1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Да се ризикува или не???

Дискусија во 'Канта' започната од kikeee, 6 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kikeee

  kikeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Што мислите.. кога некое момче ви се допаѓа треба ли да се ризикува и да му се признаат чувствата или пак сепак е подобро чувствата да си ги задржете само за себе??? И кој е најдобриот момент за признавање- во живо, или можеби онлајн?? Треба ли претходно да ја подготвите ситуацијата, или онака наеднаш тоа да го признаете?? :rofl:

  Во мојот случај, сакам едно дете на иста возраст како мене, но тој досега не покажал знаци дека ме сака или нешто слично (само малку му сум симпатична :$ ).. Сум размислувала да му признаам, сум размислувала што би се случило доколку тој одговори позитивно или негативно, но досега немам преземено ништо... Споделете ги своите мислења, а кажете и некој совет за ова моето :D :D :D :D :D

  :inlove: :inlove:


  П.С нова сум на форумот, па онака малку потешко се снаоѓам, ако веќе има ваква тема, или на оваа тема не и е тука местото, слободно избришете ја или преместете ја :^)
   
 2. Emilija

  Emilija Истакнат член Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 ноември 2009
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Темата е заклучена поради тоа што веќе постои слична тема. Еве линк: singl/priznavanje-cuvstva-t201/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.