1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да бидеме хумани и да му помогнеме на Бране Петкоски

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од RainBow, 18 февруари 2012.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.106
  Допаѓања:
  56.324
  Пол:
  Женски
  20-годишниот Бране Петкоски боледува од тешко генетско заболување- Вилсонова болест.

  Тој прима екстремно скапа терапја, а обврзан е да прави редовни месечно контроли во странство.

  По примањето на терапијата, момчето од Велес треба да отиде на трансплатација на црниот дроб, која чини 65.000 евра.

  -Бидете хумани и помогнете ми да живеам нормално како сите вас. Донирајте од срце за срце, гласи повикот на Бране.

  Можете да донирате на телефонските броеви :

  077-143-776 (за корисници на VIP)

  и 075-143-143 (за корисници на ONE)
  Или на жиро сметка на Комерцијална банка – 300277078841336.

  http://www.femina.mk/out/?id=3a1d5bb6d5 ... sata-pomos
  Иницијатор: CIA
   
  На Unfaithful18 и Doozy им се допаѓа ова.