1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали треба преодна влада, па нови избори?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од kukla21, 30 мај 2015.

 1. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.684
  Допаѓања:
  108.476
  Здраво,

  Се зборува за техничка влада, па избори и сл. Дали сте за ова?
  Лично мислам дека иако има политичка криза, големо фајде нема да има од ова, затоа што вмро длабоко е навлезено во сите сегменти што пак ќе победи. Едино, се сомневам дека ќе биде со толкав број пратенички места.
   
 2. fenu

  fenu Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Мислам дека треба промена, ама се согласувам со тебе дека најверојатно промена во власт нема да има... Јас мислам дека секоја влада кога ќе почне да прави глупости, народот треба да ја мени, и тоа ако беше до мене, веднаш, ама и на следни избори е ОК. Мора некој да им даде на знаење дека народот ги вработува и дека не се семоќни, напротив.