1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали машките се материјалисти?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од suGarBaby, 14 февруари 2010.

 1. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Што мислите : Maшките се материјалисти или не?
  сте имале ли до сеа искуство со некој таков "фраер"?? :mrgreen:
  Обично сите зборат дека женските се поголеми материјалисти од мажите,до некаде се и во право.
  Но,мислам дека има и достаа машки на кои им е битна само парата ;)
  пишете ваше мислење. :D Иначе стварно незнаев каде да ја ставам темава. :? Ако најдат модераторите соодветно место за неа, нека ја префрлат :D поздравче. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Повторно ќе влетам со мојата теорија дека машките и женските се разликуваат само по половиот орган. Како што има женски кои се материјалисти, има и мажи кои се материјалисти. И тоа како. :lol: Некои мажи мислат дека ако се оооООООдлично наконтени и ако ја частат девојката вечера и пијачка, мора да биде негова.
   
 3. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Се слагам.
  повеќето мажи мислат дека ако им е пуно џепџето лесно можат која сакаат да ја имаат.
  Тоа е така, бидејќи денес многу се ретки оние женски што стварно искрено сакаат и што не им е битно дали ИМА и колку има итн.Сите гледаат само пари(се продаваат) :? .Многу е жално што е таква ситуацијата и што постојат такви изроди едноставно се гадам од таквите . :? Позз. ;)
   
 4. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  да и јас мислам дека машките се материјалисти но мислам дека има исклучоци.но мнооогу мали.машките се дигнати и колку и едно девојче да е убаво и фино нема да му се пушти само затоа што не се облекува убаво а ке се пушти на шмизлата шо нема ништо од тело ама се облекува убаво се токми се прчи... :o
   
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  И машките и женските се материјалисти,не само што се материјалисти,туку имаат и развиено его.Ретки се тие на кои што не им се битни парите.Еве можеш да имаш се,палати,куќи,замоци ако сакаш,насекаде низ светов,а ако немаш онаков живот каков што ти сакаш,ако имаш немир во душата,со други зборови катастрофален живот,тогаш што ке ти се палати итн.Ке им се дивиш на предметите???Познавам луѓе што имаат а што се сепак луѓе,што имаат карактер,но и такви што имаат се,а немаат нити карактер,нити пак некаков си живот,живот полн со турбуленции.Секој различно си размислува,но во контекст на прашањето,и едните и другите се материјалисти.
   
 6. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Женски
  Да,да и машките се материјалисти,познавам такви машки кои се од корист со девојките...па и машките сакаат да ги возат со кола,да им плакаат одмори и тоа во деншно време не е ретко,а има случаи кога и машките имаат пари па секогаш сакаат да се со некоја која има исто пари како нив,денес никој не сака да шета некој за ѓабе :lol:....многу лоши времиња...
   
 7. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  250
  даа баш така е за ова си потполно во право секогаш прво се загледуваат во таквите поинтересни им се
   
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Jas mislam deka zenskite se pogolemi materijalistki od maskite, zatoa so zenskite se tie so trcat po bogati deckovci. A mislam deka maskite koga silno ke se zaljubat vo nekoja devojka, togas ne im e bitno dali ona ima pari ili ne. Barem jas kako so gledam takvi se poveketo slucai, zenskite se tie so se zaletuvaat po dobri koli, za zal :?
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.480
  Допаѓања:
  63.992
  Пол:
  Женски
  Зависи... не може сите машки да се стават во истата категорија. Одговорот да се, или не не се, не може да биде точен. И за жените не може да се каже да сите се материјалистки. Има и вакви и такви.
   
 10. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Па да некој се некој не се исто како и кај жените,али и мажите знаат да бидат многу материјалисти и секако дека и тие сеа не мора да се однесува на сите,али си бараат добра прилика ако им е потребно,а кај нас повеќе да не грешам мислам дека се жените затоа што повеќето се навикнати дека мажот е главен и дека он треба повеќе финансии да обезбедува што е крајно неточно најубаво ми било жена успешна и независна од мажот а исто супер доаѓа во прилог богат и успешен маж така ќе да е најдобро,дајбоже мене да ми биде така здравје боже :lol: :lol: 8)
   
 11. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Не да се, ауууу, чудо не видено :worried:hock: не е толку изразено кај нив, но по начинот на размислување се гледа, зошто има многу кои што лично ги знам и гледаат кај девојката да е убаво облечена, да носи марки, да студира на приватен факултет, да оди секаде со тахи ако нема своја кола и кога е излезена да имам мин 1000ден во себе... по тој нивни начин на размислување се гледа дека се :!:
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.480
  Допаѓања:
  63.992
  Пол:
  Женски
  Па со какви машки ти се дружиш е прашањето? Јас баш не познавам некој таков...
   
 13. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  normalno deka ima i vakvi i takvi..kako i kaj zenite i kaj mazite gi ima i onie na koi ne im e bitno kolku imas vo dzeb,ali i onie sto ubavo ke izmerkaat i prostudiraat kolku ima i so ima zenskata pred da se narece nivna devojka :D
   
 14. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Драга RainBow не се дружам јас со такви личности што немаат акал во главата, ако познавам такви не значи дека се дружам со нив. Штом ти не си сретнала некој со такво мислење, не значи дека воопшто не постојат :) значи темава е направена за да се каже мислење и ете јас го кажав моето.
   
 15. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Абе со секакви луѓе ќе се сретнеш..
  Многу пати се имам изненадено за тоа какви се луѓе постојат :worried:hock: :?
  За нешо што сум мислела дека не постои и дека неможе до толку да испадне некој кретен,нечовек едноставно ДЕБИЛ сум се излажала многу пати. :lol:
  Иначе машкиве иако се праат дека не им е битно и дека не гледаат мислам дека и тоа како гледаат (има и исклучоци) али повеќето се такви. :D
   
 16. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Познавам мн случаеви каде машки се женеле со девојки кои се во странство, со цел да добијат документи и тие да отидат таму.Исто така познавам еден пар каде што е повеќе од очигледно дека дечкото ја фатил заради парите ( кои ги има превише) и девојката вози мерцедес, па се слушаа коментари дека „ Тој и тој ( да не именувам) си фатил мерцедес со женска :lol: :lol: :lol: Така ќе кажам дека постојат машки материјалисти.
   
 17. didi1990

  didi1990 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  definitvno.....kolku sto se zenskite materijalistki tolku se i maskite......to e neosporen fakt:))))))))
   
 18. Flying

  Flying Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  0
  ауууу да и тоа како има машки што се материјалисти ...
   
 19. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Od dvata pola gi ima i toa povece od koga i da bilo.INTERESOT ,I PARITE GI UDRILE PO GLAVA PA GAZAT SE POD HOZE NE ZNAAT ZA DOSTA.. I NEPOCITUVAAT NISTO I NIKOGO SAMO GLEDAAT DA JA ZADOVOLAT SVOJATA ALCNOST I POTREBA DA SE IMA SE PO SEKOJA CENA .OVA NE SE ODNESUVA ZA SITE SE REZBIRA .
   
 20. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  добро кажано
   
  На Dimi_ му/ѝ се допаѓа ова.