babylove кашички

Дали и каква интимна депилација сака вашиот партнер?

Дискусија во 'Секс' започната од Sramezlivkata, 12 ноември 2011.

 1. Sramezlivkata

  Sramezlivkata Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  За дечко ми стално су се депилирала долу, ама еве сега не втасав и имав малкуцка влакна, не така долги, и тој ми рече дека не сака секс со мене кога сум му била таква. Мене ми падна многу незгодно и срам и си ојдов така налутено и усрамено. Тој ништо не ми рече, само дек му било гадно така. Дали ја стално морам да су му така средена долу, што е страшно ако некогаш дојдам со некое влакно.
  Другарките ми велат ако ме сака, секако ќе ме сака, а и тие не се депилираат секогаш за своите дечковци. Мене ова ми е глупава работа за карање, не знам дали тој малку претерува. Уште не се имаме побарано после оваја ситуација. Ве молам помогнете ми, вие кои сте поискусни, кажите мислење. ;( ;( ;(
   
 2. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  како што си му го дала правото да ужива во мазно така мозжеш и да му го одземеш,твое право е дали ке се депилираш или не,според мене твојот дечко е премногу дрзок,ти одлучуваш за тоа дали ке се депилираш или не,и точно дека ако тој те сака тоа нема да му смета,дечко ти глуми... :)
   
  На cupidsarow и Sramezlivkata им се допаѓа ова.
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.320
  Абе ајде какви глупости, гадно му било :fubar:
  Ако сум му привлечна и ме сака нема да му смета ако еднаш и со влакна на нозете и под пазуви му дојдам, а не па доле.Освен тоа сама викаш дека ти се случило прв пат и дека не биле долги.Баш ме интересира дечко ти каков е таму доле.Ако е каков што мислам ти да му речеш да не ти се јавува додека не ги тргне.
  Многу ме иритираат вакви безобразни машки :@
  И да, немој случајно да си го побарала или па да се стрчаш на првиот негов повик.
   
  На WonderWoman98, cupidsarow, SoNi55 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Sramezlivkata

  Sramezlivkata Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Да, прв пат ми беше вака со влакна, и тоа многу кратки. :worried: Имав колоквиумска недела, многу за учење и немав време. :worried: Се соблакавме, ми ја пушти раката, кога осети влакна ме оттурна и почна да вика и да се облекува. ;(
   
 5. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  па не е во ред нешто тој,инаку вистина не знам како да го протолкувам неговото однесување,воопшто не те почитува и не те цени ,мое право е кога сакам да се депилирам кога не :puke: :fubar:
   
  На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Тогаш он мора да е премногу мазен по цело тело, за да има вакви високи критериуми.
  Пази богати, дофатил малку влакненца, па те отргнал.
  Да не му падне ... чинот, ако не си скрос депилирана, или слично.


  И јас се надоврзувам на едно мислење погоре, сметам дека твојот партнер е премногу дрзок, и драпа муда за безвезни работи. Или пак е премногу „совршен“ ако му смета ваква баналност.
  Све у свему, јас премногу би се налутила ако мојот партнер вака ми каже(што нема :D).
  И би ти препорачала, пошто бараш совет или мислење, да не се јавуваш или да му втрчаш во прегратка кога ќе ти се јави, а и не верувам дека ќе ти се извини за тоа што го рекол.
  Отсега случајно или неслучајно дозволи си некогаш да се опуштиш малку, и не секогаш мазна ко стакло да му доаѓаш. Ако нешто ти промрчи пак, кажи му прво он да се погледне (доколку има и тој влакна негде илиу насекаде), па потоа нека ти суди за твојата малкупотпораснатасовлакна вагина.
   
 7. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.323
  Секој си има свој вкус што преферира. Некои машки повеќе сакаат мазно, некои преферираат прашуми таму доле. И јас преферирам да е средено кај него, ама дека ќе го изритам од кревет мало морген. На партнерите можеме само да им кажеме како преферираме, но не и да форсираме, а уште помалку да правиме драми од стилот гадно ми е мене така. Аа ууу! Деф! Ако не му се свиѓа оти не е депилирана или бричена, треба да е благодарен што воопшто му е понудена бе! Даден изборот за малку бодликава (да не ја речам) или неговата мазна рака, ако тој ја избере втората опција нека повели. Не вреди тој за ти да се нервираш и патиш по таков.
   
