1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте егоисти?

Дискусија во 'Канта' започната од irrelevant, 9 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.301
  Барав ваква тема, не ја најдов, ако ја има се извинувам што ја повторив... Ме интересира колку од вас мислат дека се егоисти и ако ги има дали можат да признаат дека се .... Јас на пример мислам дека сум гоооооооооолем егоист :emo:
   
 2. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.039
  Што значеше да си егоист ?
   
 3. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  8.638
  ^
  Егоизмот често се меша со себичноста. Ама егоизам е учење кое тврди дека луѓето прават се исклучиво за своја корист,макар и емотивна. А,себичност е безобзирно водење сметка исклучиво за своите потреби. Што вклучува занемарување на интересите на другите луѓе.
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.107
  Допаѓања:
  56.333
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.