1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте типичен претставник на вашиот знак?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од anneyy, 21 јануари 2012.

 1. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.421
  За да дознаете дали сте типичен претставник на вашиот хороскопски знак одговорете искрено на 35те прашања на следниов тест, кој случајно го најдов и се изненадив од сопствените резултати, па решив да го споделам тука.
  http://www.astroscopia.com/quiz.php?view=11&lang=3

  Јас на пр. сум водолија и во двете решавања ми се погоди.
  Мојот резултат: Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Бик, Водолија и Близнаци.
  Вториот пат кога малку повнимателно го решавав: Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Стрелец, Водолија и Бик.
   
  На cresa-jagoda, Elennaa и Hipica им се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Кај мене излезе дека доминираат Стрелец,Девица и Близнаци, инаку се ми е погодено.Знаев дека тоа што сум стрелец во месечина, пак не е доволно, туку можеби на некој начин доминира во поголем дел :geek: освен шкорпијата.
   
 3. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Лав и Стрелец.

  И напишаното е точно.
   
 4. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Интересно :) Кај мене доминираат вага , бик и јарец. Речиси се е точно...
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Јас сум Јарец, а ми излезе
  Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Девица, Шкорпија и Стрелец. :?:
   
 6. Buba-Mara

  Buba-Mara Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  61
  Ми искочи дека ми доминираат стрелец скорпија и јарец :^)
  А текстот баш и не ми беше погоден :|
   
 7. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  Кај мене доминираат Девица ,Јарец и Рак и многу работи се точни :)
   
 8. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  20.936
  Пол:
  Женски
  Јас сум вага ,а ми искочи дека доминираат водолија рак и стрелец :?: Некако баш и не се согласувам со тоа на крај шо ми го пишуваше .
   
 9. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Водолија, Бик и Шкорпија.
  Иначе сум Бик, во образложението скоро се беше погодено, интересно.
   
 10. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Риби, Рак и Бик.


  :o Точно.
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nikname

  nikname Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  5
  точно,јарец сум
  Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Јарец, Лав и Близнаци.
   
 12. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  Мене знакот не ми го погоди, но во текстот ги опиша сите мои карактеристики :)
   
 13. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Овен и Водолија.
  Јас сум Овен, па и текстот под ова ми беше многу погоден! ;)
   
 14. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.003
  Пол:
  Женски
  А јас во хороскоп сум Бик :?:
  Текстот ми е совршено погоден.
   
 15. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  179
  Точно! Во хороскоп сум Рак, подзнак Вага. Скоро се е погодено во текстот :o
   
 16. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  ццц...
  јас во животот немав прочитано нешто поточно,ме опиша во целост,а никогаш не мислев дека некој ќе успее... :o
  јас сум рак.
   
 17. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Во хороскоп сум бик, подзнак девица, не знам колку се поклопувам со знациве кои излегоа, освен со рак-дека го сакам домот и мирот во семејството, ама опишаново како потполно да ме отсликува, колку е само точно болдираново

  Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Рак, Водолија и Стрелец.

  Емотивната сигурност за вас е императив. Па, свесни за тоа или не, вие ќе копнеете по „заштитнички раце кои ќе ве галат, прегрнуваат, лулаат сѐ додека не исчезнат сите стравови“. Затоа, многу ќе ви значи мислењето на вашата мајка, дури и ако на свесно ниво таа ве нервира, а домот и семејството ќе ги доживувате како оаза на мирот и сигурноста. Всушност, вие од детски години веројатно сте сонувале за мигот кога ќе ја сретнете сродната душа. Додека, како возрасни, ќе се чувствувате исполнети само ако имате некого за кого ќе се грижите, како што се децата, партнерот, родителите и ако можете да им служите на оние што ги сакате...
  Вие уште од мала возраст сте чувствувале како да не му припаѓате на овој свет, како по грешка да сте заталкале од некое друго време и место каде што свеста, љубовта и духовноста се поразвиени отколку на Земјата. Затоа, ќе имате потреба да му го покажете на човештвото патот до поубавото утре каде што ќе владеат хуманоста, љубовта кон сите облици на живот, вистината, слободата и почитта кон туѓата индивидуалност. Но, ако толку сакате да им помогнете на другите, прво ќе треба да си помогнете себеси за да станете поразвиени од околината, за да бидете на повисоко ниво на свест. А, бидејќи човек може да се развива и еволуира само низ страдање, внатрешни борби и промени, на несвесно ниво вие уште пред да се родите сте се согласиле таков да биде и вашиот живот. Меѓутоа, колку и да им посакувате добро на луѓето треба да прифатите дека тие не ќе можат секогаш да ве сфатат и праведно да се однесуваат кон вас. Сепак, бидете сигурни дека ќе забележат како во секоја ситуација ги браните правата на послабите и ќе ве почитуваат бидејќи нема да им се додворувате на авторитетите...

  Вие имате силна потреба да ја осознаете смислата на постоењето и вистината. Но, исто така имате потреба да направите нешто со што би помогнале во ширењето на правдата и вистината. Овие потреби во периодот на вашата младост ќе се манифестираат како желба за патување и запознавање на нови луѓе, обичаи, навики. А, луѓето што ќе ги среќавате ќе ви служат само како огледало во кое ќе можете да ги видите сите свои потиснати или неосвестени импулси и реакции. Ако тоа ви помогне да се осознаете себеси и ако ја имате таа среќа да сфатите дека Вселената се наоѓа во вас самата а не надвор од вас, ќе можете да продолжите со духовни патувања, внатре во себе. Сепак, и во моменти на најголем духовен развој вие нема да се откажете од земното и секогаш ќе уживате во убавата храна, алкохолот, спортот, природата и музиката. Вашата безгрижност и ведрина од една страна ќе ви донесат многу пријателства...
   
 18. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  319
  и моето скроз исто :o :)
   
  На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.083
  Независно од знакот во кој сте родени, тестот открива дека во вашиот карактер доминираат особините на Јарец, Шкорпија и Близнаци.

  Јас сум овен во хороскоп, меѓутоа според одговорите што ги дадов, се што на крај прочитав е точно за мене. Посебно делов
  Но, бидејќи сте убедени или околината ве убедила дека патот до успехот е трнлив, вие ќе се вооружите со многу стрпливост, концентрираност и упорност. А, животот нема да се обиде да ве демантира. Затоа, ќе вложите огромен труд во работата, а парите и успехот ќе дојдат само како нуспроизвод на истиот дури во втората половина на вашиот живот. Луѓето пак ќе ве доживуваат како личност што копнее по моќта и власта. Но, само најблиските ќе знаат дека моќта ви треба само како гаранција дека никој не ќе може да ве повреди. Во суштина вие сте скромни, со аскетски дух.
   
 20. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.052
  Мене ми излезе дека ми доминираат Бик(тоа сум јас), Стрелец и Јарец(за ова се изненадив) ... но образложеното во текстот после, 90% е точно. :tmi: