1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали машките се материјалисти?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од suGarBaby, 14 февруари 2010.

  1. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    111
    Што мислите : Maшките се материјалисти или не?
    сте имале ли до сеа искуство со некој таков "фраер"?? :mrgreen:
    Обично сите зборат дека женските се поголеми материјалисти од мажите,до некаде се и во право.
    Но,мислам дека има и достаа машки на кои им е битна само парата ;)
    пишете ваше мислење. :D Иначе стварно незнаев каде да ја ставам темава. :? Ако најдат модераторите соодветно место за неа, нека ја префрлат :D поздравче. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Повторно ќе влетам со мојата теорија дека машките и женските се разликуваат само по половиот орган. Како што има женски кои се материјалисти, има и мажи кои се материјалисти. И тоа како. :lol: Некои мажи мислат дека ако се оооООООдлично наконтени и ако ја частат девојката вечера и пијачка, мора да биде негова.
     
  3. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    111
    Се слагам.
    повеќето мажи мислат дека ако им е пуно џепџето лесно можат која сакаат да ја имаат.
    Тоа е така, бидејќи денес многу се ретки оние женски што стварно искрено сакаат и што не им е битно дали ИМА и колку има итн.Сите гледаат само пари(се продаваат) :? .Многу е жално што е таква ситуацијата и што постојат такви изроди едноставно се гадам од таквите . :? Позз. ;)
     
  4. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    да и јас мислам дека машките се материјалисти но мислам дека има исклучоци.но мнооогу мали.машките се дигнати и колку и едно девојче да е убаво и фино нема да му се пушти само затоа што не се облекува убаво а ке се пушти на шмизлата шо нема ништо од тело ама се облекува убаво се токми се прчи... :o
     
  5. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    И машките и женските се материјалисти,не само што се материјалисти,туку имаат и развиено его.Ретки се тие на кои што не им се битни парите.Еве можеш да имаш се,палати,куќи,замоци ако сакаш,насекаде низ светов,а ако немаш онаков живот каков што ти сакаш,ако имаш немир во душата,со други зборови катастрофален живот,тогаш што ке ти се палати итн.Ке им се дивиш на предметите???Познавам луѓе што имаат а што се сепак луѓе,што имаат карактер,но и такви што имаат се,а немаат нити карактер,нити пак некаков си живот,живот полн со турбуленции.Секој различно си размислува,но во контекст на прашањето,и едните и другите се материјалисти.
     
  6. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Да,да и машките се материјалисти,познавам такви машки кои се од корист со девојките...па и машките сакаат да ги возат со кола,да им плакаат одмори и тоа во деншно време не е ретко,а има случаи кога и машките имаат пари па секогаш сакаат да се со некоја која има исто пари како нив,денес никој не сака да шета некој за ѓабе :lol:....многу лоши времиња...
     
  7. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    даа баш така е за ова си потполно во право секогаш прво се загледуваат во таквите поинтересни им се
     
  8. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Jas mislam deka zenskite se pogolemi materijalistki od maskite, zatoa so zenskite se tie so trcat po bogati deckovci. A mislam deka maskite koga silno ke se zaljubat vo nekoja devojka, togas ne im e bitno dali ona ima pari ili ne. Barem jas kako so gledam takvi se poveketo slucai, zenskite se tie so se zaletuvaat po dobri koli, za zal :?
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Зависи... не може сите машки да се стават во истата категорија. Одговорот да се, или не не се, не може да биде точен. И за жените не може да се каже да сите се материјалистки. Има и вакви и такви.
     
  10. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Па да некој се некој не се исто како и кај жените,али и мажите знаат да бидат многу материјалисти и секако дека и тие сеа не мора да се однесува на сите,али си бараат добра прилика ако им е потребно,а кај нас повеќе да не грешам мислам дека се жените затоа што повеќето се навикнати дека мажот е главен и дека он треба повеќе финансии да обезбедува што е крајно неточно најубаво ми било жена успешна и независна од мажот а исто супер доаѓа во прилог богат и успешен маж така ќе да е најдобро,дајбоже мене да ми биде така здравје боже :lol: :lol: 8)
     
  11. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Не да се, ауууу, чудо не видено :worried:hock: не е толку изразено кај нив, но по начинот на размислување се гледа, зошто има многу кои што лично ги знам и гледаат кај девојката да е убаво облечена, да носи марки, да студира на приватен факултет, да оди секаде со тахи ако нема своја кола и кога е излезена да имам мин 1000ден во себе... по тој нивни начин на размислување се гледа дека се :!:
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Па со какви машки ти се дружиш е прашањето? Јас баш не познавам некој таков...
     
  13. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    normalno deka ima i vakvi i takvi..kako i kaj zenite i kaj mazite gi ima i onie na koi ne im e bitno kolku imas vo dzeb,ali i onie sto ubavo ke izmerkaat i prostudiraat kolku ima i so ima zenskata pred da se narece nivna devojka :D
     
  14. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Драга RainBow не се дружам јас со такви личности што немаат акал во главата, ако познавам такви не значи дека се дружам со нив. Штом ти не си сретнала некој со такво мислење, не значи дека воопшто не постојат :) значи темава е направена за да се каже мислење и ете јас го кажав моето.
     
  15. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    111
    Абе со секакви луѓе ќе се сретнеш..
    Многу пати се имам изненадено за тоа какви се луѓе постојат :worried:hock: :?
    За нешо што сум мислела дека не постои и дека неможе до толку да испадне некој кретен,нечовек едноставно ДЕБИЛ сум се излажала многу пати. :lol:
    Иначе машкиве иако се праат дека не им е битно и дека не гледаат мислам дека и тоа како гледаат (има и исклучоци) али повеќето се такви. :D
     
  16. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Познавам мн случаеви каде машки се женеле со девојки кои се во странство, со цел да добијат документи и тие да отидат таму.Исто така познавам еден пар каде што е повеќе од очигледно дека дечкото ја фатил заради парите ( кои ги има превише) и девојката вози мерцедес, па се слушаа коментари дека „ Тој и тој ( да не именувам) си фатил мерцедес со женска :lol: :lol: :lol: Така ќе кажам дека постојат машки материјалисти.
     
  17. didi1990

    didi1990 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    definitvno.....kolku sto se zenskite materijalistki tolku se i maskite......to e neosporen fakt:))))))))
     
  18. Flying

    Flying Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    0
    ауууу да и тоа како има машки што се материјалисти ...
     
  19. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Od dvata pola gi ima i toa povece od koga i da bilo.INTERESOT ,I PARITE GI UDRILE PO GLAVA PA GAZAT SE POD HOZE NE ZNAAT ZA DOSTA.. I NEPOCITUVAAT NISTO I NIKOGO SAMO GLEDAAT DA JA ZADOVOLAT SVOJATA ALCNOST I POTREBA DA SE IMA SE PO SEKOJA CENA .OVA NE SE ODNESUVA ZA SITE SE REZBIRA .
     
  20. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    добро кажано
     
    На Dimi_ му/ѝ се допаѓа ова.