1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Канта' започната од anazanfirova, 23 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. anazanfirova

    anazanfirova Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пред една недела со дечко ми имавме некој вид на односи но не ми влези пенисот во вагината туку само остави сперма на површината.Се уште сум невина досега не ми истечило крв од неа освен менструацијата која ја имам ми го има пикнато прстот внатре но не ми истече ни тогаш крв (се однесувам малку со вулгарни зборови но само така можам да ја објаснам ситуацијата). И сега ми нема дојдено 5 дена, не ми беше секогаш редовна но се плашам, не сакам да има ништо :( .. Што мислете вие? можно ли е да дојде до непосакувана бременост?
     
  2. anazanfirova

    anazanfirova Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    moze li da mi odgovorete so eden kratok odgovor da ne se plasam mnogu
     
  3. b6p6vp

    b6p6vp Активен член

    Се зачлени на:
    2 април 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    nema sansi da si bremena bidejki ti uopste si nemala ni odnosi a i + toa uste si nevina a za kasnenjeto moze da bide poradi razlicni pricini ne mora da znaci deka e od toa
     
  4. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
  5. lejdi16

    lejdi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2016
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    здраво женски ве молам за помош...веќе втор месец кај шо немам односи и претходниот месец си имав нормална менструација без никаков намален интензитет сега треба да ми дојде за некој 6-7 дена,но осекам голема подуеност во стомакот...немам никакви мачнини или нешто слично,па сакав да ве прашам дали р можно да се работи за бременост или подуеноста е од други низа околности...бифејќи читам дека можело да си бремена и да имаш менструација па малце испаничив...
     
  6. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Не си бремена.Но за да бидеш сигурна можеш да направиш тест:)
     
    На lejdi16 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lejdi16

    lejdi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2016
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    pa ne mi se veruva i mene iskreno ama deka procitav za toa deka moze da imas menstruacija i da si bremena pa me fati malce panika,no bi trebalo taa menstruacija da se razlikuva od taa koga ne si bremena a jas sekogas sum imala 5 dena sega poslednava imav 6,ama veke 6tiot den mi bese ko sekret kafeav...taka da mislam deka nema mesto za panika
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.