1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте хомофоби?

Дискусија во 'Канта' започната од Svetilka, 6 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Svetilka

  Svetilka Нов член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  15
  Самиот наслов кажува се дали се "плашите" од луѓето кои имаат сексуални афинитети кон истиот пол.
  Поточно како би реагирале ако видите/ дознаете дека вашата најдобра другарка е хомосексуалец т.е лезбејка дали вашиот однос би се променил кон неа, и како би постапиле доколку приметите дека всушност таа има поинакви намери кон вас, кои не се само другарски. Ова важи и за машкит дали би се променил нивниот однос, и како би реагирале ако вашиот другар има поинакви чувства кон вас.
  Значи во оваа тема не зборуаме дали сте пробале со ист пол, дали би сакале итн, туку дали има во вас хомофобичност т.е нетрпеливост кон овие луѓе.
   
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Па, ако дознаам дека другарка ми е лезбо, ќе се однесувам исто со неа, нема да има промени во односот, но ако дознаам дека има други намери со мене, фино лепо ќе и објаснам дека не сум таков тип, и дека ако сакаме да го заджиме пријателството мора да најде друга "жртва".

  Нема зошто да се плашам, луѓе се и тие, верувам дека може да се реши се со разговор ако има желба за нешто повеќе од другарство.
   
 3. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  381
  И шо бара темава во секс во тој случај, ако нели не се работело за лични искуства и афинитети? :^)

  Плус колку што го имам прелистано форумов, има слични теми, немало потреба од нова, мое мислење...
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.085
  Допаѓања:
  61.959
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.