Дајте ми совет за чизми

Дискусија во 'Мода и стил' започната од brineta, 2 декември 2009.

 1. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  24.926
  Пол:
  Женски
  во куманово е продавницата, јас само што ги купив, намалени се на 1300 ама бројчиња уште 39 и 40 останаа како што ми кажаа.
   
 2. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.148
  Допаѓања:
  6.630
  Пол:
  Женски
  Мн евтино си ги земала, со здравје да ги носиш. Јад барам баш такви во Ск но се се равни без штикличката. А плус се накај 4000 ден...
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bona139

  Bona139 Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  да не видел некој вакви негде во скопје??
   

  Прикачени фајлови:

 4. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  24.926
  Пол:
  Женски
  Ви се дoпaѓaaт ли? Имa рaзни бoи и се ептен евтини. Амa пaк се мислaм :?:
  FB_IMG_1452245985908.jpg
  FB_IMG_1452245991669.jpg
   
  На Nausicaa, poenta и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 5. Cheryll

  Cheryll Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  37
  Јас ги имам, ги купив од Timberland во Скопје во CityMall и Ramstore ги има, ептен се убави,но штиклата е малку подебела.
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 6. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  28.280
  Пол:
  Женски
  @anastasijaki Ако тебе ти се допаѓаат, не се мисли. Купи си ги!
  Мене ми се допаѓаат од причина што преферирам ниски чизми без многу додатоци (токи и штрасови ), а овие се едноставни со можност за различни комбинации. Ресите и златестата плочка прават необичен и модерен изглед.
  Ако се работи за Скопје, каде ги има поконкретно?
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  24.926
  Пол:
  Женски
  Вo Персин Кумaнoвo ги имa, 550 денaри :)
   
  На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.316
  Пол:
  Женски
  @anastasijaki мене лично премногу ми се допаѓаат чизмичкиве и ми се баш за многу комбинации. И јас меркав ваков тип на чизми пред некое време, ама дека не се мазен материјал, се пишманив да ги купам, пошто претежно сум пешки, а улициве се „прекрасни“.
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bona139

  Bona139 Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  колку им е цената?
   
 10. Annah87

  Annah87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2015
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  709
  Пол:
  Женски

  Ако не ти е проблем сликни ги да ги видиме.
   
 11. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.837
  Допаѓања:
  11.005
  Пол:
  Женски
  Овие чизми не се од Timberland. Ги имаше лани во Office shoes, беа околу 3500. Не знам дали ги има и оваа година.
   
  На Annah87 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Cheryll

  Cheryll Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  37
  @Avery @Bona139 @Annah87
  Конкретно и јас мислам дека овие од сликата не се Timberland,судејќи по нитните,висината на штиклата,платформата и самата изработка. Вака изгледаат тие од Timberland,изгледот е тој,цената ако не се лажам беше 9000 ден имаше на тоа попуст.Иако вредат за квалитетот,цената за наш стандард е висока.Сепак најдобро е да си проверете, ги има 100% сигурно во Ramstore и CityMall овие.А верувам дека ги има и на други места,за поефтина цена,ако ти е само за изгледот :)
  [​IMG]
   
 13. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  20
  Женски има ли некој искуство со некој спреј за да спречам да се исфлекаат чизмите од снег и дожд. Станува збор за еко кожа
   
 14. Biljarkata

  Biljarkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  17.886
  Спреј за импрегнација можеби.
   
 15. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  28.280
  Пол:
  Женски
  Во Пеко има спрејови за таква намена.
   
 16. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  2.097
  Пол:
  Женски

  За какви материјали се погодни ? И цената колку им е ? :)
   
 17. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  28.280
  Пол:
  Женски
  За превртена кожа. Цената е околу 200 ден.
   
 18. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  1.796
  Има и во офис шус околу 230.
   
 19. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  3.348
  Пол:
  Женски
  22563600.80.jpg
  Каде низ Скопје можам да најдам вакви темно плави чизми?