1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали постапив правилно ?

Дискусија во 'Канта' започната од secret.girl, 2 мај 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. secret.girl

    secret.girl Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Пред некое време дечко ми ме изневери со една мивка .. Таа на фб после ми изнакажа свашта демек јас сум го сакала а таа го имала .. и многу други глупусти после следниот ден ја видов и многу добро ја оскубав .. Што мислите дали постапив добро како би постапиле вие во таква ситуација ? :?: :?: :?:
     
  2. I.want.to.sleep

    I.want.to.sleep Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    469

    Во момент на гнев секој би изреагирал така.
    Но, подоцна кога ќе размислиш, ќе сфатиш дека ништо не се решава со ќотек. Батали ги и двајцата, игнорирај ги, исто како да не постојат. Многу подобро ќе ти биде, ем и нема да се нервираш.
     
    На Angel4eeee и secret.girl им се допаѓа ова.
  3. Moonstone.17

    Moonstone.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    592
    Допаѓања:
    1.862
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не си постапила правилно со тоа што си ја искубала. Ќе се каеш подоцна за тоа што си го направила (ако било ова во јавност и ве видел некој друг), ако не тогаш и до некаде правилно си постапила. :P Се сложувам со I.want.to.sleep требало само да ги игнорираш, и ако те сакал дечко ти тогаш би ти се вратил и би се каел за она што го направил. :)
     
    На secret.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    ...и така си успеала да паднеш пониско и од нив :x
     
  5. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Не си требала до толку доволно е само за миг да му го свртиш грбот и ако те сака и тоа ке го боли и после ке те моли да се вратиш а ти .... :talk: испразни се,кажи му се што мислиш,жими се таков не ти треба. За секое тенџере има капа4е никој не е роден да биде сам и ти ке најдеш некој кој стварно те сака :!:
     
    На secret.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Зошто се замараш?

    Таа намерно го направила тоа за да те нервира.
    На таквите само игнор. Си му ја кренала цената на дечкото !

    Никогаш повеќе не си дозволувај некои мивки да те извадат од такт,или пак да се тепаш за машко !

    Тоа е од мене. :)
     
    На secret.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Не паѓај ниско поради расипнички! и не се тепај на улица- златни правила , зачувај со го угледот како девојка сврти го грбот, покажи достоинство.
    јас би оставила се...
     
    На secret.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. secret.girl

    secret.girl Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2

    Знам но неејзините зборови ме здоболеја и неможев да се контролирам..............
     
  9. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    знам и јас сум имплусивна и јас можеби би ја треснала :o , но секогаш треба да паметиме дека кога некој таков ќе го игнорираш сите планиви да те испровоцира и спушти на ниво како и неговото паѓаат во вода, ајде бидна што бидна не си дозволувај вака во иднина.
     
  10. secret.girl

    secret.girl Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2

    Му го свртев грбот и не ме молешее воопшто затоа што не ме сака ете тоа ме боли ..
     
  11. secret.girl

    secret.girl Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Се замарам зошто многу го сакам но сега Му ја кренав цената и тој не ме ферма воопшто зошто знае дека го сакам повеќе и од кога бевме во врска не знам како да продолжам понатаму :(
     
  12. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    дефинитивно се согласувам со мислењата на останатите феминки,дека не си постапила правилно :)
    како и да е,се случило веќе..
    на тебе останува да се обидеш да го заборавиш дечкото и таа..
    и друг пат не паѓај на провокации од тој тип,колку и да си импулсивна,не дозволувај да се ставиш во ваква ситуација..
    инаку тој ако навистина те сакал,немало да посегне по друга нели...главата горе,насмевка на лицето и спремај се за нови љубовни походи :D
    поздрав и се најдобро!
     
  13. secret.girl

    secret.girl Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2

    Тоа и го зборувам цело време ме боли тоа што не ме сака :( :( :( :(
     
  14. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    нормално е дека ќе боли,посебно ако врската е прекината на таков начин
    ама што е тука е,не те сака-и мора да го прифатиш тоа
    инаку тој е во загуба,губе личност што го почитува и сака,и гратис добива и некоја к*рва(иако е со цензура делумно,се извинувам за изразот),а ти си таа што е во добивка-се ослободуваш од некој што не те цени доволно
    насмеј се,и главата горе..не покажувај колку ти е тешко,и колку си слаба ;)
    веќе имам споменато,дека машките најмногу ги иритира нашата насмевка после разделбата,затоа насмевка на лицето обавезно :)
    и да,не е крај на светот,сигурна сум дека наскоро ќе го сретнеш вистинскиот ;)
     
  15. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Не се разочарувај,ќе најдеш некој што ќе те сака и почитува.
    Тој не те заслужува штом те изневерил,дозволил некоја друга да го заземе твоето место.

    Сепак имаш само 15 години и верувај дека брзо ќе го заборавиш. Ќе има многу други после него. ;)
     
  16. dimdim

    dimdim Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    121
    devojki ne se zamaraje za momci zaabvuvajte se no ne dozvoluvajte ludo da se zaljubite i da gi pominete dozvolenite granici i potoa da placete
    momci ima kolku sakas :)
    eve jas na primer za masko ne sum palcela nikogas samo sakam mene da mi e ubavo i kejfno da si ziveam
    slobodata e sustinska stvar zatoa ne daj da ti ljubav srecu kvari :D :D :D :D :D :D :D
     
  17. secret.girl

    secret.girl Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2


    Блазе си ти дај боже никогаш да не ја почуствуваш таа болка што јас ја чуствувам..Али тоа не гледа секој ја ја осетуваа таа болка порано или подоцна..
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.