1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали може хименот да зарасне??

Дискусија во 'Канта' започната од Butterfly1166, 31 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Butterfly1166

    Butterfly1166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Имав секс со дечко пред подолго време скоро пред две години, но откако раскинав со него немав со никој,затоа што тогаш бев помала и сватив дека сум направила грешка. Дознав дека хименот може да зарасне после подолг период без секс.Се прашувам дали мислите дека е вистина..
     
  2. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Да бе, не само што зараснува туку и прашина фаќа.
    А ти мислиш дека уште си невина :?: ахаммммм ...
     
  3. UbavkaBube

    UbavkaBube Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    95
    Нема никакви шанси дека може да зарасне самиот по себе! Може повторно да ,,станеш,, девица единствено со хируршна интервенција со т.н. шиење на хименот. ;)
     
    На Butterfly1166 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Butterfly1166

    Butterfly1166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Ne mislam deka sum nevina, nemam 5 godini.. Samo me interesirashe dali moze da zarasne himenot!! :@
     
  5. abeajde

    abeajde Нов член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    16
    Да, со мал интервентен зафат и ќе бидеш ко нова...хахахха
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Не, не може да зарасне.
    Не е тоа дупка од пирс, да му се сневиди. :^)
    Можно е друго сценарио - воопшто да не си ни била квалитетно , (народски кажано) - "скината."
    Сум се консултирала со гинеколог за вакви случаи.
    Кај некои од жените хименот е доста еластичен и можно е да имаш сексуален однос, а да не е целосно пукнат.
    Ако и дечкото бил неискусен, а сте имале многу мал број сексуални односи, има мала веројатност, но можно е.
    Сепак, веројатноста е мала.
    А сега - каела или не, било и поминало.
    Не си го малтретирај мозокот и во иднина, внимателно со изборот на партнерите.
     
    На Shana и Butterfly1166 им се допаѓа ова.
  7. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Немаш 5, ама немаш ни приближно доволно за да се сметаш за сексуално зрела. Секс на 13 годинКи? Со кој памет бе деца бе! А хименот зараснува колку што и штркот носи бебиња. Оф....
     
  8. Butterfly1166

    Butterfly1166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Dobro, zashto site tolku se zapalivte, samo prashav, sajtov postoi za osuduvanje ili za soveti?
     
    На Shana му/ѝ се допаѓа ова.
  9. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    И за едно и за друго, штом прашуваш широка јавност треба да очекуваш секакви одговори.
    Важно ја разјаснивме дилемата дека хименот не се враќа сам од себе во првобитна положба.
    Ама разгледај ја варијантата што Трендафилка ти ја кажа, и тоа е можно.
     
  10. Butterfly1166

    Butterfly1166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Dobro, samo mnogu se frustrirav shto taka izgregiravte, svesna sum deka mnogu luge smetaat deka ne e vo red tolku malda da imam odnosi, samo toa beshe greshka, togash i samo togash, si ja nauchiv lekcijata deka treba da razmislam koga povtorno kje go napravam toa, koga kje dojde vinstinskiot. Vo sekoj sluchaj najbitno e deka HIMENOT NE ZARASNUVA.. :)
     
  11. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Еххх 13 години. Ме потсетуваат на првиот бакнеж, тогаш тоа за мене беше нешто МНОГУ сериозно. Позитивен шок доживеав. Нема да го заборавам тоа чувство.
    Ме потсетуваат на првата менструација на која плачев велејки дека сум многу мала за тоа мене да ми се случува.
    Сега читам секс на 13?! Па зарем имаше таква потреба? Реално?
    Ниту психички ниту физички не си созреана личност.
    Јас за се` се интересирав и ја прашував мојата мајка.
    Пред да го имам својот прв сексуален однос знаев за сите позитивни и негативни работи што можам да ги доживеам поради истиот.
    Чекав да созреам и се впуштив во тие води на мои 19 години.
    Ајде разбирам не се сите отворени и искрени кон мајките, ама скоро сите го имате дома GOOGLE.
    Се` што ве интересира можете да најдете на интернет.
    Нели е логично да се едуцирате, да се информирате па да се впуштите во таква авантура?
    Јас на 13 години уживав во детството, не ми е јасно зошто толку брзо посакувате да пораснете?
    Тие години никогаш нема да ви се вратат. ДЕЦА, ДЕЦА..
    Да немаше секс па да прашаше вакво прашање ќе ми беше по разбирливо.
    Деца во тие години логички е да поставуваат секакви прашања, тогаш се интересираат и учат.
    Малку си задоцнила. Не си невина, нека ти е на здравје. Хименот не зараснува, невина никогаш нема да бидеш па дури и ако ти направат хируршки зафат и ти сошијат нов химен.
    Пред да се решиш пак на таков чекор мислам дека најпаметно ќе ти биде овојпат па побараш на гугл се за: КОНТРАЦЕПЦИЈА и ПОЛОВО ПРЕНОСЛИВИ БОЛЕСТИ!
    За да не се вратиш на форумов пак со некое задоцнето прашање.
     
