1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали малите гради ја намалуваат самодовербата?

Дискусија во 'Тело' започната од didi-to, 7 август 2013.

 1. didi-to

  didi-to Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  2
  Mислам дека нема ваква тема па сакам повеке мислења за тоа дали малите гради ја намалуваат самодовербата?
   
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
  дали малите гради ја намалуваат самодовербата?

  Не. Самодовербата доаѓа од внатре. Не мора да значи дека девојка со совршен изглед има поголема самодоверба од некоја со вишок килограми и сл.
   
  На Caci55 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mia005

  mia005 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  6
  Малите гради не ја намалуваат самодовербата, туку мислите (психата) го прави тоа поради оптеретување што мислат другите што имам мали гради.
  Така да, ако некој не се замара со тоа, може да има самодоверба до небо :)
   
  На N1ky му/ѝ се допаѓа ова.
 4. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  Не би рекла, јас имам мали гради,а имам премногу самодоверба :D
   
 5. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  7.725
  Пол:
  Женски
  Не, би рекла и јас така
   
 6. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.905
  Допаѓања:
  7.338
  Индивидуално е дали ја намалува самодовербата, ама па премногу мали гради мене не ми се допаѓаат. Сум видела девојки кои носат маици на прерамки и што да видиш, и најмалиот можен градник е празен и стои како
  Вишок на телото.
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.324
  Пол:
  Женски
  Не би требало да ја намалуваат самодовербата. Јас додека да се породам со првото дете имав мали гради и тоа никогаш не ми претставуваше проблем. Сега ми е проблем што имам гради за извоз. :rofl:
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  5.750
  Допаѓања:
  28.632
  Пол:
  Женски
  Кога некои те зафркаваат дека имаш мали гради , тоа ја намалува самодовербата да не се лажеме. Во основно кога веќе почнуваат да растат, кај мене не се случуваше тоа, бев скроз рамна, и имаше некои машки во клас кои ме задеваа за тоа. Не ми беше лесно и сеедно во тој тинејџерски период . Кога малку потпораснав го надминав тоа и се соочив со фактот дека ќе имам мали гради. Во бременост малку само ми потпораснаа и сега кога доам има разлика од пред да останам бремена.
   
  На Petar80, hermosa и joy1 им се допаѓа ова.
 9. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.479
  Допаѓања:
  1.763
  Јас имам ептен мали гради, без прслук дури и не се познаваат но воопшто не ги чувствувам како комплекс баш напротив, можам да носам секакви блузи и фустани без да се секирам дека нешто ненадејно ќе "излезе".. А и малите гради моментално се тренд така да девојки ич да не се замарате, многу жени одат дури на операции да ги намалат, нема зошто да се чувствувате незгодно :)

  natalie-portman-small-boobs.jpg
  keira_knightley_2.jpg
  article-2443332-1881327F00000578-737_634x899.jpg
  img-1466000080-594.jpg
   
  На Kitty23 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Asistentkа

  Asistentkа Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  4.538
  Пол:
  Женски
  Едно е намње гради како Кира Најтли,а друго е мали гради.
  И според мене поважен е обликот веќе ако правиме муабет за мали гради.
  Еве јас имам мали гради ама не ми се допаѓа природниот облик,е со пуш ап ми се супер и по облик и еден број плус.
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.970
  Пол:
  Машки
  Јас од моја машка гледна точка ќе ви кажам дека мене не ме интересира дали девојка ми ќе има мали гради, голем нос, клемпави уши или не знам уште што големо или мало. Важно ми е да ја разбирам јас неа и таа мене да ме разбира и меѓусебно да си помагаме и добиваме совет еден од друг кога ни е најтешко. Можеби другите машки поинаку гледаат на оваа тема, ама јас си го кажав моето мислење.
   
  На Liu, cavalli, MayDiamonds и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  au voopsto ne mi e problem toa sto imam onaka mali gradi ne se sea da si igras najdi ja ci*kata:rofl: ama sepak mali se....ama voopsto ne mi e namalena samodoverbata nitu pak ke mi bide nekogas i taka super mi e mozam da spijam na strana na stomak nisto ne mi smeta :angel:
  1-0 ciclesti :party:(se zezam)
   
 13. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  9.108
  Пол:
  Машки
  Од лева страна е најбитна големината:l:.
  Џабе имаш се и си најубава ако немаш:fubar:и:l:не треба од другото да ја губите самодовербата:hug:
   
  На Liu, RAF Camora и kikkki им се допаѓа ова.
 14. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.606
  Допаѓања:
  4.704
  Не,зошто некој има ниска самодоверба поради преголеми,а ти еве поради премали.
  Значи,тоа е ствар на перцепција и себеприфаќање.
  Кога ќе се прифатиш целосно себе си,и ќе целиш кон надоградување кон работи што можеш да ги промениш(тежина,да обликуваш тело,подобриш стил,се надоградуваш интелектуално),отколку кон работи што не можеш да ги промениш(висина,големина на гради,боја на очи исл.) ќе ја добиеш самодовербата која ти е потребна.
  Сите се различни и посебни на свој начин.
  Промени го начинот на кој ги гледаш работите.:hug:
   
  На Asistentkа и RAF Camora им се допаѓа ова.
 15. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.230
  Допаѓања:
  16.163
  Пол:
  Женски
  Абе будалчиња , 80% од машките што ги познавам сакаат помали гради и цврсти , мислам и тие бабачко цицки отпаднаа од мода .
  Све е до вкусот на човекот , но ако некој ви набие комплекс удрете шамар , бидејки не гледам овде проблем а некој валда си го бара :nod:
   
  На Asistentkа, Alisa22 и kikkki им се допаѓа ова.
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.324
  Пол:
  Женски
  :clap:(y):hug:

  Ти си еден од ретките мажи на кои не им е битен обемот на гради на девојката. Често слушам коментари дека женско без големи гради не е женско. :@
   
  На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.
 17. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.970
  Пол:
  Машки
  Јас не ги разбирав девојчињата во основно и средно кога ставаа чорапи за да изгледа дека имаат големи гради, за да им се допаднат на најголемите мангупи. И што требаше јас да правам за да им се допаднам на девојчињата? По таа логика требаше да носам два пара гаќи за да изгледам како алфа мажјак. Не туку уште тогаш си размислив и сфатив дека сите тие работи се неважни. Многу поважни се некои други работи на кои ние многу малку обрнуваме внимание и поради голем број се несреќни и незадоволни со својот живот.
   
  На Lolo5, MayDiamonds и SummerGirl им се допаѓа ова.
 18. Joanna_

  Joanna_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Не би требало. Имам многу другарки кои се премногу згодни и заводливи без големи гради.
  Но лично јас бидејќи ги имам ги сметам како плус за мојата самодоверба.
   
 19. cavalli

  cavalli Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  1.442
  Пол:
  Женски
  И јас немам големи гради, но си сум полна со самодоверба.
  Сега неможе секој да има ем гради ем задник. :shake:
   
 20. Pacifist

  Pacifist Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Машки
  Ништо тоа не значи ако личноста зрачи со сексипил,интелигенција,шарм и ако знае како да ги истакне деловите кои смета дека би можеле подобро да изгледаат.Кога на човек нешто друго му се допаѓа кај партнерката се заборава на тоа што можеби ја измачува неа дека може да изгледа подобро...Не треба женските да се замараат со тоа...