1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да или не за кафето?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од lidijaLide, 18 септември 2019.

 1. lidijaLide

  lidijaLide Нов член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Вечната дилема да или не за кафето? КОлку е корисно а колку штетно?? Мене лично знае понекогаш да ме вознемири, иако пијам од едно до две кафиња максимум, мислењата се поделени секогаш па да видам вие што мислите феминки. И искуства ако некој го оставил повејќе од 2недели...Јас само толку до сега сум успеа..:)

  images.jpg
   
 2. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.959
  Допаѓања:
  40.771
  Пол:
  Женски
  Зависник од кофеин и голем уживател на кафе
   
  На Tanjamm, Ahoy и prominent им се допаѓа ова.
 3. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.349
  Допаѓања:
  10.432
  Зависност е. Пред 3 години си ветив дека ќе го откажам, и еве го пијам и ден денес. Мислам дека е штетно, оти вознемирува навистина.
   
 4. Adley22

  Adley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2019
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  195
  Мене засега супер ми делува и гледам повеќе од 2 кафиња во ден да не пијам оти се што е претерано е штетно според мене. Али во граници на нормала е добро по мое мислење.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.687
  Допаѓања:
  13.971
  Пол:
  Женски
  не е. Од ко знам за себе пијам кога бев на породување една недела не пиев па ништо не ми беше. На почеток од бременоста не можев да пијам после пак си пиев.
   
 6. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.349
  Допаѓања:
  10.432
  Aма еве не успевам да го откажам, а читав на нет, брчки создавало кафето.
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 7. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.825
  Допаѓања:
  28.270
  Пијам две кафиња на ден, турско, јако и без шеќер.
  Едното наутро, другото во текот на денот кога сум слободна или имам друштво. Второто некогаш и го заборавам, не го пијам и немам некоја потреба од него.

  Не знам дали е до психата ама ако го прескокнам првото утринско кафе, тогаш се соочувам со главоболка. Затоа си го пијам на сабајле и баш ме расонува.
   
  На Brinetka и kuc им се допаѓа ова.
 8. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.230
  Допаѓања:
  32.651
  Пол:
  Женски
 9. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.950
  Допаѓања:
  79.391
  Пол:
  Женски
  Секогаш да ,сам/а,во друштво ,по гости и чаршија на кафе:coffee:
   
 10. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.569
  Допаѓања:
  9.814
  Пол:
  Машки
  Една добра навика што си ја направив е наутро да се расонувам со англиски чај (црн чај со малку млекце), а кафето да си го пијам после ручек таму пред попладневното опаѓање на енергијата.
   
  На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
 11. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.205
  Да за кафето!

  Не ми поминува ден без 3-4 кафиња. Дали е штетно или корисно не ме интересира, мене ми е убаво и корисно за душава:D Не можам да си го замислам денот и животот без јако, благо кафе, заедно со цигарче. Омилено задоволство во животов :coffee::l:
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.409
  Допаѓања:
  7.736
  Пол:
  Женски
  не за кафето
   
 13. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  744
  Допаѓања:
  558
  Пол:
  Женски
 14. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  31.054
  Пол:
  Женски
 15. Mr.Lover

  Mr.Lover Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  1.028
  Пол:
  Машки
 16. Ackkaa ^^°

  Ackkaa ^^° Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2018
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
 17. minne992

  minne992 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  3.936
  Допаѓања:
  24.506
  Пол:
  Женски
 18. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.357
  Допаѓања:
  5.396
  Пол:
  Женски
  Па може да, иако не сум фан на кафето многу..
  Ама некогаш ако пијам, пијам..:rofl:
   
 19. Marija6165

  Marija6165 Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2020
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Не. Затоа ем те прави нервозен, ем ти ја црпи енергијата.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Да, ама ако се пие поретко и во помали количини.