1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали мачката се качува или се спушта по скалите?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од mackica1, 5 април 2015.

 1. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.714
  Пол:
  Женски
  Еве нова интернет сензација после дилемата со фустанот. :D
  Интересно е што не знам дали воопшто некој го има одговорот или ќе ме остават да умрам во неизвесност. :D
  Сепак мислам дека би требало архитектите да знаат некои финти у однос на скалите и просторот па да проценат, но немора да значи (just sayin')

  Баш ме интересира што мислите и која е вашата перцепција? 8-|


  [​IMG]


  Не бев сигурна за насловот и тоа кај да ја поставам темава али мислам дека у форумски игри најсоодветна е, ако сметате дека не е интересна слободно у канта нека лета :D
   
 2. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.714
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека оди надолу. :D
   
 3. 1slavjanka

  1slavjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Може и така и така. Првиот впечаток ми беше дека оди нагоре. :)
   
 4. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.622
  Јас мислам дека оди нагоре
   
 5. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.774
  Допаѓања:
  10.287
  Пол:
  Женски
  Мачката оди надолу. Се познава поради оние правоаголничињата кои ги одбележуваат скалите. Како и да е, добра оптичка варка. :D
   
  На Someonespecial и mackica1 им се допаѓа ова.
 6. Plamenka

  Plamenka Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Женски
  горе маца :rock:
   
 7. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.499
  Допаѓања:
  39.479
  И јaс мислaм декa oди нaгoре :D
   
 8. Reachel

  Reachel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2014
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Женски
  Надолу оди ... :?:
   
 9. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.040
  Пол:
  Женски
  Се спушта :D
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Schizophrenia1

  Schizophrenia1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Оди нагоре
   
 11. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.972
  Odi nagore, ma da stoi na edno mesto ama zavrtena za nagore:P
  A zs vie gledate deka se spustala be od kaj toa? :^)
   
 12. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.095
  по челата на скалите се гледа дека оди надолу, освен ако назачки не се искачува па да речеме оди нагоре:)
  ааааааааааааааа.jpg
   
  Последна измена: 5 април 2015
  На Antolinaa, Bozica1980, anina и 7 други им се допаѓа ова.
 13. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.972
  A be tek sea bratmi mi objasni so bila rabotata, jas mislev glavata kaj opasot nekoj dan ja gleda :lol:
   
  На anina, fificaaa и DeepBlue им се допаѓа ова.
 14. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
  Вчера баш ја видов сликата, одма ми текна за она со фустанот и се прашував кога некој ќе отвори тема на форумов по ова прашање. :D
  Е овде немам дилеми, секој пат кога ќе ја погледнам сликава, мачето ми иде надолу... се гледа по оној испакнатиот горен дел (не знам како се вика :lol:) којшто на скалите го има само вертикално.
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Goticarka

  Goticarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  Нагоре оди, оти ако одеше надолу, обично поднаведнуват главата, а така не ми изгледа...
   
 16. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.692
  Пол:
  Женски
  Не наведнуваат глава. А, и оваа мачка е фокусирана кон камерата долу, па оди надолу. И ете, @DeepBlue кажа:
   
 17. Addy

  Addy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2015
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  194
  Пол:
  Женски
  Мислам дека оди нагорее...
   
 18. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.714
  Пол:
  Женски
  Сегде кај што се спомнуваат мачиња морам ја да бидем умешана... :D
   
  На atala, Someonespecial и Kukla994 им се допаѓа ова.
 19. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  4.967
  Допаѓања:
  26.901
  надолу, се глеа по скалите
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 20. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.095
  на некои џабе е и да им црташ :)
   
  На MiloMalo, anina, Snow-Star и 3 други им се допаѓа ова.