Дајте ми совет за чизми

Дискусија во 'Мода и стил' започната од brineta, 2 декември 2009.

 1. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  495
  ^^^ Исто ми се случи и на мене со чизмите од пеко, навистина се убави, кожни, меки , ама многу е битно да не пропуштаат вода :worried:
  Сите кожни чизми се за суво време, така си пишува во декларациите и затоа неможеш да правиш рекламација.
  Oд сега зимно време кога ќе завее ќе си излегуваме во гојзерици планика :D :D :D
   
 2. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.467
  Јас пред две години си купив од Биана 4500 ден. и многу квалитетни се покажаа, не пропуштаат вода, топли се и што е најбитно многу се лесни за одење, се осеќам како во патики да сум, а тоа ми е најбитно затоа што кога сум по цел ден на факс сакам да ми бидат удобни за носење.
   
 3. elenaklasik

  elenaklasik Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  841
  Ќе ја искористам темава за да постираме слики со чизмички.Сакам било какви ,црни,кафени ,со врвки патенти ,кожни,скај ,антилоп,каубојки,до колена ....мерак ме фати.

  [​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  [​IMG] [​IMG]-Кејт Мос
  [​IMG]
  ^ страничен патент
   
 5. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  333
  Најчесто одбирам квалитетни убави, удобни чизми. За сандали, кондури не внимавам толку, ама за чизми, да. Убави на изглед, стабилни и удобни, лесни за одење, за комбинирање на секаква облека...
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   222,3 KB
   Прегледи:
   460
  • Untitled1.jpg
   Untitled1.jpg
   Големина на фајлот:
   67,1 KB
   Прегледи:
   460
  • V305585.jpg
   V305585.jpg
   Големина на фајлот:
   8,9 KB
   Прегледи:
   460
  • V304072.jpg
   V304072.jpg
   Големина на фајлот:
   9,3 KB
   Прегледи:
   460
  • V304200.jpg
   V304200.jpg
   Големина на фајлот:
   8,9 KB
   Прегледи:
   460
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  еве и од мене слики. Сакам вакви да си купам за зимава, високи и црни. Пишав и во темата:Каде да си најдам...
  ако некоја знае нека ми пише :*
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Има една продавница во Аеродром Газела мислам се вика, таму има чизми што не пропуштаат :)
  Е сега не се некој посебни, класика се бидејќи се произведени многу одамна и сега тоа што им е останато продаваат, ама чиста кожа се.
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
 9. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Заборавив да пишам ама во Газела има донесено нови чизми :)
   
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Старфиш , во New Yorker има високи и црни :) 2500 беа :)
   
 11. kobra91

  kobra91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Кога одам на зимовање најчето носам чизмички кои не пропуштаат а такви модели наоѓам во Пеко.Не е важна цената бидејќи ги купувам преку две години а овие за излегување сакам да бидам модерни но не многу скапи...така да немам проблем со обувките во зимо се снаоѓам...:)
   
 12. wanda.q

  wanda.q Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  за секоја пригода :wink:
  [​IMG]
   
 13. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Јас за оваа сезона треба да си ја обновам цела зимска опрема,ми требаат и чизми,пред се да бидат удобни за пешачење и по едноставни,баш вчера ги видов тие во new yorker ,не се скапи и ми се допаѓа моделот ама незнам за квалитет,што мислите вие :?:
   
 14. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Хм, кавлитет нема баш. new yorker ти е продавница со квалитет како Теранова, нешто слично, па заклучи коклу може да бидат квалитетни. Имам купувано од new yorker од странство и не се ништо особено. Незнам за кои чизми поточно збориш, ама единствени што изгледаат на покавлитетни се оние како мартинки, со врвки. Другите немаат ниту нормален ѓон , ниту добра изработка. јас сеа скоро си купив од таму од тие ниските кафеави и многу брзо почнаа да се лупат. А нема ни 1 месец?! :|
  Ако сакаш стварно квалитетни чизми, искрено те советувам да си побараш кожни, независно каде.
   
 15. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  ^За тие со врвките прашував старфиш,инаку да,и јас добив впечаток дека е бренд како тера нова се гледа дека не е нешто посебно ама дека се нов бренд кај нас па не бев сигурна...ќе си побарам јас чизми на проверени места
   
 16. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Женски
  а оние над колена сто се ама да се на мала штикличка и оваа сезона ќе се хит сакам такви видел некој разгледал каде како што има ама да не се мн солени поздравп.с во газела има само уникати бројчиња 35 36ка слабо стојат со бројчиња а на секој пар нешто му фали или е скината едната или е различен број левата од десната :) отвараат повеќе работа отпосле да се носат на чевлар и така :)
   
 17. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски

  Беатрис а во која газела беше?
  Јас живеам во Аеродром и ако има во близина да проверам, зошто и така носам мал број. И дали се квалитетни чизмите? :?:
  Инаку видов во New Yorker црни високи не се на штикла , ама нема веќе броеви ни таму. На друго место немам видено.

  Е тие со врвките се нешто поквалитетни, барем така личат. Ама пак ти кажувам, сигурно си е сигурно :)
   
 18. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10

  Беатрис а во која газела беше?
  Јас живеам во Аеродром и ако има во близина да проверам, зошто и така носам мал број. И дали се квалитетни чизмите? :?:
  Инаку видов во New Yorker црни високи не се на штикла , ама нема веќе броеви ни таму. На друго место немам видено.

  Кај прв центар, или пак карси Тедико исто ти е, има газела. Чизмите се многу квалитетни, само ако планираш да купуваш оди побрзо бидејќи се трошат многу. Иначе имаше многу слатки 36 :(
   
 19. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Сакам ниски скроз рамни чизмички може да се високи до глужд или до под колено или над коленото сеедно :) бојата да им биде кафена,црна или сива..и да немаат некоја астрономска цена (до 2500-3000ден) очајно барам некои вакви и да се квалитетни па ако видела некоја од вас можеби ке сака да ми помогне да си најдам.ви благодарам однапред девојкиии :*
   
 20. Iriss

  Iriss Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  А дали знаете каде има во Скопје гумени шарени чизми за дожд?
   

  Прикачени фајлови:

  • Boots.jpg
   Boots.jpg
   Големина на фајлот:
   67,5 KB
   Прегледи:
   333