1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте хомофоби?

Дискусија во 'Канта' започната од Svetilka, 6 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Svetilka

    Svetilka Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    15
    Самиот наслов кажува се дали се "плашите" од луѓето кои имаат сексуални афинитети кон истиот пол.
    Поточно како би реагирале ако видите/ дознаете дека вашата најдобра другарка е хомосексуалец т.е лезбејка дали вашиот однос би се променил кон неа, и како би постапиле доколку приметите дека всушност таа има поинакви намери кон вас, кои не се само другарски. Ова важи и за машкит дали би се променил нивниот однос, и како би реагирале ако вашиот другар има поинакви чувства кон вас.
    Значи во оваа тема не зборуаме дали сте пробале со ист пол, дали би сакале итн, туку дали има во вас хомофобичност т.е нетрпеливост кон овие луѓе.
     
  2. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Па, ако дознаам дека другарка ми е лезбо, ќе се однесувам исто со неа, нема да има промени во односот, но ако дознаам дека има други намери со мене, фино лепо ќе и објаснам дека не сум таков тип, и дека ако сакаме да го заджиме пријателството мора да најде друга "жртва".

    Нема зошто да се плашам, луѓе се и тие, верувам дека може да се реши се со разговор ако има желба за нешто повеќе од другарство.
     
  3. antilla

    antilla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    381
    И шо бара темава во секс во тој случај, ако нели не се работело за лични искуства и афинитети? :^)

    Плус колку што го имам прелистано форумов, има слични теми, немало потреба од нова, мое мислење...
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.