! 8)
  А децата нели се најискрени :!: :D
   
  На Dimkovska123 и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Добро се снаоѓам, уживам во вода. Се учев уште од мала и секоја година на одмор се повеќе се усовршувам. :)
   
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Да, знам, само класично пливање, има време, ќе се усовршам. :)
   
 7. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.227
  Допаѓања:
  10.293
  Пол:
  Женски
  Знаеме, знаеме :D

  Мада јас не сум некој брз пливач нешто у стил ај ке се тркаме до длабокото и немам баш многу кондиција ама сакам да пливам и полека но сигурно си стигнувам каде што треба.
  И сакам кога има ограничувања во морето знаете оние како топки што се, да си знаат луѓето до каде треба да пливаат, а не сите распрчкани кој во длабокото, кој во подлабокото, некој го гледаш сам плива во најдлабокото. :D
  Вакво нешто имаше во Саранда- Албанија а мислам дека и во Бугарија имаше.

  Инаку јас најмногу се забавувам кога има бранови е тогаш ми е најубаво, тоа ти е загаринтирана забава.
   
 8. Ruby.rose

  Ruby.rose Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  127
  Јас знам да пливам само кога држам топка, перниче или плута... еднаш на времето ќе се удавев и од тогаш ми е страв :worried: сум одела и на часови ама овој страв никако да помини :worried:
   
 9. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  не знам и никогаш нема да научам
   
 10. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
 11. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.100
  Секако :) Најпрво женски се научив, сега сум во фаза на учење и машки, малку знам. Знам и грбно, а би сакала пеперутка да научам
   
 12. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Да, знам, ама само женски. Баш би сакала да научам машки и некој друг вид на пливање, не сакам да останам само со овој. :D
   
 13. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  не а и не сакам да знам пошо имам фобија од вода најсериозно! :doh:
  од големи површини вода,мориња,езера душа неам..и кога одам на одмор само си се печам на сонцето и најубаво ми е..не ми треба ниту капење ниту ништо!! :rock:
   
 14. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  Исто исто :D ко дете бран ме има поклопено, и од страв веќе ни да чујам за пливање :D само со перничиња или до каде што ми стигаат ноџињата па си пљускам навака натака :rofl:
   
 15. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Да знам да пливам, научив мислам дека кога имав 10 или 11 години. Инаку знам да пливам и машки и женски, само повеќе го практикувам женскиот начин на пливање дека ми е полесен :)
   
 16. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  Па и не баш :lol:
  Знам до кај што ми стигаат нозете, понатака нема шанси пошто незнам да се одржавам на вода :D
   
 17. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Знам, додека ја допирам земјата :)
   
 18. lilybeth

  lilybeth Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  14
  Научив да пливам на 6 години мислам дека , не дека знам нешто многу стилови а у ама обожавам да одам во длабоко , доста често и сама и имам доста кондиција ,а сакам и да нуркамЧ)
   
 19. clock.sk

  clock.sk Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  0
  знам но пак не сум доволно сигурна во себе, страв ми е и покрај тоа што знам. :D
   
 20. iva85

  iva85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  27
  Знам да пливам :) И обожавам да нуркам.
  И во длабоко знам често да идам,ама еднаш јас си се забораив у море,бев со татко ми во вода,и си пливам онака баш ме боли за све,и одеднаш ми вика татко ми -тука е 8 метри.
  абе коа почнав да мавтам да пропаѓам :D дека дознав дека е 8 метри не за друго..

  а иначе,за што е добро пливањето?мислам,јас сакам да сменам спорт,оддамна идам на кошарка и ми се здосади,сакам малце да сменам,па мислев на пливање да идам..
  да не знаете каде и колку пари е?