1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали успеавте да го/ја преболите?

Дискусија во 'Разделби' започната од awayfromyou, 5 октомври 2013.

  1. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Успеав да, зошто да не?
    Сфатив дека се е до желбата колку сакаш да ја преболиш личноста со која си била во врската а излезот не е од тоа да се затвориш и да кукаш, плачеш и да се тешиш дека еден ден ќе те моли.

    Имав токсична врска од година и кусур месеци. Додека сите ми велеа дека не е тој за мене, јас бев слепа и не слушав никого иако по некој период го почуствував тоа сепак не сакав да си го признаам истото.

    По неколку немили настани, со тешко срце морав да ставам крај, добив сила и му раскинав, прекинав секаков вид на контакт иако тој неколку пати сакаше повторно да стапи во контакт со мене. Некогаш го пуштив во мојот живот како пријател а некогаш со полна надеж дека тој се има променето и дека се ќе биде како порано.
    Се излажав, тој менуваше девојки, јас си бев сама 3 години а може и плус минус некој месец, не е важно.

    На крајот се чукнав во глава, размислив убаво... Поработив на себе, на својата самодоверба.
    Се појави личност која денес ми е се, имаме убава врска и можам секое време да сметам на него.

    Кон бившиот чувствувам само одбивност, гадење, илјада прашалници во глава како сум дозволила тоа.
     
    На mar023, babysoul, realGirl и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Bella15

    Bella15 Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2017
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    91
    Пол:
    Женски
    Do pred nekolku meseci nekoj da mi kazese deka ke zaboravam deka bivsiot postoi ke mu kazev veke da ne pravi muabet so mene. Od koga mi raskina celata propadnav vo depresija bukvalno, celi denovi pominuvav vo krevet, nemav apetit bukvalno ne se osekav ko ziva, i ne go ispustav telefonot od race nadevajki se deka ke ja ostavi gordosta i inaetot na strana i ke me pobara, no toa sekako ne se sluci. Zaedno bevme godina ipol, sekako ne e kojznae kolku mnogu, no bevme postojano zaedno i se pravevme zaedno i bev mnogu privrzana za nego. Raskinavme sosema za gluposti nisto posebno, ama toj neznam od koja pricina ne popusti. Postepeno pocnav da izleguvam, a so drugo momce imav kontakt posle pola godina edvaj, i taka postepeno pocnav pomalku da mislam na nego, a vo sebe potajno mislev ke me pobara, no toa ne se sluci, nitu ke se sluci, a dodusa ne sakam ni da se sluci. Nemozam da go mrazam, no mozam so sigurnost da kazam deka poveke ne go sakam. Mozebi ke bese ubavo da ostanevme prijateli od vreme na vreme da se vidime, no i vaka e dobro ponekogas mnogu retko receno se srekjavame i imame edno "zdravo, sto pravis" i mnogu sum srekjna sto go prebolev. Se vrativ vo zivot. Znam deka nekoj misli deka ne e kraj na svet i ne e edinstven, no dodeka ne ti se desi nesto takvo ne sudi, toa e samo od sebe nemozes da upravuvas so cuvstvata.
     
    На krofnicka27, Mila.T22, Osamena devojka и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.700
    Допаѓања:
    42.904
    Пол:
    Женски
    Нема зошто да не успееме.Мораме!
     
    На ♡ Cinderella ♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    Успеав само да бидам силна и со дигната глава да газам.
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. xnotyourbabex

    xnotyourbabex Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    742
    Пол:
    Женски
    Се трудам иако тешко ми оди.. прилично долга и сериозна врска... јас бев навредувана и понижувана но не се осмелив да ставам крај бидејќи премногу го сакав и затоа он ми раскина не знам ни самата зошто на сите различно им збори, после раскинување дознав уште ред други работи дека додека бил со мене пробувал и со други ... прво бевме на некој основен контакт сега ни тоа но сменет е на полошо .. долго време се надевав дека ќе ме побара назад но тоа не се случи, се надевам ќе успеам.
     
  6. Диња

    Диња Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2017
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Имавме 3годишна тинејџерска врска искрена исполнета со прекрасни планови за иднината. Навидум се одеше добро до моментот кога неговите не вмеша прсти. Не прифатливо им беше тоа што припаѓавме на различни религии. После разделбата се преселив во странство изгубивме секаков контакт не ми беше воопшто лесно и покрај новата средина и обврските мислите ми беа преокупирани со бившиот. Тој прв започна врска и тоа набргу, во меѓувреме имав друштво кое правеше се за да продолжам понатаму. Успеав но само со помош на времето најголем лек за се. До денес единствено ми е жал што беше кукавица. Поздрав до него
     
    На Згодната и Pea им се допаѓа ова.
  7. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    jas nema da mozam nikad da go prebolam posledniot decko. drugite mozebi deluvno i nekako sum gi ali posledniov ne nikad znaci nema sansi i si go znam toa znaci si se pomiriv so sudbinata i toa e toa.
     
