1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Данок за пари заработени на интернет

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Capricorn96, 31 јануари 2016.

 1. Capricorn96

  Capricorn96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2014
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Женски
  Девојки барав и барав и не најдов па решив да отворам тема овде. Дали во нашава Македонија се плаќа данок за парите што се заработуваат на интернет, значи од странство? Сакам да префрлам пари на картичка во тутунска банка ама не знам како оди ова со данокот да не биде за 20$ да плаќам даноци. Ај помогнете плс :)

  П.С. Ако има ваква тема извинете ми се брза не можев подетално да барам
   
 2. pokahontas83

  pokahontas83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  44
  I mene me interesira toa , dali najdovte odgovor na vaseto prasanje?
   
 3. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.646
  Допаѓања:
  108.352
  Се плаќа
   
 4. Angiee9898

  Angiee9898 Нов член

  Се зачлени на:
  24 мај 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Гледам дека темава е од пред неколку години хаха, но не најдов слична. Дали ќе може да ми се обратите во приватна порака да ми објасните подетално доколку сте го нашле одговорот секако. Навистина би ми помогнало. Ви благодарам.
   
  На Capricorn96 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  587
  Офф топик сум знам, ама морав да пишам да прашм зашто не најдов тема соодветна за прашањето. Нели сега пријавувањето за к15 се пријавува електронски, јас дадов е-маил на кој не го знам пасвордот, а оваа недела била последна за пријавување како можам да средам? Помош ве молам?
   
 6. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.251
  Допаѓања:
  22.090
  Пол:
  Женски
  Пробај да го промениш пасвордот на е-маилот , со телефонски број . Внеси го тековниот број што го користиш , треба да ти стигне код , ќе го внесеш кодот во одреденото поле за тоа , и би требало да ти се појави * њу пасворд * , по што ќе можеш да внесеш нов пасворд , и да го потврдиш истиот .

  Мал совет : Стави си пасворд кој што има значење за тебе , на пример датумот на твоето раѓање , или име и презиме на некој што ти значи :) полесно ќе ти биде да го запомниш :) поздрав и се надевам дека се ќе испадне како што треба :)

  П . С . Доколку порано си внесоа еден број , а сега имаш друг , би требало да ти излезе опција * повеќе не го употребувам тој број * , мислам дека има и опција за промена на бројот што ти е внесен од предходно .
   
  Последна измена: 27 мај 2020
  На Sarence му/ѝ се допаѓа ова.