Да му помогнеме на Илија!

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Westlife, 30 март 2016.

 1. Westlife

  Westlife Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  618
  Se izvinuvam na latinicata,no pisuvam od telefon. Parite sto ke ti potrosime na edno izleguvanje za lekuvanjeto na Ilija bi znacele mnogu ! Mlad decko,go poznavam,predobar e no ete...Da pomogneme koj kolku moze!!!
   

  Прикачени фајлови:

  На endlesslove му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Eveline

  Eveline Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2015
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Почитувани, Илија Таневски од Неготино има 23 години и боледува од миксоиден липосарком. Тој е моментално хоспитализиран во Германија, и му предстои зрачење,операција и долг период на опоравување, а за тоа се потребни 50. 000 евра.
  Затоа Ве молам доколку сте во можност донирајте да му помогнеме на Илија
  Телефонски броеви за донација:
  ВИП: 077 143 466
  ONE: 075 143 466
  Т-MOBILE: наскоро ќе биде активиран
  Со секој телефонски повик донирате по 100 денари
  Денарска донациска сметка: 210-7000006296-66 -НЛБ Тутунска Банка
  Девизна донациска сметка:
  Name/Surname: ILIJA TANEVSKI
  Adress: CANDO APARATCETO N.5 -NEGOTINO
  IBAN Code: МК07210501694698398
  Bank Name: NLB TUTUNSKA BANKA A.D SKOPJE
  Bank Adress: MAJKA TEREZA N.1
  Country: MACEDONIA
  SWIFT:TUTNMK22

  ДА ЈА ПОКАЖЕМЕ ХУМАНАТА СТРАНА-ДОНИРАЈТЕ ОД СРЦЕ!!!


  https://www.gofundme.com/n4w87qpw можете и овде да донирате.

  12936706_1100135900037983_5607096251994105265_n.jpg
   
 3. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.113
  Пол:
  Женски
 4. Ginger111

  Ginger111 Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2015
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Ајде дoбри луѓе дoнирaјте.. Секoјa вaшa мaлa пoмoш мoже дa спaси живoт. ХУМАНOСТА ПРЕД СЕ!