Дајте ми совет за чизми

Дискусија во 'Мода и стил' започната од brineta, 2 декември 2009.

 1. brineta

  brineta Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  e aj sea nekoj neka me posovetuva kade da najdam dobri cizmi VO SKOPJE, da ne se razlepuvaat na prviot sneg ili dozd kako kineskite (t.e. odma nozete ziva voda da mi stanat) i da ne se poveke od 4 500 den. posto se utepav setajki i prasuvajki ovaa sezona
   
 2. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.979
  и јас го имам истиот проблем :? :? :? :?
  само се надевам нема да падне снег додека најдам соодветни чизми по прифатлива цена (испод 100 евра :evil: )
   
 3. urnebes

  urnebes Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  6
  има ефтини во кинеските и во Биана побарај на интернет локации ;)
   
 4. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  499
  :D :D :D NEMA TAKVI
  jas lani go imav toj problem zasto najbitno mi e da ne propustaat cizmite. prvo kupiv vo GRAFITI 5000den-mi propustija a posle koga imase popust vo PEKO kupiv-5500den i ednata mi propusti. tie ne garantiraat i si pisuva na deklaraciite deka se za suvo vreme.jas stvarno neznam koga ke padne sneg vo kakvi da izlezeme, gumeni :?: :?:
   
 5. Lady-Mistique

  Lady-Mistique Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Ах, моите од Пеко засега се одлични, ова ќе им биде втора сезона, задоволна сум од оние на Биана исто така, а моите другарки и од Бата (на попуст доста поволно а квалитетно)... Мислам дека и за ова како и за се е како ќе се погоди...
   
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.979
  еееееееее да ви се пофалам КОНЕЧНО си купив чизми после толку барање и чекање на попуст од пеко се 5000 ден. :D :D :D :D :D :D I LOVE THEM!!!
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.786
  Гоу-Грл со здравје да си ги носиш и нема да ти речам со дечкото да си ги киниш затоа што ќе те болат парите после :lol: :lol: Барем квалитет си купила :)
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.828
  Допаѓања:
  53.834
  Пол:
  Женски
  Leleeee alal da vi e koa mozete tolku pari da dadete za cizmi. Kako pomala moite nemale bas tolku pari za da mi dadat, a sega znam kolku tesko si gi zarabotuvam,a i fakultetot mi e prioritet
   
  На fificaaa, angelche16, maca99 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.979
  фала фала поубави да си купиш :D

  иначе и мене не ми се даваа толку пари ама 2 зими по ред одлагам купување на чизми и оваа година морав да купам зошто старите се распаднаа веќе 3 сезони ги износев...
   
 10. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  5.268
  Допаѓања:
  81.128
  И јас исто!!!! Многу сум среќна!!!
   
 11. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.979
  ајде Ариел и ти со здравје да си ги носиш :D
   
 12. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  5.268
  Допаѓања:
  81.128
  Фала гоу-грл, и ти исто :D

  Инаку јас секогаш купувам од Пеко, погоден ми е калапот, а и се исплатат. Претходните чизми ги купив таму 2005 година, и нон-стоп ги носев, така да „ги извадив парите“. Уште се ок, може да се носат.
   
 13. dejana1

  dejana1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  SAKAM DA IMA KAZAM NA SITE STO VIKAAT DEKA IM PROPUSTILE CIZMITE VODA, PA LUGE, OPSTO POZNATO E DEKA KOZATA PROPUSTA VODA!!! ODETE VO ADAMS I TAMU KUPETE SI UBAVI CIZMI ZA SNEG I DOZD, CENATA IM E OKOLU 2500 DEN!
   
 14. arwen

  arwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  Bata ima bezkonkurentno najkvalitetni cizmi, samo pocekajte go popustot.. lani si kupiv edni, kozni se i do sega nemaat propusteno, duri ni vo najgolemiot sneg... inaku sezonata kostaa 7000 den, ama go pocekav popustot se dodeka ne padnaa na 3000... i ne zaboravajte deka koznite cizmi baraat nega... ne samo da lupnes 5000 pa da se cesas posle.. mackajte gi so krema za race sekoja vecer i so boja za cevli sekoe utro... samo taka ke bidat zdravi i nema da propustaat!
   
 15. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.979
  ах во Бата си видов едни многу убави.....ама 2-3 дена откако почна попустот отидов и немаше бројче за мене :?
  ама и овие што си ги купив ми се убави :D
   
 16. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  more i u sutka mozat da se najdat ubavi cizmicki nekogas so,nebere tie od 6000 imaat garancija deka ke gi nosis 5 godini,i tie mozat za edna sezona da ti se napraat parce,barem nema dusata da te boli deka si dala 6000 tuku si dala 1000 :D
   
 17. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  5.859
  Abe lugje kako stv. mozhete tolku pari da davate? ^o) .. Dokolku rashetate stv mozhete da najdete chizmi .. ima evtini ..okolu 1000-2000 den :D ali okey .. toa si e vashe .. Btw so zdravje da si gi nosite :lol: :lol: :lol:
   
 18. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  115
  Стварно се наоѓаат убави чизми до 2000. Јас на пример денес си купив два пара за 1200 денари има распродажба во лептокарија во една продавница
   
 19. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Пред 3 години ми донесоа чизми од Австрија Гумени се изнаносив, Ова зимо забелезав дека ми пукна едната.. :( :( се надевам дека че ја упоравам малку барем
   
 20. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.979
  сега ја видов темава, полека пак ни доаѓа зима....морам да си ги редакирам постов.....односно после 2 месеци користење на чизмите што ви кажав дека си ги купив сфатив дека не вредат ни пет пари :devil:
  се лизгаат на мраз па дури и на снег, држат ладно и пропуштаат вода....СЕ што НЕтреба да бидат едни чизми ]:)
  за*би и пеко и слични срања....некогаш ќе купам за 1000 ден. и ќе се изнаносам, ама ајде демек да ми бидат убави, трајни и функционални....ТРИЦИ сега сум без пари и со премрзнати и водени нозе штом заврне снег....на упатството за користење не пишуваше ама јас отпосле си дознав дека тие чизми се само за на сувповреме :doh: всушност од кожни чизми и неможе да се очекува некаква заштита...следнава зима си купувам ГУМЕНИ (ако треба и рибарски) :!: