1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали знаете за која книга се работи?

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од enijov, 25 јануари 2018.

 1. enijov

  enijov Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Пред години, незнам точно колку, незнам шо ме фркна ама сакав да прочитам книга. Отидов в библиотека и најдов една шо беше романтика (ме советуваа тие од шалтерот да ја земам). Е ама не ми текнува како се викаше. Се надевам дека со краткиот опис подолу некој ќе се присети за која се работи и ќе може да ми кажи?

  Се работи за едно девојче Николина, 14-16 години, прилично затворено, без некој посебен стили без мног пријатели. Незнам што се случуа на почетокот, но знам дека оди во еден камп или летувалиште во Охрид (мислам) и баш се сеќавам пред да замине мајка и ќе и речи „кога ќе се вратиш, повисока да си, насмеана и да носиш сукња“ или нешто така.. знам дека имаше некоја нејзина голема љубов, но не се сеќавам на име или нешто..

  Се надевам дека на некој ќе му текне за која книга се работи, бидејќи помина премногу време и би сакала повторно да ја прочитам.

  п.с - направив нова тема оти неможев да најдам некоја соодветна кој веќе беше создадена