1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да помогнеме: Тажна животна сторија на малиот Васко од Струмица

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од melnicanecot, 8 јуни 2017.

 1. melnicanecot

  melnicanecot Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  786
  Пол:
  Машки
 2. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.399
  Допаѓања:
  143.809
  Го знам детето, срамежливо просе. :(
  Ставете жиро сметка најдобро и најлесно за секој кој сака да донира.
  Во кaква порака да ги контактирам? На страната ли?
  @melnicanecot
   
  На stevemila, Mr. Right, Lolipop23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. melnicanecot

  melnicanecot Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  786
  Пол:
  Машки
  На stevemila и duffi им се допаѓа ова.
 4. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  87.625
  Сликите се ставени за гледање, па гледав.
  Најчесто кога ќе се објави некоја сторија за судбината и условите во кои живее некое семејство, се е испревртено, расфрлано.
  Во домот на ова дете, не е така.
  Она малку што го има е на свое место, спастрено, раскренато.

  Сосема не битна констатација, но можеби и одраз на еден карактер.
  Детево го цени тоа што го има.
   
  На stevemila, PaLaVa, LollySky и 18 други им се допаѓа ова.
 5. SeaMermaid

  SeaMermaid Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2015
  Пораки:
  1.133
  Допаѓања:
  14.405
  Пол:
  Женски
  Срцето ми се кинеше додека читав ;(;(;( Се надевам дека ќе се извлечат од оваа ситуација.
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.190
  Допаѓања:
  70.255
  Пол:
  Женски
  Не разбрав, на кого треба да се прати порака за да се договориме околу праќањето на облека, обувки, такви работи?
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.190
  Допаѓања:
  70.255
  Пол:
  Женски
  Боки ќе му помогнел, сега видов. :) Секоја чест за Боки, можеби многу зборува и е некултурен, но на колку луѓе им го промени животот.... Браво! :clap:
   
  На stevemila, Arthur, LollySky и 8 други им се допаѓа ова.
 8. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  1.761
  Пол:
  Женски
  Lele luge srce mi se kina;( mnogu mi e zal. Zivotot e nepravednen. Ima luge koi ziveat vo luksuzi, tolku sto veke ne znaat kaj da gi trosat parite, pa gi trosat na drogi I alkohol, a ima nekoi sto ni za leb nemaat;(.
  Da imam na site bi I'm pomognala, Znam kako e koga se nema, Sekoj od nas barem vo nekoj del od zivotot se nasol vo teska finansiska situacija.
  Mn mi e zal za detevo ;(.
   
  На stevemila и PaLaVa им се допаѓа ова.
 9. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.598
  Допаѓања:
  13.759
  Пол:
  Женски
  На stevemila, LollySky и Nalutena1 им се допаѓа ова.
 10. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.050
  Допаѓања:
  1.508
  дали знаете како да се контактира за праќање облека или Боки комплет си ја завршил работата?
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.190
  Допаѓања:
  70.255
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2017-06-12-23-37-08-1.png

  @Amelia средено е се. :)
   
  На Руская, Mina5, marchi-cool и 3 други им се допаѓа ова.