  На Umbrella22, Miss.Ricci, WildCherry и 3 други им се допаѓа ова.
 8. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.708
  Незнам како можел така да ти каже, дефинитивно многу дрско однесување што не му доликува! |( Тој совршен да не е... Така да ти не треба многу да се секираш, не е закон дека секогаш мора да си депилирана доле, на сите ни се случило да немаме време или од некои други x причини.
  И да.. како што ти кажаа и другите, не го барај сега, тој треба да те побара и да ти се извини за неговото незрело однесување.
   
  На Sramezlivkata му/ѝ се допаѓа ова.
 9. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.684
  Допаѓања:
  9.881
  Пол:
  Женски
  На маж кога му е дојдено до секс, штом се гасат светла, ништо не го интересира. Ниту дали имаш вишок килограми, дали имаш целулит на задникот, или дали имаш направено фризура доле.
  И тоа е факт.
  Јас не знам од каде тие очекувања на машкото? Или гледа премногу порно или во неговата фантазија сите жени се константно мазни, средени и дотерани.
  Изгледа дечково си има некој чуден стандард. Мене ми е и малку смешно.

  Јас за инат негов, не би се депилирала уште цел месец.
  Да видам дали нема да те легне кога ќе му дојде зорт. Чист безобразлук!
   
  На Tigerspassion, Heidi, Phyramide и 7 други им се допаѓа ова.
 10. talentirana

  talentirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Значи некои машки јас не можам да ги капирам. Ние мораме да сме секогаш мазни средени депилирани. А шо е со нив. Дали и тие се депилираат за да ни бидат мазни нас. Сигурно дека не. Или ние можиме да трпиме болка а тие не. Глупава работа.
   
  На Sramezlivkata му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sramezlivkata

  Sramezlivkata Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Се слушнавме денес и разговаравме за таа работа, тој ми потврди друг пат да не су му дошла така. :worried: Повеќе не ми е грижа за депилирањето, тук дали тој мене ме сака и прифаќа ваква?
  Пред мене имал многу женски (има 29 години) и сите ли му доаѓале мазни?
  Многу ме увреди, се осеќам понижено и усрамено. :worried: Сексуално сме активни 2 години, оваа случка е прв пат сега. :doh:
   
 12. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.070
  Друг пат да не ми идиш вака :o Уште силен а? Зошто да не кога некој му дозволува...Нема да одам со некои подлабоки анализи, но ако мислиш дека можеш во секој момент да бидеш средена туто комплето за него и ако не ти смета тоа што во секој момент може да те исфрли од кревет заради вакви банални работи, тогаш повели...
  Ако не, остави го, барем на некое време...а ако сака да се врати и се извини, да не му попушташ ако не се согласи на орален додека си грмушка таму долу... ]:)
   
  На Sramezlivkata и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 13. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.538
  Пробај неколку пати запали го до точка на вриење, па тргни го и кажи му дека боцкаш. Ко попче ќе се помири со тоа дека не можеш секогаш да бидеш мазна. Па не си пуштила суканици доле за да реагира така. Плус ако сте сексуално активни две години а ова ти е првпат да не си мазна, реакцијава е типична за сељак.
   
  На Sramezlivkata му/ѝ се допаѓа ова.
 14. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Божееее се изнервирав кога го прочитав ова :swear: Што му е на тој бе?Гадно му било? Безобразен еден!
  Епа ти речи му додека не се издепилира тој се коплет и тебе ти е гадно |( Што сега ако сме жени ајде ќе се одереме од депилирање.Срамота,да се немало ни малку почит.
   
