1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Две фамилии (Iki aile)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од April87, 29 ноември 2012.

 1. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  540
  Допаѓања:
  444
  Пол:
  Женски
  Деновиве на Канал 5 рекламираат нова турска серија "Две фамилии", па бидејќи е комедија :D има голема веројатност да ја гледам. Се надевам ќе биде интересна. :)

  Еда, заедно со нејзините синчиња Ефе и Тимур доаѓа во новата куќа каде треба да живеат отсега. Во истата куќа се појавува и втор газда. Огуз, заедно со неговите три ќерки Мерве, Дамла и Џерен. Поради недоразбирање или можеби валкан трик на агенцијата за недвижности, двете фамилии кои не се познавале дотогаш се приморани да ја делат истата куќа и да почнат да живеат заедно. Двете фамилии не го очекувале тоа и сонувале за поинаков семеен живот, но сега ќе мора да живеат под ист покрив и да делат заеднички работи. Додека започнуваат да се прилагодуваат кон соседството, кон куќата и кон оние непознатите кои живеат во куќата, многу авантури, смешни и весели моменти ќе се случат меѓу двете фамилии. Но, и голема љубов ќе се роди меѓу Еда и Огуз.

  http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8CM-Cxbcx8
   

  Прикачени фајлови:

  • 4501.jpg
   4501.jpg
   Големина на фајлот:
   32,7 KB
   Прегледи:
   3.802
  На mileystar и cansuuuu им се допаѓа ова.
 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Мислам дека ќе ее интересна ќе и дадам шанса.... :D :D :D :D
   
 3. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  12.524
  Пол:
  Женски
  ај барем да се просмееме малку а не во последно време се само за плачење даваат :D
   
 4. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Мислам дека глупава ке биде. :?:

  Мое мислење :!:
   
 5. cansuuuu

  cansuuuu Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  111
  Jas mislam ke bidi bas interesna so familii i + smesna :) :D :) ;)
   
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.224
  Пол:
  Женски
  Штом е комедија ќе ја гледам :)
   
  На cansuuuu му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
 8. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.224
  Пол:
  Женски
  Според сцените серијава ми личи на урнебесна комедија :D
   
 9. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  многу стара снимка има серијава сигурно е 2000 година снимана ако не е и постара јас не би ја гледала
   
 10. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.224
  Пол:
  Женски
  не бе, 2006 е снимана..
   
 11. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  512
  Пол:
  Женски
  Нема врска годината :) Серијата е закон..Во Бугарија тетка ми ја гледала и ми кажа дека со серијава се мочале од смеа со тетин ми(иако тој не е по турските)..Ќе ја гледам,таман за опуштање :D
   
 12. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  12.524
  Пол:
  Женски
  нее овие од канал 5 значи не се саглам :fubar: чекам разделба да почне тие го даваат две фамилии реприза па ај тоа ок туку реприза од пола филм ццццц :fubar: :fubar: :fubar: да се немало ред....
   
 13. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Ќе има во 11.50
   
 14. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Комедија.. :D :lol:
   
 15. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Дане знае некој што ке биде со Еда и овој другиов од куќава?
   
 16. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.224
  Пол:
  Женски
  Леле мноооогу е јака серијава....се згазив од смеење бе :D Супер што им текна да дадат пак комедија место другиве трагични глупости :)
   
 17. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.595
  Допаѓања:
  757
  Пол:
  Женски
  Eda i Oguz najverojatno ke se zaljubat...kako i vo sekoja komedija mora da ima happy end :)
   
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Прејака серија. :D На почеток викав дека нема да ја гледам амаа сега не ја пропуштам.Да се насмееме. :D
   
 19. Rna

  Rna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  62
  Јака серија..Хахахха.
  Иначе Еда и Огуз можи ке се засакат. :)
   
 20. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Интересна ми се виде серијава и решив да ја пратам.Смешна ми е не е како другите. :)