1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали некој знае како се одредува Lilit во хороскопот?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од duchess, 30 ноември 2011.

 1. duchess

  duchess Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дали некој знае како се одредѕва Lilit во хороскопот и Hiron
   
 2. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.884
  Дали некој знае како се одредѕва Lilit во хороскопот?  А ?! :o
  Можеш да бидеш појасна, молим те.
   
  На Amona, Petra777 и Sara123 им се допаѓа ова.
 3. papilona

  papilona Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  142
  Дали некој знае како се одредѕва Lilit во хороскопот?

  Ги имам пронајдено на натална карта преку астро-профил страната. Еве ти линк http://www.astro-profil.com/natalna-karta/
   
 4. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  Дали некој знае како се одредѕва Lilit во хороскопот?

  па тие се планети или комети кои имаат влијание на одредени хороскопски знаци :)
   
 5. guru

  guru Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Дали некој знае како се одредѕва Lilit во хороскопот?

  Lilit vo horoskop e sekogas na ist stepen i minut i sekunda kako i Mesechinata samo karshi nea, vo znakot koj e sprotiven na onoj vo koj e mesechinata
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  4.159
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам за такво нешто :?:
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  337
  Пол:
  Женски
  Лилит -карактеристично за тоа што сакаш највеќе
  Ја ја сакам тајната врска-така ми пишува
   
 8. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.764
  Ај некој нека објасни подетално. Ме интересира. Или пак каде можам да најдам нешто за ова. Може нашава феминка Лилит ќе ни каже :D
   
 9. Westlife

  Westlife Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  618
  Можи некој да појасни што означува темава?изгубена сум скроз!
   
 10. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.147
  Пол:
  Женски
  Ова не е точно. Мене Месечината ми е во Близнаци, Лилит во Водолија.

  Инаку, колку што читав доста карактеристики зависат од овој астероид.
  Ај некој нека ми каже што значи Лилит во Водолија кога и знакот ти е во Водолија, да се позанимавам :yawn:
  Исто така ме интересира, имам Ерос во Риби и Психа во Девица. Ова се спротивни знаци, па како се толкува тоа..?
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Versace Btch 24

  Versace Btch 24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2017
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  1.232
  Пол:
  Женски
  Од тоа што јас го имам читано значењето на Лилит е најмрачната ти, односно како се однесуваш кога си тажна, бесна, повредена и слично.
  Лилит во водолија значи дека имаш многу сексуална енергија дури и мрачна, многу често се осеќаш како да не припаѓаш во средината, како да си бунтовник ама не знаеш за што се бунтуваш, мразиш традиционални работи. Отворена личност, сакаш да флертуваш, од партнерот го сакаш максимумот и сакаш да е специјален, автентичен,да се разликува и истакнува од другите. Повеќе сакаш да работиш сама отколку во група. Чувствителна си на промена на време, притисок и мразиш бучава.
  За другото не знам тоа Ерос и Психа прв пат слушам најискрено, ако може малку повеќе да објасниш :)
   
  На biGirl и sjdgo им се допаѓа ова.
 12. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.147
  Пол:
  Женски
  Ова сум јас, опишана. Досега немам сретнато толку прецизно толкување од збор до збор. Од книги е, или од интернет? Мислам, браво, во секој случај.

  Ерос и Психа се астероиди или некакви позиционирања (не сум многу упатена), кои симболизираат сродност на душите, како во грчкиот мит за Ерос и Психа. Во натален хороскоп треба да покажуваат стилови според кои личноста се изразува, на романтичен план, пред се. Ама не знам нешто повеќе, ова ми се само нафрлени информации.
   
 13. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски
  како се одредува стварно ако гледаме у спротува на месечина ја сум риба што значи девица лилит ...или ...
   
 14. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.617
  Допаѓања:
  229.043
  @Lilit , сваќе, ој објасни се.
   
  На Lilit, Antolinaa, Petra777 и 7 други им се допаѓа ова.
 15. Versace Btch 24

  Versace Btch 24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2017
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  1.232
  Пол:
  Женски
  Како помала имам почнато со книги српски за астрологија, после надоградување со интернет а најмногу од мајка ми, и ја и она имаме некој талент за вакви работи. Ако сакаш подетално или за некоја друга планета пиши, куќите само не ги знам и не сум сакала да ги чепкам никогаш.
  Инаку баш сега ќе седнам да читам за Ерос и Психа, чудно до сега како ги немам сретнато а изгледаат интересно. Ако наидам на нешто за тебе за риби и девица ќе ти пишам :)
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 16. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.912
  Пол:
  Женски
  официјално омилена ахахаха :l::l::l::l:
  поштувам луѓе што се разбираат од астрологу медитации окултузам и сл.
   
  На La.loca и Versace Btch 24 им се допаѓа ова.
 17. Versace Btch 24

  Versace Btch 24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2017
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  1.232
  Пол:
  Женски
  Прати ми screenshot од натална во лп, ќе ти објаснам за лилит, само гледај на наталната да ја има лилит на многу места не ја ставаат на натална.
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.147
  Пол:
  Женски
  На cresa-jagoda и Versace Btch 24 им се допаѓа ова.
 19. Kathrynn

  Kathrynn Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2017
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  983
  Пол:
  Женски
  Ме заинтересира темава :D
  @Versace Btch 24 гледам дека се разбираш во овие работи, не можам да ти пишам порака, ќе може да ми објасниш како да си ја протоплкувам наталната карта и кои карактеристики на личноста ги одредува Лилит? Мене ми испадна дека Лилит ми е во Риби. :)
   
 20. Versace Btch 24

  Versace Btch 24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2017
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  1.232
  Пол:
  Женски
  Ќе ти пишам лп сега за наталната карта :)
  инаку Лилит во Риби тука ќе напишам можеби и други членки го имаат истото па да си прочитаат
  Имаш големи верувања за карма и претходен живот и веројатно се што ќе ти се случи добро или лошо се водиш дека е заради кармата, научи како да отвараш врата од душата и мислите за луѓето околу тебе, бидејќи имаат потешкотии да те разберат тебе, твоите чувства, мисли, идеи и со тоа си правиш полошо бидејќи се наоѓаш во хаос а излезот тешко го наоѓаш сама. Имаш голема имагинација и често фантазираш а со тоа го губиш осетот за вистинскиот свет и реалноста. Имаш многу јака особина а тоа е да ја разбереш и знаеш потребата на секој човек што ќе го сретнеш и да му го спознаеш карактерот и мислите од еден поглед, имаш предобра интуиција. Во врска со сексот, многу често во самиот акт знаеш да се изгубиш во размислување и да ги кочиш инстинктите или ако имаш поголемо влијание од Лилит не бираш начин и по секоја цена сакаш задоволство а за партнерот не ти е битно. Почесто одбегнуваш проблеми отколку што се соочуваш. Многу те интересира и фасцинира темната страна на човечкиот живот и ум. Мразиш болници бидејќи ја осекаш негатвината енергија од болката и страдањата на сите таму. Најмногу ти одговара сликање или музика.
   
  На Faline, crimson, Mishela и 1 друга личност им се допаѓа ова.