Дајте ми совет за чизми

Дискусија во 'Мода и стил' започната од brineta, 2 декември 2009.

 1. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Јас пред некој ден си земав вакви слични чизми,само долу се скрос рамни,а ремчето им е погоре,и немаат врвци.Имаат страничен патент.Многу си ги сакам,уште малку и ќе почнам да ги носам :inlove:
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Кај се наоѓа Газела?
   
 3. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Извини сега видов дека си пишала. Газела се наоѓа во Аеродром, карши Бисер во тоа едно мало центарче. Има и Тедико карши Газела ако ти помага да се снајдеш :)
   
 4. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  имам купено од пеко пред 2години и ми пропустаа на дозд а не па на снег :( сега септември си купив од бата 3000ден и се многу слатки ги носев 2-3пати не ми пропустаа а сега треба снегот да го чекаме и да видиме :)
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Бата има фантастични чизми. Лани чекав едни на попуст и таман дојдоа до 3000 и имаше мој број и пробувам арно ама беа фалс, имаше зезнато на петата и баталив, џабе чекање :lol:
  Оваа година некако ми се обични чизмите а и скапи eдни убави 6500 беа а на интернет 85 евра.
  Кратки или долги се тие 3000? Да знам да ги барам дека секој ден сум у Соравија, да проверам! Јас сакам повисоки, кратки имам.
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  [​IMG]
  Јас вакви само црни си порачав од интернет за ич пари и едвај чекам да ми стигнат :) :)
   
 7. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.687
  Допаѓања:
  58.600
  Пол:
  Женски
  Колку се тоа ич пари? :)
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Marama , за 28 долари ги нарачав :)
   
 9. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  А колку ќе те фатат се на се ? Мислам и со достава до дома ? Кожни се ?
   
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Биле татко ми во странство работи во војска и на нив дали бесплатно или дел плаќаат не знам . Зошто овде ако ми ги носат поскапо од чизмите ќе ме фати :)
   
 11. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Аааааа :)
  Добро добро. А каде во странство ако не е тајна ? Пошо уште нешто да те прашам сакам, па ако нејќеш тука да пишеш пиши ми порака.
   
 12. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На thatsmysecret и Hipica им се допаѓа ова.
 13. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.432
  Допаѓања:
  851
  Пол:
  Женски
  А од кај ги нарача на интернет? некако убави се :D
  Ја си купив чизми црни преубави од Скопје онака као повекенаменски се, со превиткување и самата чизма се витка така да ако ги симнам нај, се повеке под колена а ако ги кренам се до колена а ако го кренам и превитканото можат да бидат и над колена 8) за со минич или нешо такво...
  супер се онака ептен мала рамна штиклица имаат,не е штикла тоа,само подигнато е...
  е сеа тешете ме луге,почнав да се каам малце шо ги земав пошо беа 7000 :( незнам а и продавачката ме убедуваше,убави биле,ти си висока имаш нога можеш да ги носиш,супер стојат...не дека тоа не е вистина,
  али почнав да си викам дека ке најдев слични такви за многу поефтино

  кажете нешто феминки,помогнете ми, жива се изедов за ова... :( :(
   
 14. jovanka29

  jovanka29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  pa dobri se gumenite cizmi za snef i dozd ,sega se hit
   
 15. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Јас минатата година си земав едни 1800 ден ги отепав носење и што е најважно не ми пропуштија ни на дожд ни на снег. Се уште се во добра форма па ако не најдам годинава ефтинки и убавки не планирам да си купам :) Многу пари не расфрлам, а еве и читајќи ве вас гледам дека и скапото не е квалитетно (понекогаш) ;)
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Нејм , ако ти се убави и мислиш дека добро ти стојат тогаш нема зошто да ти е жал :) Дека има ефтини , до кај 4 илјади има :)
   
 17. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.432
  Допаѓања:
  851
  Пол:
  Женски
  Преубави се,црни,со ниска штикла...
  не е каењето дека не се убави
  туку што ги купив толку скапо..можев да земам 2 пара од по 3 500,дури и повеке ако беа поефтини..
  оф лелеее :sweat: :sweat:
  ај памет за друг пат..сеа тоа е шо е..ке ги утепам од носење,а за др пат си реков ништо нема да купам толку скапо..
  :|
   
 18. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
   

  Прикачени фајлови:

 19. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  [​IMG]
  [​IMG]
  А вакви? Како на втората фотографија?
   
 20. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.933
  Допаѓања:
  3.542
  Сега за викендот (не овој тој што доаѓа) ќе одам во потрага кон чизми. Ми рекоа дека во Буњаковец имало избор, но ќе видам. Ако купила некоја нека каже од каде, какви, колку пари и то. :)