  На Sramezlivkata и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.320
  Девојко, се надевам дека си свесна дека додека не ти се извини не треба ни муабет да му правиш, па дури и тогаш да размислиш.
  Верувам дека глупаво се чувствуваш, ама еве јас искрено кажувам дека во овие три години колку што сум сексуално активна ми се случило неколку пати да не сум сосема мазна од различни причини-непланирана средба, колоквиуми итн., а верувам дека е тоа случај и со сите тука.И никогаш не ми искоментирал нешто дури ни на шала.
  Дечко ти е страшен идиот и батали го.И друг пат ќе си земе вака за право да ти пререче нешто и со тоа безпотребно да ти ја намалува самодовербата.
   
  На XMaN и Sramezlivkata им се допаѓа ова.
 16. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Леле не ми се верува бре, што гази по Земјава. |(
  Па добро бре, има 29 години и што ? По овој муабет не би му дала ни 16 кога дрка на мазни путки на redtube и слични сајтови.
  Искрено, не навредена, не знам како би се однесувала јас на твое место.
  Ќе попиздам, и ќе полудам, и сигурно нема да тагувам и барам совети овде.
  Па без разлика, дали си го навикнала на мазна или не, вакво понашање е типично на морон, на сељак неизживеан што очигледно има некои фрустрации. Не верувам дека он е ни малку мазен, па место да тагуваш како те навредил, пробај врати му со иста мера, јас не знам како бесот не те поведува да размислиш што да направиш следен пат кога ќе имате секс.


  Искрено, вакви морони ме вадат од колосек, а таквите се вадат и од постела.
  Јака ти душа, што си поднела вакво однесување и понижување од за мене, типичен сељак.


  Бараше мислење, а ова ти е најискреното од мене. Нема љутиш, hope so.
   
  На Sramezlivkata и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 17. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.323
  Нека смее маж ми да ми писне за влакна, за инат ќе ги оставам да растат и растат...ќе трпам, ама ќе растат, па и машни ќе им врзам, така од мерак, па ај да го видам! :^)

  Не сме ние жени на кои ни е работата да соблекуваме гаќи за пред камера секој ден, па тоа да ни е приоритет во дневната рутина. Некогаш немам време помада на лицето да ставам а не па неа доле да ја мислам дали е бушава! Кога веќе дошла работа до галење и раце пикање таму, не е време да се става на ак'л чекај бе, јас сакав мазно. Тебе нема што да ти е срам. Него треба срам да го е што те прави да се чуствуваш така. Тој зошто оди со тебе? За мазната? Тогаш ете ти одговор, НЕА мазна ја сака, а не тебе.
   
  На Miss.Ricci и Sramezlivkata им се допаѓа ова.
 18. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  734
  Совет. Купи го најефтинот депилатор. Викни го дечко ти на романтична вечера. Направи секси атмосфера и испопали го скроз. Кажи му дека имаш изненадување и врзи му го очите. Почни сензуално да го соблекуваш. Кога ќе биде таков среден, готов за акција и очи в очи со господинот "надрвен" уклучи го депилаторот и цели што поблиску до тестисите. Не директно на нив, ама во непосредна близина, сепак ефектот треба да е болка, а не крвојни. Морон.
   
  На cresa-jagoda, KatWonderland, Umbrella22 и 18 други им се допаѓа ова.
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.865
  Допаѓања:
  117.205
  Ми се допаѓа Златушко,ма ја сакам! :D
  И потруди се што полудачки да звучиш и да се смееш и ококори ги очињата повеќе! :D
  Каков дебил! Или тој си мисли,кај што фатил тој,*трава* више не расте! :D
   
  На crazyinlove19, LilBaby, Zlatusko и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. talentirana

  talentirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Јас имам една идеја. Ти еден ден убо да си се средиш да си се тасмосаш и долу и секаде и да му закажиш состанок. Па од како ќе го запалиш да речам, ти речи му него дека те боцка, дека не е депилиран и нешто слично и да си заминиш исто како тој тебе шо ти напрајл.:D Со неговите камења по глава 8) . Па да видиш тој како ќе реагира. Како не му е срам!
   
  На Sramezlivkata му/ѝ се допаѓа ова.