    На Amelia, hermosa, Osamena devojka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Osamena devojka

    Osamena devojka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2018
    Пораки:
    438
    Допаѓања:
    3.411
    Пол:
    Женски
    Pred 4 gidini imav 2 godisna vrska bevme postojano zaedno se praveme zaedno on prethotno idese so Edna I plus so mene no prifativ posle raskina so nea no mnogu bese ljubomoren na mene se pretrpev poradi nego od sto bev mnogu privrzana za nego I go sakav Eden den bese kaj mene vecerta bevme vo kafic I se napivme mnogu I istana vecerta so mene sabaljeto se bese ubavo I kafe si pieveme popladneto otide do WC vo megu vreme telefonot mu bese na masa stigna poraka od nekoja si sara vo toj moment svativ deka uste se gleda so taa I raskinavme I eve 4 godini pominaa ot togas on se ozeni sosema so druga zena ima I kerka sega ja sum vo vrska so dr sega no vcera posle tolku vreme mi pisa na fb da sme se videle sekako ne prifativ go blokirav ama posle sto toa go preboliv I ne custvuvam nisto kon nego
     
  9. Caci55

    Caci55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    526
    Пол:
    Женски
    Не, не и не. Така ми е кога си останавме во контакт, не за џабе рекле со бивши муабет не треба да имаш:@
     
    На Згодната, Emilija97mk, Amelia и 2 други им се допаѓа ова.
  10. (:strawberry:)

    (:strawberry:) Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    811
    Не , и мислам дека никогаш нема.
     
    На hermosa и La.RagazzaMisteriosa им се допаѓа ова.
  11. hope12

    hope12 Активен член

    Се зачлени на:
    6 август 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    95
    Пол:
    Женски
    Никогаш не успеав и нема најверојатно да го заборавам. Дадов се од себе за тој да се насмее, да биде среќен и својот живот го ставав во опасност, за се да се растури и заборави како никогаш и да не постоело. А зошто? Којзнае.
     
  12. Мејз

    Мејз Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2018
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    4.122
    Пол:
    Женски
    Да, исто како да не постоел.
     
    На piksooki, Brinetka, xnotyourbabex и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. xnotyourbabex

    xnotyourbabex Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    742
    Пол:
    Женски
    Исто.
     
    На piksooki и Мејз им се допаѓа ова.
  14. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Ne go prebolev, ne ni mislam deka ke uspeam. Zatoa prekinav da izleguvam so bilo koj, ova bese posledniot udar po koj puknav. Vnatre nesto mi se skrsi i pojke ne mozam da popravam. Za shto? Za nekoj drug da go skrsi pak. Ne! Ne izlegvam i ne se izlozvam pak na razocaruvanje. Mi treba mojot mir. DA! Ako za mazite ne sum dovolno vakva ili onakva, toa veke ne me interesira. Veke sum skoro edna godina solo i bez bilo kakvi izgledi za vrska i mi e super. Mozam da kazam samo edno - se se vraka i plaka, gorniot ke im naplati.
     
  15. sino.o.oka

    sino.o.oka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2020
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    2.438
    Пол:
    Женски
    НЕ. Не дека не се трудев или дека уште не се трудам, ама едносатвно не бива. Ми викаат дека време требало, божем ќе помине ама не ќе да е така. Еве веќе две ипол години и нешто ситно а јас се фаќам самата себе како пред спиење се прашувам а што ако, а што ќе биде доколку биде итн до бесконечност. Веќе се сомнавам и во фактот дека ќе успеам некогаш во животот да го преболам. Се навикнав на тоа дека никој нема да сакам како шо сум го сакала него ама пуста надеж...
     
    Последна измена: 6 јуни 2022
    На krofnicka27 и christinnn им се допаѓа ова.
  16. LittleZuzu

    LittleZuzu Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2022
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Исто...
     
  17. Евроазија

    Евроазија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2022
    Пораки:
    871
    Допаѓања:
    2.356
    Пол:
    Женски
    не.зашо секогаш се враќа.
     
  18. ♡ Cinderella ♡

    ♡ Cinderella ♡ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2023
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    2.818
    Пол:
    Женски
    Без секој се може,а посебно ако тој некој не те заслужува.Нема што да преболиме.Можеби времето што сме го изгуби со кретен,тоа нема да го преболиме.
     
    На sweet dreams ** и eliesaab им се допаѓа ова.
  19. sweet dreams **

    sweet dreams ** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2023
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    949
    Пол:
    Женски
    Da lesno preboluvam.
     
  20. Dayandnight

    Dayandnight Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2022
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.429
    Пол:
    Женски
    ми треба време,и пак некој следен истото и пак време и пак исто ,абре жено будала,не вервај повеќе аман немој:@