    На machorka и Butterfly1166 им се допаѓа ова.
  12. Butterfly1166

    Butterfly1166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Bev dovolno informirana, ne bev dovolno vozrasna i svesna sum za toa, samo vremeto nemoze da se vrati nitu pak moite postapki. Fala vo sekoj sluchaj :)
     
  13. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    и прашина и пајажини :D . Мала шега, извини за и мојов коментар што следува,но како можете бе на 13 години да имаш односи чудни сте јас на тие години не се осмелував на симпатијата в лице да ја погледнам,а не пак ајде секс ќе сум имала. :fubar: Навистина жално,но секој може да згреши си ја научи лекцијата па тоа е ум за друг пат. И малку офтопик познавам девојче што на неверојатни ЕДИНАЕСЕТ години имала односи и тоа не еднаш туку многу пати и отворено си зборува си признава како добро дело да направила. Жално е што некои деца толку рано им се случува ова. :tmi:
     
    На lolyta777 и Butterfly1166 им се допаѓа ова.
  14. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Шо е битно, скинат химен или не, ти не си веќе невина

    Многу е глупо коа невиноста ја поврзуваат со скинатиот химен. Демек ако хименот не ти се скинал (многу примери има за ова) а си имаш секс редовно и не си невина, a? Или пак ако ти го "зашијат" со операција, преку ноќ си невина. А врв на глупоста е кога имаат орален, анален, ама не давале во вагина, сакале невини да бидат, оф....деца

    Невиноста ваша престанува со првиот секс (секој вид) и тоа е тоа. А хименот дали зараснувал или дали можел да се зашие, голема работа, демек ќе смени тоа нешто. Само дупла болка :)
     
    На katerina777 и Butterfly1166 им се допаѓа ова.
  15. Butterfly1166

    Butterfly1166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Jas ne go povrzuvam himenot so nevinosta, samo me interesirashe zatoa shto prochitav negde i bev ljubopitna dali e vistina, shto mislat drugite.. Znam deka nevinosta veke ja nema, bez razlika dali himenot kje mi 'zarasne' ili ne, ili pak kje mi go zashijat so hirurshka intervencija.. Napraviv glupost i toa e toa, ziveam sekoj den so greshkata shto ja napraviv, samo mnogu se nerviram koga lugeto osuduvaat, sekoj prai greshki, nekoj pogolemi nekoj pomali! Inaku fala za komentarot mi se dopadna :)
     
  16. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
     
  17. Butterfly1166

    Butterfly1166 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Niedna drugarka ne mi kaza BRAVO, denes malce e porazlichno od neogash, mladinata ne e ista, i ne vikam deka mene toa mi se dopaga, denes do 15 godishna vozrast golem broj devojchinja ja gubat nevinosta. Ne e za pofalba, no sepak vistina e! Jas na sebe si si vetiv deka kje go chekam vistinskiot chovek za povtorno da go napravam toa. Togash bev dete, nemav 13 tuku 14 i otidov malku podaleku. So majka mi imam odlichna komunikacija, no ne sum takov tip na devojka shto se i kazuva, i kazuvam toa shto mislam deka treba da go znae, ne ja lazam, no sepak nekoi raboti gi chuvam vo sebe ili gi spodeluvam so najbliskite drugarki, sepak ne mislam deka treba da bidam tolku bliska so majka mi, zatoa shto sepak smentam deka treba da postoi granica pomegu roditel i drugarka, ne mislam deka treba da razgovaram so majka mi na ovaa tema zatoa shto bi se razocharala od mene i samo bi gi napravila neshtata po bolni, od shto se..
     
  18. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Мислам дека мајка ти е таа која треба да ти покаже дека дека ти можеш за се да и се довериш.
    Мојата мајка знаеше да го направи тоа како што треба, па јас за се што се интересирав ја прашував неа.
    Мене никој не ме тераше да го раскажувам секој детал, тоа ни со другарките не го правам.
    Твојата интима е лично твоја работа, но ако имаш со мајка ти одлична комуникација зошто не и го постави прашањето за хименот најпрво нејзе?
    Нема да навлегувам во твојата комуникација со мајка ти. Тоа си е ваша работа. Ќе те корегирам само за една работа.
    Погоре имаш напишано дека си доволно информирана за сексот и дека твојот проблем е само што си направила грешка со тоа што ептен мала си го сторила тоа.
    Да беше доволно информирана за сексот ќе го знаеше одговорот и на ова прашање. НЕ СИ!
    Не за џабе ти напишав на што да обрнеш внимание, пред да поставиш второ задоцнето прашање на форумов.
     
  19. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Јас ќе ти кажам само браво. Не за тоа што си го направила, туку за тоа што го правиш сега. Свесна си дека си згрешила (сите грешиме) и добро е што тоа си го сфатила на време и сега размислуваш подобро, си одлучила да чекаш додека не мислиш дека го имаш правиот човек. Било што било, не мисли на тоа зашо ионака ништо неможеш да смениш. А тоа дека многу девојчиња ја губеле невиноста до 15 не треба да ти биде ниту утеха ниту поттик. Колку и да тврди некое 14 годишно девојче дека е зрела, не и се годините за секс....па таа не ни знае како да ужива во тоа, што разбира.

    Значи подобро вака што си свесна дека си грешела, одколку да си продолжела со тоа во стилот "ех штом веќе се деси еднаш, готово веќе, нема назад па ќе продолжам со тоа". Сега сигурно ќе размислиш двапати пред да направиш нешто
     
    На izaaaaa, lolyta777 и Shana им се допаѓа ова.
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    леле. што нема да им текне!
    се продава за 30 долари :lol: и во сите исламски земји е баниран :lol: :lol: :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • fakehymen.jpg
      fakehymen.jpg
      Големина на фајлот:
      121,5 KB
      Прегледи:
      251
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.