1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Данок за пари заработени на интернет

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Capricorn96, 31 јануари 2016.

  1. Capricorn96

    Capricorn96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2014
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    407
    Пол:
    Женски
    Девојки барав и барав и не најдов па решив да отворам тема овде. Дали во нашава Македонија се плаќа данок за парите што се заработуваат на интернет, значи од странство? Сакам да префрлам пари на картичка во тутунска банка ама не знам како оди ова со данокот да не биде за 20$ да плаќам даноци. Ај помогнете плс :)

    П.С. Ако има ваква тема извинете ми се брза не можев подетално да барам
     
  2. pokahontas83

    pokahontas83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    79
    I mene me interesira toa , dali najdovte odgovor na vaseto prasanje?
     
  3. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Се плаќа
     
  4. Angiee9898

    Angiee9898 Нов член

    Се зачлени на:
    24 мај 2020
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Гледам дека темава е од пред неколку години хаха, но не најдов слична. Дали ќе може да ми се обратите во приватна порака да ми објасните подетално доколку сте го нашле одговорот секако. Навистина би ми помогнало. Ви благодарам.
     
    На Capricorn96 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sarence

    Sarence Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    607
    Офф топик сум знам, ама морав да пишам да прашм зашто не најдов тема соодветна за прашањето. Нели сега пријавувањето за к15 се пријавува електронски, јас дадов е-маил на кој не го знам пасвордот, а оваа недела била последна за пријавување како можам да средам? Помош ве молам?
     
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Пробај да го промениш пасвордот на е-маилот , со телефонски број . Внеси го тековниот број што го користиш , треба да ти стигне код , ќе го внесеш кодот во одреденото поле за тоа , и би требало да ти се појави * њу пасворд * , по што ќе можеш да внесеш нов пасворд , и да го потврдиш истиот .

    Мал совет : Стави си пасворд кој што има значење за тебе , на пример датумот на твоето раѓање , или име и презиме на некој што ти значи :) полесно ќе ти биде да го запомниш :) поздрав и се надевам дека се ќе испадне како што треба :)

    П . С . Доколку порано си внесоа еден број , а сега имаш друг , би требало да ти излезе опција * повеќе не го употребувам тој број * , мислам дека има и опција за промена на бројот што ти е внесен од предходно .
     
    Последна измена: 27 мај 2020
    На Sarence му/ѝ се допаѓа ова.