Дали постапив правилно ?

Дискусија во 'Канта' започната од secret.girl, 2 мај 2013.

1. secret.girl

secret.girl Активен член

Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Пред некое време дечко ми ме изневери со една мивка .. Таа на фб после ми изнакажа свашта демек јас сум го сакала а таа го имала .. и многу други глупусти после следниот ден ја видов и многу добро ја оскубав .. Што мислите дали постапив добро како би постапиле вие во таква ситуација ? :?: :?: :?:

2. I.want.to.sleep

I.want.to.sleep Популарен член

Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    557
    Допаѓања:
    457

Во момент на гнев секој би изреагирал така.
    Но, подоцна кога ќе размислиш, ќе сфатиш дека ништо не се решава со ќотек. Батали ги и двајцата, игнорирај ги, исто како да не постојат. Многу подобро ќе ти биде, ем и нема да се нервираш.

На Angel4eeee и secret.girl им се допаѓа ова.
  3. Moonstone.17

Moonstone.17 Популарен член

Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    1.861
    Мислам дека не си постапила правилно со тоа што си ја искубала. Ќе се каеш подоцна за тоа што си го направила (ако било ова во јавност и ве видел некој друг), ако не тогаш и до некаде правилно си постапила. :P Се сложувам со I.want.to.sleep требало само да ги игнорираш, и ако те сакал дечко ти тогаш би ти се вратил и би се каел за она што го направил. :)

На secret.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Li0ness

Li0ness Популарен член

Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.796
    ...и така си успеала да паднеш пониско и од нив :x

5. Angel4eeee

Angel4eeee Истакнат член

Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    334
    Не си требала до толку доволно е само за миг да му го свртиш грбот и ако те сака и тоа ке го боли и после ке те моли да се вратиш а ти .... :talk: испразни се,кажи му се што мислиш,жими се таков не ти треба. За секое тенџере има капа4е никој не е роден да биде сам и ти ке најдеш некој кој стварно те сака :!:

6. Christina.A

Christina.A Истакнат член

Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    353
    Зошто се замараш?

Таа намерно го направила тоа за да те нервира.
    На таквите само игнор. Си му ја кренала цената на дечкото !

Никогаш повеќе не си дозволувај некои мивки да те извадат од такт,или пак да се тепаш за машко !

Тоа е од мене. :)

7. Ketrin.Moon

Ketrin.Moon Популарен член

Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.168
    Не паѓај ниско поради расипнички! и не се тепај на улица- златни правила , зачувај со го угледот како девојка сврти го грбот, покажи достоинство.
    јас би оставила се...

8. secret.girl

secret.girl Активен член

Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2

Знам но неејзините зборови ме здоболеја и неможев да се контролирам..............

9. Ketrin.Moon

Ketrin.Moon Популарен член

Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.168
    знам и јас сум имплусивна и јас можеби би ја треснала :o , но секогаш треба да паметиме дека кога некој таков ќе го игнорираш сите планиви да те испровоцира и спушти на ниво како и неговото паѓаат во вода, ајде бидна што бидна не си дозволувај вака во иднина.

10. secret.girl

secret.girl Активен член

Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2

Му го свртев грбот и не ме молешее воопшто затоа што не ме сака ете тоа ме боли ..

11. secret.girl

secret.girl Активен член

Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Се замарам зошто многу го сакам но сега Му ја кренав цената и тој не ме ферма воопшто зошто знае дека го сакам повеќе и од кога бевме во врска не знам како да продолжам понатаму :(

12. sadgirl21

sadgirl21 Форумски идол

Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.317
    Допаѓања:
    8.381

дефинитивно се согласувам со мислењата на останатите феминки,дека не си постапила правилно :)
    како и да е,се случило веќе..
    на тебе останува да се обидеш да го заборавиш дечкото и таа..
    и друг пат не паѓај на провокации од тој тип,колку и да си импулсивна,не дозволувај да се ставиш во ваква ситуација..
    инаку тој ако навистина те сакал,немало да посегне по друга нели...главата горе,насмевка на лицето и спремај се за нови љубовни походи :D
    поздрав и се најдобро!

13. secret.girl

secret.girl Активен член

Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2

Тоа и го зборувам цело време ме боли тоа што не ме сака :( :( :( :(

14. sadgirl21

sadgirl21 Форумски идол

Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.317
    Допаѓања:
    8.381

нормално е дека ќе боли,посебно ако врската е прекината на таков начин
    ама што е тука е,не те сака-и мора да го прифатиш тоа
    инаку тој е во загуба,губе личност што го почитува и сака,и гратис добива и некоја к*рва(иако е со цензура делумно,се извинувам за изразот),а ти си таа што е во добивка-се ослободуваш од некој што не те цени доволно
    насмеј се,и главата горе..не покажувај колку ти е тешко,и колку си слаба ;)
    веќе имам споменато,дека машките најмногу ги иритира нашата насмевка после разделбата,затоа насмевка на лицето обавезно :)
    и да,не е крај на светот,сигурна сум дека наскоро ќе го сретнеш вистинскиот ;)

15. Christina.A

Christina.A Истакнат член

Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    353
    Не се разочарувај,ќе најдеш некој што ќе те сака и почитува.
    Тој не те заслужува штом те изневерил,дозволил некоја друга да го заземе твоето место.

Сепак имаш само 15 години и верувај дека брзо ќе го заборавиш. Ќе има многу други после него. ;)

16. dimdim

dimdim Истакнат член

Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    100
    devojki ne se zamaraje za momci zaabvuvajte se no ne dozvoluvajte ludo da se zaljubite i da gi pominete dozvolenite granici i potoa da placete
    momci ima kolku sakas :)
    eve jas na primer za masko ne sum palcela nikogas samo sakam mene da mi e ubavo i kejfno da si ziveam
    slobodata e sustinska stvar zatoa ne daj da ti ljubav srecu kvari :D :D :D :D :D :D :D

17. secret.girl

secret.girl Активен член

Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2

Блазе си ти дај боже никогаш да не ја почуствуваш таа болка што јас ја чуствувам..Али тоа не гледа секој ја ја осетуваа таа болка порано или подоцна..