1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Канта' започната од Kostadinska, 29 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Kostadinska

  Kostadinska Нов член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Дечки овде сум нова. Имам 11год. Добив менструација пред 3месеци. Сега ми доаѓа редовно. Не сум имала со никој никаков однос но осеќам како да ми тежи стомакот и како да ми диши ншто внатре си мислам што ли може да биде ве дајте ми некој совети!!!!!!
   
 2. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.925
  Пол:
  Женски
  :D :D :D :D
  да си жива и здрава ме расположи, од што би била бремена ако си немала односи бе?
   
  На Kostadinska и Elenuskaa им се допаѓа ова.
 3. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
 4. Kostadinska

  Kostadinska Нов член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Па незнам многу сум загризена ама сепак мала сум...
   
 5. Kostadinska

  Kostadinska Нов член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Па може би и кетката сама да летнала не се знае....
   
 6. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Не се грижи чим си немала односи неможиш бремена да останиш ;)
   
 7. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.925
  Пол:
  Женски
  Епа пред некое време си добила менструација и изгледа не си забележала дека за време на циклус стомакот е поголем,издуван,незнам како да ти објаснам,во никој случај немаш место за паника
   
 8. Kostadinska

  Kostadinska Нов член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Ви благодарам на сите а уште едно прашанје дали може некогаш ако се стискам на стомакот да забремеам?
   
 9. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  30.876
  Да, со 100% сигурност. :!:

  :headbang: :headbang: :bandit: :smoke:
   
 10. S-Sister.91

  S-Sister.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  35
  :D абе девојче ти кое одделение си? Сигурно 5то, гледам имаш 11 год. Ајде претпоставувам не си доволно информирана околу бременоста, ама тоа од општа култура се знае :D
  Таман работа така да се останувало бремена :D
   
 11. Kostadinska

  Kostadinska Нов член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Да можев за сите овие работи ќе ја прашав мајка ми но страм ми е и си мислам ќе се посомнева нешто ви благодарам многуу навистина сте многу добри! позз ве сакам :hai: :*
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  ^kostadinska, нема од што да се плашиш, треба да зборуваш со мајка ти, недај боже можеби имаш друг здравствен проблем.
   
 13. ivanovicka

  ivanovicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  227

  со оглед на годинките што ги имаш ... со мама мораш да разговараш за сите овие работи што ти лежат на душа и да не се секираш ... нема зошто да се срамиш мама е таа што ќе ти објасни се и нема зошто да се секираш ... Сигурно кога прв пат ти дојде и кажа на мама ;) ајде само напред имаш подршка да и се изнакажеш на мама се :)
   
 14. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  4.369
  Пол:
  Женски
  Или не си информирана или си трол трето нема
   
 15. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.294
  Допаѓања:
  44.956
  Пол:
  Женски
  јас мислам дека е трол !! :D :D :D :D
   
 16. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.232
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека е трето :rofl:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.