Дали подеднакво ви значат комплиментите од луѓето?

Дискусија во 'Сингл' започната од BigMisterP, 5 октомври 2017.

 1. BigMisterP

  BigMisterP Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2015
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  94
  Ваква ситуација: ви приоѓа дечко/девојка која е атрактивен/на и некој кој не е баш убав според вашите стандарди, но добивате комплименти за изгледот и во двата случаи. Дали подеднакво ќе ги цените комплиментите?
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  2.156
  Пол:
  Женски
  Подеднакво нема да ги ценам.. секогаш се заблагодарувам од култура ама покрај толку добиени комплименти што се имам наслушано во животот.. све исто им е веќе искрено.
  Едноставно емотивно не реагирам на нив.:?:
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Feminka192

  Feminka192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  2.557
  Пол:
  Женски
  Повеќе ќе се израдувам кога ќе слушнам комплимент од некој што ми се допаѓа или на некој начин ми значи но во секој случај убаво е да се слушне комплимент во права смисла на зборот.
  Ретко кој во денешно време знае да упати комплимент а и ретко кој знае да прифати на соодветен начин. Како луѓето да немаат доволно самодоверба па цело време мислат дека лажно им ласкате. :)
   
  На stetoskop, hermosa и Someonespecial им се допаѓа ова.
 4. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  2.156
  Пол:
  Женски
  Понекогаш не е до недостатокот на самодовербата туку до способноста да се разделат комплиментите од срце и оние со кои луѓето се служат за да добијат нешто од вас/нас.
   
  На crazylady, Alissa., Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.936
  Допаѓања:
  33.070
  Пол:
  Женски
  Има многу вида на комплименти според мене. И не се значајни сите исто. Комплимент од срце само од драга, блиска личност знам дека е искрен. И од познаник може да е искрен и го прифаќам и сакам во иднина да возвратам кога и мене нешто ќе ми се допаѓа кај личноста.
  Саркастични комплименти не толерирам, без разлика до кого се упатени.
  Исто, комплименти од корист. ;(
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  55.775
  Пол:
  Женски
  Не се работи за изгледот, туку за начинот на кој е кажан комплиментот. Културно и искрено кажан комплимент ценам, друго не.
   
  На zokystanoevsky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.124
  Пол:
  Женски
  Не ги ценам подеднакво сите комплименти. Презирам комплименти од луѓе кои ги даваат секому.
  А во однос воведот на темата, нормално дека повеќе вредат комплиментите од некој што ми се допаѓа, тоа е природно. Кон комплименти од останатите луѓе сум рамнодушна. Ама, претпоставувам не можеш да мразиш некој кој искрено зборува убаво за тебе, ако значи нешто овој детал.
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.977
  Допаѓања:
  5.793
  На секој му е убаво кога му се делат комплименти да не се лажеме сега.....
   
  На Arthur, Dadusicka и elimkd им се допаѓа ова.
 9. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.078
  Допаѓања:
  21.288
  Пол:
  Женски
  Доколку е искрен упатениот комплимент , секако дека ќе го ценам . Не ми е важно дали е добар или лош ( као на пр: ова ти стои преубаво , ова не го облекувај веќе лошо ти стои и сл . ) . Инаку јас секоја пофалба и критика си ја сфаќам како комплимент :D
   
  На crazylady и Arthur им се допаѓа ова.
 10. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  494
  Пол:
  Женски
  Сите комплименти културно ги примам и се заблагодарувам. Но сепак насјлатки се оние од личноста која ми се допаѓа. :D
   
  На crazylady и Arthur им се допаѓа ова.
 11. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  4.228
  Пол:
  Машки
  Ако ми додели комплимент личност која очигледно има многу лош вкус за естетика тогаш комплиментот нема да ми значи, туку ќе ме разочара.
   
  На crazylady и Arthur им се допаѓа ова.
 12. Vitomir2

  Vitomir2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  754
  Пол:
  Машки
  Според заслугите и комплиментите,ако се делат од ракав тогаш не реагирам никако све едно ми е....
   
 13. Srcka $

  Srcka $ Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2017
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  5.438
  Пол:
  Женски
  Комплиментите се убава работа но ако се кажани искрено и да не се премногу претерани.Секогаш се заблагодарувам но не враќам само затоа што ми рекол па и јас морам. Кажувам само кога срцето ми сака искрено без фолирање.
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.892
  Допаѓања:
  19.658
  Пол:
  Женски
  Не.
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 15. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  537
  Пол:
  Женски
  Од почит, на секого се заблагодарувам доколку ми додели комплимент.:) Но, секако не се сите комплименти исти:D:yawn:
   
 16. Bella15

  Bella15 Активен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2017
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
 17. ..Queen..1998

  ..Queen..1998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2017
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Воопшто... немаат ниту ист ефект, ниту исто ми значат...
   
 18. Asistentkа

  Asistentkа Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  4.538
  Пол:
  Женски
  Не,газолижачи и ласкачи на тони ги има,колку сака нека имале (не)убав физикус.