1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да донираме за Сара!

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од ♡BuBaLe♡, 18 октомври 2018.

 1. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.019
  Допаѓања:
  103.030
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20181018-220917.png
   
  На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mari*

  Mari* Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.666
  Допаѓања:
  45.219
  Пол:
  Женски
  Има пробано некој од еу да донира?Не го прифаќа ибанот,10 пати пробавме
   
 3. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  5.042
  Допаѓања:
  28.014
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не можеш да донираш на денарска. Треба да има девизна сметка за да може да се донира од странство.
   
  На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.194
  Допаѓања:
  151.126
  Пол:
  Женски
  Мора девизна.
   
  На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mari*

  Mari* Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.666
  Допаѓања:
  45.219
  Пол:
  Женски
  Па има и девизна на таа пробавме не го прифаќа ибанот
   
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.194
  Допаѓања:
  151.126
  Пол:
  Женски
  Овие?
  Конкретно за вашата валута пробавте?
  [​IMG]
   
 7. Mari*

  Mari* Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.666
  Допаѓања:
  45.219
  Пол:
  Женски
  Да на она за Европа
  Германија поточно ама и овде се евра
   
 8. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.889
  Допаѓања:
  236.806
  Пиши го ибанот, вечер ќе пробам и јас.
  Инаку, ако е во долари може само на шалтер. Пред некој ден плаќав сметка во долари, на шалтер, во странство, ми рекоа дека сама не ни би можела.

  Едит: гледам нема посебен за германија, туку под тој за европа мислиш. А што е она acc?
   
 9. Mari*

  Mari* Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.666
  Допаѓања:
  45.219
  Пол:
  Женски
  МK07200003317702729
  Даст има постирано исто погоре
  Во евра пробавме и не сака никако
   
  На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
 10. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.889
  Допаѓања:
  236.806
  Сега пробав и јас. Вика дека ибанот е грешен.
   
 11. Mari*

  Mari* Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.666
  Допаѓања:
  45.219
  Пол:
  Женски
  Преку 20 пати пробавме до сега истото ни го кажува
   
 12. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.889
  Допаѓања:
  236.806
  Намерно одма пробав, и така сум пред компјутер, за да видам дали е кај тебе проблемот или во ибанот кој го споделиле. Очигледно до ибанот е, преголема случајност би било и кај двете да не сака.

  Штета.
  Некако да и се каже на фамилијата, да средат. Сигурно секое евро е од огромно значење:(
   
 13. Mari*

  Mari* Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.666
  Допаѓања:
  45.219
  Пол:
  Женски
  Сега ги исконтактира мм чекаме да ни објаснат што како па ќе пренесам
   
  На ♡BuBaLe♡ и danichap им се допаѓа ова.
 14. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.990
  Допаѓања:
  44.964
  Пол:
  Женски
  На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kenzoo

  Kenzoo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  200 001557959672 – Горан Настески, депонент Стопанска банка.
  Eве ја жиро сметката на име на таткото е.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.019
  Допаѓања:
  103.030
  Пол:
  Женски
 17. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  19.127
  Донирав на бројот од Телеком пред два три дена.А вчера син ми го имаше мобилниот во раце и постојано нешто притиска , па уште еднаш свртел на бројот , уште еднаш донација :inlove:
  Од срце.
  Пари ќе се соберат иако не се воопшто малку , има многу хуман народ , само девојчето да оздрави.
   
  На Dust, carangigia, koritsaki и 3 други им се допаѓа ова.
 18. carangigia

  carangigia Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  4.827
  Пол:
  Женски
  Денес и јас донирав. :sun:
  Кои луѓе се во можност нека издвојат пари од секојдневното кафе и нека донираат.
  На девојчето и е потребна нашата помош.
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.194
  Допаѓања:
  151.126
  Пол:
  Женски
  Ја има сметката горе на сликата ама членките имаат проблем со донирање на девизните сметки..

  Не знам што направија... контактиравте некого? Ви дадоа инструкции?
   
 20. M&M

  M&M Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  4.145
  Допаѓања:
  101.024
  Пол:
  Женски
  Баш мислев да прашам дали направиле линк на gofundme, @Mari* @danichap преку ова може без проблем да помине донацијата.
   
  На Mari* и danichap им се допаѓа ова.