Дали постапив правилно ?

Дискусија во 'Канта' започната од secret.girl, 2 мај 2013.

 1. secret.girl

  secret.girl Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Пред некое време дечко ми ме изневери со една мивка .. Таа на фб после ми изнакажа свашта демек јас сум го сакала а таа го имала .. и многу други глупусти после следниот ден ја видов и многу добро ја оскубав .. Што мислите дали постапив добро како би постапиле вие во таква ситуација ? :?: :?: :?:
   
 2. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  457

  Во момент на гнев секој би изреагирал така.
  Но, подоцна кога ќе размислиш, ќе сфатиш дека ништо не се решава со ќотек. Батали ги и двајцата, игнорирај ги, исто како да не постојат. Многу подобро ќе ти биде, ем и нема да се нервираш.
   
  На Angel4eeee и secret.girl им се допаѓа ова.
 3. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не си постапила правилно со тоа што си ја искубала. Ќе се каеш подоцна за тоа што си го направила (ако било ова во јавност и ве видел некој друг), ако не тогаш и до некаде правилно си постапила. :P Се сложувам со I.want.to.sleep требало само да ги игнорираш, и ако те сакал дечко ти тогаш би ти се вратил и би се каел за она што го направил. :)
   
  На secret.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.796
  ...и така си успеала да паднеш пониско и од нив :x
   
 5. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Не си требала до толку доволно е само за миг да му го свртиш грбот и ако те сака и тоа ке го боли и после ке те моли да се вратиш а ти .... :talk: испразни се,кажи му се што мислиш,жими се таков не ти треба. За секое тенџере има капа4е никој не е роден да биде сам и ти ке најдеш некој кој стварно те сака :!:
   
  На secret.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  353
  Зошто се замараш?

  Таа намерно го направила тоа за да те нервира.
  На таквите само игнор. Си му ја кренала цената на дечкото !

  Никогаш повеќе не си дозволувај некои мивки да те извадат од такт,или пак да се тепаш за машко !

  Тоа е од мене. :)
   
  На secret.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  Не паѓај ниско поради расипнички! и не се тепај на улица- златни правила , зачувај со го угледот како девојка сврти го грбот, покажи достоинство.
  јас би оставила се...
   
  На secret.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. secret.girl

  secret.girl Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2

  Знам но неејзините зборови ме здоболеја и неможев да се контролирам..............
   
 9. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  знам и јас сум имплусивна и јас можеби би ја треснала :o , но секогаш треба да паметиме дека кога некој таков ќе го игнорираш сите планиви да те испровоцира и спушти на ниво како и неговото паѓаат во вода, ајде бидна што бидна не си дозволувај вака во иднина.
   
 10. secret.girl

  secret.girl Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2

  Му го свртев грбот и не ме молешее воопшто затоа што не ме сака ете тоа ме боли ..
   
 11. secret.girl

  secret.girl Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Се замарам зошто многу го сакам но сега Му ја кренав цената и тој не ме ферма воопшто зошто знае дека го сакам повеќе и од кога бевме во врска не знам како да продолжам понатаму :(
   
 12. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.381

  дефинитивно се согласувам со мислењата на останатите феминки,дека не си постапила правилно :)
  како и да е,се случило веќе..
  на тебе останува да се обидеш да го заборавиш дечкото и таа..
  и друг пат не паѓај на провокации од тој тип,колку и да си импулсивна,не дозволувај да се ставиш во ваква ситуација..
  инаку тој ако навистина те сакал,немало да посегне по друга нели...главата горе,насмевка на лицето и спремај се за нови љубовни походи :D
  поздрав и се најдобро!
   
 13. secret.girl

  secret.girl Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2

  Тоа и го зборувам цело време ме боли тоа што не ме сака :( :( :( :(
   
 14. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.381

  нормално е дека ќе боли,посебно ако врската е прекината на таков начин
  ама што е тука е,не те сака-и мора да го прифатиш тоа
  инаку тој е во загуба,губе личност што го почитува и сака,и гратис добива и некоја к*рва(иако е со цензура делумно,се извинувам за изразот),а ти си таа што е во добивка-се ослободуваш од некој што не те цени доволно
  насмеј се,и главата горе..не покажувај колку ти е тешко,и колку си слаба ;)
  веќе имам споменато,дека машките најмногу ги иритира нашата насмевка после разделбата,затоа насмевка на лицето обавезно :)
  и да,не е крај на светот,сигурна сум дека наскоро ќе го сретнеш вистинскиот ;)
   
 15. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  353
  Не се разочарувај,ќе најдеш некој што ќе те сака и почитува.
  Тој не те заслужува штом те изневерил,дозволил некоја друга да го заземе твоето место.

  Сепак имаш само 15 години и верувај дека брзо ќе го заборавиш. Ќе има многу други после него. ;)
   
 16. dimdim

  dimdim Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  100
  devojki ne se zamaraje za momci zaabvuvajte se no ne dozvoluvajte ludo da se zaljubite i da gi pominete dozvolenite granici i potoa da placete
  momci ima kolku sakas :)
  eve jas na primer za masko ne sum palcela nikogas samo sakam mene da mi e ubavo i kejfno da si ziveam
  slobodata e sustinska stvar zatoa ne daj da ti ljubav srecu kvari :D :D :D :D :D :D :D
   
 17. secret.girl

  secret.girl Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2


  Блазе си ти дај боже никогаш да не ја почуствуваш таа болка што јас ја чуствувам..Али тоа не гледа секој ја ја осетуваа таа болка порано или подоцна..