1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да се обидам да го сменам или да го заборавам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од ive.91, 25 март 2010.

 1. ive.91

  ive.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Знам дека има многу теми слични вакви... али мојов проблем е малку поспецифичен :?
  Епа вака... незнам колку верувате во љубов на прв поглед..додуша и ја не верував додека не го искусив на своја кожа го засакав само што го видов а и верувам он мене барем така викаше... со него ми беше преубаво, секогаш праеше да се осеќам посебно .. бевме заедно до пред некое време... но тој не бил тој што сите мислевме дека е...изгледа како мирно и повлечено дете..а всушност е целосна спротивност ..не ни можете да си замислите.. коа ги дознав сите тие лоши работи за него сеуште бевме во врска.. и се преплашив и раскинав со него..на почетокот тој проба да ме врати но не се трудеше многу и тоа многу ме изненади бидејки сум сигурна дека и тој има или барем имаше чуства за мене..и да не одолговлекувам више премногу го сакам али многу ми смета тоа што е.. ве молам дајте ми совет дали да пробам да го вратам и да му помогнам да се смени или да си се помирам со фактот дека е готово и да се обидам да го преболам или па дајте некој предлог вие.. мн ми е тешко..мн го сакам и неможам да го гледам како пропаѓа
   
 2. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  a sto iskoci deka e?Mozno e i da e laga sve za nego,mozebi na nekogo mu smeta tvojata sreka ne veruvaj vo sve sto ke cues.koj ti kaza losi raboti za nego?
   
 3. ive.91

  ive.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  дознавав од различни луѓе... и јас првин го помислив истото но луѓето не се ни знаат меѓусебно.. и после поврзав некои работи... во неколку наврати ми имаше спомнато да не верувам на секој дека можат да ме лажат и да зборат лоши работи..но подоцна испадна дека се тоа е вистина кога зборев со него...он не ми потврди но и не негираше и тоа ме исплаши..иначе испадна дека дилер на дрога и дури и дека зима
   
 4. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  e stom e taka moj sovet ti e deka ne vredi da se izmacuvas.Zaludno e da se obiduvame da gi promeneme drugite luge.NE VREDI.od licno iskustvo ti kazuvam.A mozebi i ne si tolku vljubena kako sto mislis,site nie sme mislele deka sme se vljubile na prv pogled pa posle nekoe vreme sme svatile deka e samo kapric.Duri i posle nekoe vreme koga ke ni tekne sto sme pravele se smeeme na seto toa.
   
 5. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  да му се вратиш и ТИ да пробаш да го смениш - Н И К А К О :!: ја мислам дека тоа не ти треба- фала никој нема да ти каже, можеш само да се вовлечеш во проблеми, а ако си од помало место - етикета сигурно ке си добиеш.
  се надевам не те навредив.....
   
 6. lina2

  lina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2
  За да му помогнеш не верувам дека ќе можеш, зашто не си стручно лице (претпоставувам). Само со твојата "голема" љубов кон него, баш ништо не можеш да направиш за да му помогнеш,освен да се навлечеш или да те навлече на нешто... Сепак со твојата реакција покажуваш убави особини кои ги поседуваш, а тоа е твојата несебичност,хуманост и желба да се помогне на некој во неволја. Меѓутоа, како можеш да се убедуваш дека сакаш некој за кого цело време си имала сосема друго мислење.Зарем девојка како тебе со такви племенити особини заслужила таква неискреност од негова страна :?:
   
 7. ive.91

  ive.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  не не ме навреди.. уживај :)
   
 8. ive.91

  ive.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  фалаа на советот.. не бил искрен зошто знаел дека така ќе заврши.. ми го кажа тоа :worried:
   
 9. ive.91

  ive.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  свесна сум за се ова... но размислувам за него и понекогаш помислувам дека не постапив правилно.. незнам посилно е од мене
   
 10. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Не си постапила правилно!? Зарем поправилно ке бесе ако продолжеше со него и добиеше етикета(како што кажа претходно колешката) а и 100% ке те навлечеше и тебе на тоа ...?
  драга моја животот не е она што беше секој си гледа за себе си во денешно време биди и ти таква(кој на кого му кажува)но сепак немој да дозволиш да си го уништиш животот покрај некој таков бидејки него да го интересираше за други немаше да им го уништува живото на млади деца продавајки им дрога :@ :puke:
   
 11. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  Девојки ај кажете ми дали е исправно што му се лутам на дечко ми или претерувам,а воедно и како да му помогнам?
  Вљубеник е во фудбалот и често поддава спортска.Ај тоа и не можам да му го забранам.
  Но еве веќе има околу 3 месеци каде тој почна да оди во казино.Ме нервира што таму си ги дава парите наместо да ги искористи за нешто попаметно.Страшно ми смета.
  Секогаш му се лутам за ова,но и му попуштам.
  Не знам како да му објаснам дека не сакам да тргнува по такви патишта иако тој ме убедува дека се коцка за мала сума на пари.
  Само што го засакаја моите родители тој тргнува кон погрешни патишта. :worried:
   
 12. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331

  Сите почнуваат со мала сума на пари ама потоа....Знаеш дека коцкањето е болест а не зависност
   
 13. ive.91

  ive.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  пробај да го тргнеш додека е време.. седни разговарај.. ќе свати ако те сака.. верувај.. само немој директно со тој муабет да почнеш..

  **Иначе девојки фала за помошта.. не сум се уклучила одамна на форумов.. и сеа ми се пружи прилика да ви се пофалам дека завршив со него фала богу.. и како што кажавте сепак било каприц.. :))