1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали знае вашата мајка за вашиот сексуален живот?

Дискусија во 'Секс' започната од Alekche, 20 март 2010.

 1. Alekche

  Alekche Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  До сега никој ја нема отворено оваа тема па ми текна мене затоа што јас на мајка ми и кажав пред некој ден за мојот сексуален живот,па ме интересира дали имате кажано и која била реакцијата на вашата мајка???
  :) :) :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.316
  Допаѓања:
  144.969
  И немам.
  Има ваква тема инаку.
  Фала,чао,пријатно.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  194
  Мојата мајка знае...со неа одам на гинеколог...
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Па нормално дека знае не е од марс падната,и јас и кажав па тоа не е воопшто срамота,ме посоветува на кој гинеколог да одам и ми даде неколку совети,не навлага што и како а и јас не би сакала да зборам :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Знае секако,јас кога почнав со сексуален живот одма и кажав,да не му ја мислам,и сега некогаш се зафркаваме,што,како.
  Таа ми дава совети,со мене оди на лекар,се буквално.И милсам дека не смеете да криете од мајката,ни под точка разно,таа најдобро знае да ви укаже на некои работи,а не сами да се правиме надри лекари.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Мојата не знае. Малку е со заостанати сфаќања па ако и кажам ќе ме исфрли од дома така да ;)
   
  На edna_malecka, Leo girl, Lolo5 и 10 други им се допаѓа ова.
 7. tigrica

  tigrica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  4
  pa normalno deka znae prvo sto istrcav da kazam e na majka mi ne kako sto poveketo sto pravat prvo trcat kaj drugarkite no sepak sekoj razlicno razmisluva pozz......
   
  На Lolo5 и blagica1991 им се допаѓа ова.
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  А бе се е добро,и заостанати сфаќања,и ептен строгост,ама немојте да мислите дека мајките пијат мастило,знаат тие,порано или подоцна ќе сетат,и тие знаат како се прави тоа,не не донел штркот ;) така да...
   
  На Lolo5, GaY.bOy и prava90 им се допаѓа ова.
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.307
  Допаѓања:
  99.758
  Пол:
  Женски

  Se soglasuvam ,inaku jas bidejki nemam najdobri drugarki sekako deka na majka mi i kazav za prviot pat :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.221
  Допаѓања:
  42.204
  Не знае детали, ама знае генерално општо факти :)
  Првиот пат кога имав односи, им кажав само на другарките, зошто сметав дека ќе ја шокирам мајка ми (средношолка, со долга врска, и куп бубачки во глава бев :lol: ), меѓутоа кога сестра ми која е постара од мене три години, имаше некој проблем со менструацијата и решивме да одиме на гинеколог, сите три, си кажавме отворено и јас и сестра ми дека сме сексуално активни, дека користиме заштита, дека внимаваме... И мислам дека јасно е, на 22 години нема да бидам калуѓерка, кога си имам дечко си го сакам и си имам нормално, сексуални односи со него. Не ме прашува, ама знае меѓу редови да направи некогаш муабет, или ќе отвори тема за тоа, и нормално разговараме. Драго ми е што со неа сексот никогаш не бил табу, и сметам дека кога и јас ќе бидам мајка, ќе го имам истиот однос со своите деца по прашање на сексот.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  не знае се многу нормално, но кога немав добиено 2 месеци, дозна многу нормално, а кога имав 16 дена таа беше со мене на гинеколог.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Знае само дека сум сексуално активна и понекогаш знае да направи муабет за тоа и да ме посоветува, меѓутоа не навлегува во детали. Инаку заедно одиме на гинеколог, па и да сакам, нема криење. :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  878
  ne sum i kazala, ama imam dolga vrska, ideme sami na odmor - sigurno ne mislis deka sum nevina uste :) ama ne znaete kolku mi e smesna koga ke pocne od daleku da ja navlekuva temata da pravime muabet za seks. ja osekam deka se obiduva demek da me opusti da i kazam, da izvlece nesto- ama, ne se davam :) mislam deka nema potreba ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Јас и немам кажано, можеби ќе беше полесно за мене ако имав постара сестра, ама вака јас сум таа што треба да ги урива сите препреки и се да прави прва. На сестра ми секогаш и е многу повеќе допуштено за разлика од мене кога бев на нејзини години. Штознам... не сум многу отворена со неа за жал, барем за вакви интимни теми. Малку е старомодна во тој поглед, така што сеуште и немам кажано, но веројатно претпоставува :$
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  123
  мојата мајка знае иако кога дозна се разочара малце во мене,зошто е старомоден тип иначе не правам муабет за секс со неа некако ми е глупо
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Од што има да се разочара брејј селска работа.Па тоа ако е за разочарување дај деца да не правиме,дај да не се жениме,мажиме и слично.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  Не знае и така и треба да остане. Мислам, сигурно е свесна дека не играме домино со дечковците со кои излегуваме :D
  Ама не гледам потреба да се кажуват такви детаљи од интимниот живот на мајката. Некои работи треба да останат само за себе ;) Реално, не верувам ни дека може да даде некој совет во врска со тоа, иако е многу напредна и слободоумна жена :rofl: Зошто да се комплицираат работите кога нема никаква потреба за тоа? И не ги ни сфаќам девојките кои го делат интимниот живот и сексуалните желби со мајката, мене тоа ми е страшно бизарно.... |(
   
  На marchi-cool, Lolo5, Ognenija и 4 други им се допаѓа ова.
 18. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  boyfromtown,poleka malku so izrazite,zboruvas za necija majka,biraj zborovi :x
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  ha ha ha jas bi i kazala zasto da ne,iako smetam deka si znae a bidejki misli deka ke mi bide neprijatna temata ja izbegnuva a mene toa mi ogovara :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Знае и без проблем си правиме муабет за тоа. Нема застарени сфаќања, многу е добро кога родителот знае како да разговара со своите деца и да бидат отворени и искрени меѓу себе.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.