1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали имам шанси да извишам уште?

Дискусија во 'Фитнес' започната од rajderr, 22 февруари 2018.

  1. rajderr

    rajderr Нов член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Имам 17години и сум висок окол 173-174cm , спрема моите врсници се осеќам некако просечно затоа што има и пониски али мислам дека сепак има многу и повисоки деца. Татко ми е висок околу 182cm , дали имам уште шанси да пораснам? Од 9то одделение некако ми остана оваа висина кога не мереа во основно , сега сум 3та средно и сеуште тапкам тука во место?

    П.С Дали мислите дека оваа висина што ја имам е таман и не е лоша за во Македонија?
     
  2. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.205
    Допаѓања:
    30.893
    Пол:
    Женски
    Генетиката најмногу влијае но реално преку спортови како кошарка,одбојка може да се добие во висина. Ама требало да почнеш на време, на десетина години на пример. Ништо не губиш ако се обидеш иако не би ти препорачала да очекуваш чуда. Иако велат дека се расте и до подоцна, сепак на 17 години скоро е постигната висината, прашање е само дали ќе се извишиш уште сантим-два. Искрено, познавам претерано ниски машки за кои ти би бил дури висок ако застанеш до нив.