Дали и колку ви сметаат човечките маани и недостатоци?

Дискусија во 'Канта' започната од ADOKI, 11 март 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  Немав намера да отварам ваква тема , доколку постои нека биде отстранета.
  На ова ме натера @Zlatna12345 форумџика која постојано сака да ги потценува луѓето со говорна маана неможејќи да озговорат одреден глас, пр Р , Л и т.н.
  Па според мене мислам дека човек се раѓа онака како што господ го создал никој по сопствена желба не се раѓа.
  Доколку беше така секој човек за себе би посакал да биде најубав , најпаметен , најбогат , и без ниту една маана :(
   
 2. Zlatna12345

  Zlatna12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2016
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  840
  Пол:
  Женски
  Jas ne mozev L da kazam do recisi tinejdzerstvoto. Vikav W, pa eve me nemam problem. Kako luge treba sekogas da se stremime kon postojano usovrsuvanje. Po gotovo javna licnost treba da e za primer. Uste pogotovo licnost na celo na nekoja drzava. Da e roden nekoj bez race noze, nemam sto da zameram.
   
  На Afroditaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  Значи ти ги осудуваш луѓето кои се родиле со некој физички недостаток или говорна маана па според тебе мислиш дека тоа тое мислење е оправдано само затоа што некој ќе бидел јавна личност па морал да биде беспрекорен.
  Малку чудно ми е тоа сваќање
   
 4. Zlatna12345

  Zlatna12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2016
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  840
  Пол:
  Женски
  Da se razbereme, ne go cuvstvuvam naslovot za soodveten, jas precizirav isklucivo za javni licnosti.
   
 5. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  И јавните личности се Луѓееее!!!
  Никој не знае кога ќе се роди дали ќе биде јавна личност?
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.561
  Допаѓања:
  51.697
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.