Дали може да работам, а сум редовен студент

Дискусија во 'Образование' започната од Drama, 9 април 2013.

 1. Drama

  Drama Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво девојки :)

  Редовен студент сум, но сега една докторка ми понуди да ме пријави како мед. сестра во нејзината ординација (онака знаете поради тоа што мора да имаат законски) и јас не знам дали треба да прифатам :/ Всушност ако знае некој да ми каже дали ќе имам некаков проблем за на факултет?
  Ве молам за одговор кој знае, треба побрзо да и одговорам.

  Поздрав :D
   
 2. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.784
  Допаѓања:
  10.208
  Пол:
  Женски
  Дали може да работам а сум редовен студент

  Бидејќи си студент може да бидеш пријавена само на пола работно време, а со договор со работодавачот да работиш цело.
  Ако сметаш дека можеш да постигнеш напоредно со факултетот, работи, тоа е плус за тебе.
   
  На Drama му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MorganMonroe

  MorganMonroe Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2013
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  42
  можеш да работиш ама мислам дека треба да бидеш запишана како вонреден студент.