1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали следите некој канал на YOUTUBE ?

Дискусија во 'Слободно време' започната од 17kristina, 19 август 2013.

 1. 17kristina

  17kristina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Јас следам повеќе но најнај ми се Macbarbie07,Stilababe09,Missglamorazzi,cutepolish,Michelle Phan,JacksGap :l: ....... и мн други имаат прекрасни видеа и туториали :D
  Ако следите некој пишете ;)
   
  На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MaggieTatum

  MaggieTatum Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  Конечно некој да отвори тема за ова :D Јас си ги следам Џена (JennaMarbles) и Рајан (nigahiga) и мислам дека скоро сите видеа им ги имам изгледано :D Повремено си пуштам и видеа од theDOMINICshow, tyler oakley и JacksGap, a порано ги гледав и fatawesome ама сите видеа им ги изгледав :D туторијали ретко гледам..

  Се надевам ќе биди активна темава :worried: :?:
   
  На LittlePinky, SheWhoMustNotBeNamed и 17kristina им се допаѓа ова.
 3. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.389
  Допаѓања:
  4.320
  Пол:
  Женски
  Оо следам и тоа како :D ај да ги набројам:
  Macbarbie07 :* ,BethanysLife :* ,Stilababe09,cutepolish,Anneorshine,beautybaby44,Bebexo,Cimorelli :* ,Cute Girls Hairstyles,Luxy Hair :* ,Taylor Swift,Tiffany Alvord,missglamorazzi ии толку засега :D
   
  На 17kristina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ohana

  ohana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2013
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  268
  Јас ги следам Cimorelli, Megan Nicole, Kristine Ullebø, StilaBabe09, thecomputernerd01, theDOMINICshow.. потоа следам неколку познати, Selena Gomez, Nicki Minaj, The Wanted, Bruno Mars, Maroon 5, Carly Rae Jepsen и толку :)
   
 5. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.989
  Пол:
  Женски
  Бидејќи акаунтот ми е уште од 2008ма, им имам кликнато subscribe на многумина.
  Во последно време ги гледам само Natalie Tran од communitychannel, Аnna Akana и Ray William Johnson.
   
 6. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  :shake: :shake: :shake: нее ретк кога и одам на страната на јутуб повеќе ги пуштам видеата-музиката од овде од темата што слушате во моментот,вашиот хит на денот и сл или од фб :^)
   
 7. Liebe

  Liebe Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  1
  Јас ги следам theslowmoguys (предобри се професионалци се за снимки во бавна верзија) , ThePianoGuys ( не знам дали сте чуле за нив ама многу се добри препорачувам да слушните нешто од нив) DownTownComedyBitola( Нашиот Марјан :) ) Naum Micevski , Nin VibeSound , Armin van Bureen и Youtube
   
 8. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Па не баш, само на Баерн каналот :lol:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SheWhoMustNotBeNamed

  SheWhoMustNotBeNamed Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  Нонстоп дремам на јутуб, ги следам jenna marbles, nigahiga, smosh, shane dawson и др.
  сите видеа им ги имам изгледано :wasntme:

  не гледам туторијали, само Mooshville затоашто многу ми е интересна женската :)
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 10. CocoLady

  CocoLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  112
  Јас ги следам : StilaBabe09 , MakeupbyMandy24 , ThatsHeart , DulceCandy87 ...
   
 11. EleonoraLovato

  EleonoraLovato Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  676
  MakeupbyMandy24
  StilaBabe09
  backsyncfan
  AndreasChoice
  BeautyLiciousInsider
  Nicole Guerriero
  cutepolish
  BethanysLife
  Carli Bybel
  MakeUpByCamila2
  iBeautyBoutique
  Michelle Phan
  Macbarbie07
  TotallyCoolNail
  :)
   
 12. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  62
  Јас ги следам:
  Macbarbie07 :inlove:
  Bethanyslife :*
  Stilababe09 :$
  Kristine Lim :!:
  Andreas choice 8)
   
 13. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.313
  Допаѓања:
  12.762
  Пол:
  Женски
  Да,веќе одамна.Ги следам следниве :
  Macbarbie
  Missglamorazzi
  anneorshine
  missmavendotcom
  dulcecandy
  charmainemanansala
  theplatform
  laurainthekitchen
  smlxo
  luxyhair
  blogilates
  evelina
  racheltalbott
  chloemorello
  mimiikonn
  annasaconne
  aprilathena
  apriljustintv
  beautybaby
  cutepolish
  eleandish
  makeupbycamila и многу други. :lol: :) :)
   
 14. juice

  juice Нов член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  RayWilliamJohnson
  smosh
  nigahiga
  pewdiepie
   
  На HuntressGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. iheartpink-xo

  iheartpink-xo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  MacBarbie07
  BethanysLife
  Stilababe09
  dicasp
  michellephan :D
   
 16. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Следам ама премногу се :D
   
 17. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.288
  Следам премногу но омилена ми е Sophechan90.
   
 18. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.434
  Допаѓања:
  2.399
  Пол:
  Женски
  Многу следам, но најфаворити ми се:
  ♡♧DisturbReality♢♤
  Ray William Johnson
  Emily Hart
  Jenna Marbles
   
 19. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.305
  Следев порано но последниве 1-2 години не.. ако ми треба нешто за шминка коса или лакови ке си напишам и ке ми даде повеќе видеа.. :)
   
 20. Blue97

  Blue97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  44
  Следам многу, омилени cutepolish и MissJenFABULOUS