Форумџика на годината 2020

Да му помогнеме на самохраниот татко да и обезбеди кров над глава на Едона...

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од RAF Camora, 13 мај 2018.

 1. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.963
  Пол:
  Машки
  Сабахко Хасиќ е самохран родител кој се грижи за својата пет годишна ќерка Едона од нејзина неколку месечна возраст. Од август 2017 останал без својот автомобил и без можност да заработува, а со тоа и да се издржува и да плаќа кирија. Единствени приходи се парите кои ги заработува од собирање на картони. Оние кои сакаат да помогнат може да го побараат Сабахко на телефонскиот број: 077/806-054
   
  На kikkki и Afrodite¥ им се допаѓа ова.
 2. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  Се наоѓа во населба Авоткоманда,адресата Самоилова 114,Скопје.
   
  На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.622
  Допаѓања:
  39.563
  Пол:
  Женски
  Самоилова не е во Автокоманда...или едната или другата информација е грешка.
   
 4. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  7.852
  Добив информација дека целиов случај е превара. Објавено беше кај една личност која му најде работа, кој да го чува детето, кој да ги плати кириите и сл. Да знаете само
   
  На Nigredo Odor, kikkki, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.963
  Пол:
  Машки
  Во ред ти благодарам на информацијата, инаку оваа тема ја отворив на барање на една колешка. Искрено не сум запознаен со ситуацијата.
   
  На Nigredo Odor, SummerGirl и kikkki им се допаѓа ова.
 6. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.668
  Пол:
  Женски
  Gresno me informirale.
   
  На RAF Camora му/ѝ се допаѓа ова.