1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сте хумани и дали сакате да бидете хумани

Дискусија во 'Канта' започната од inimini, 26 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  67
  Оваа тема ја отворив бидејќи мислам треба да се поразговара. Прво сакав да ве прашам дали сте хумани луѓе, ако несте размислете и пробајте да бидете а тој некој сто ќе му подарите нешто ќе ви биде многу многу благодарен. Тоа нешто немора да биде облека, храна или било сто слично едноставно малку љубов и разговор. Пробајте. А може имате и такво искуство како што јас имам. Секогаш кога идам и ќе видам некој што стварно има потреба од помош приоѓам и прашувам. Кај мене во близина има една госпоѓа што има изгубено вид поради дибетисот и знам дека послабо гледа а стои сирота на тротоар и страв и е да премине улица поради тоа што шоферите возат како луди. Има една фамилија многу сиромашна што стварно многу им помагам а тие сироти изнемоштени гладни и необлечени се радуваат на секое парталце да кажам. САКАЈ ТЕ ЛУЃЕ И ТИЕ ВАЦ КЕ ВЕ САКААТ.
  [mod-dupla:2v3a9qak][/mod-dupla:2v3a9qak]
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.043
  Допаѓања:
  55.883
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.