1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да и помогнеме на малата Дарија!

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Mini-Mouse, 27 јануари 2012.

 1. Mini-Mouse

  Mini-Mouse Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.439
  Пол:
  Женски
  Да и помогнеме на малата Дарија!

  Дарија од своите 9 месеци постојано има епилептични напади, кои се секојдневни и во последнава година се влошени. Поради нив, таа не може да оди самостојно, ниту пак да спие мирно. Нападите се резистентни на терапија, а конкретната причина за нив сеуште не е позната. Испитувањата во Рим не ја дадоа причината за болеста (Encephalopatia epileptica) и затоа, Дарија во февруари треба да замине во Париз во детската болница Necker кај еден од најдобрите детски невролози Olivier Dulac, со надеж дека таму ќе ја добие потребната помош.

  За корисниците на Т Мобиле: 070 143 122
  За корисниците на ВИП : 077 143 143
  За корисниците на ОНЕ : 075 143 171
  со вртење на бројот донирате 100 денари.

  Број на жиро сметка (Тутунска Банка) 210-5016472508-48
  Име Дарија Калиновска

  Добредојдена е секоја помош од хуманите луѓе!
  http://www.facebook.com/groups/289804897701093/
   
  На hermosa и LoveInAction им се допаѓа ова.
 2. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Прочитав на црнобело :(
  Жално..
  Утре ставам кредит за да донирам,доцна е да одам :(
   
 3. kasiopeja

  kasiopeja Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  39
  Донирав 1000 ден на жиро сметка.
  Да бидеме хумани - се работи за невин детски живот.
  Се надевам дека ќе се открие причината и ќе се најде лекот па и Дарија ќе расне безгрижно. :clap:
   
 4. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  Донирав и јас. Малку по малку. Нашите донации се само капки во морето но верувајте многу значат. Се работи за детски живот. Ова мало суштество заслужува да живее! Ако не можете повеќе барем по 100 денари на телефоните.
   
  На kasiopeja му/ѝ се допаѓа ова.
 5. eci.sk

  eci.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  89
  Пол:
  Женски
  Јас сега дури видов,и донирав ...има ли некој новости за дарија? Гледам уште се собираат пари... се надевам дека девојчето е подобро.