1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Две шворц девојки (2 Broke Girls) [2011]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од TeddyGrey, 15 ноември 2011.

 1. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  6.479
  Допаѓања:
  58.716
  Пол:
  Женски
  Trendafilka веќе го има напишано тоа што јас би го напишала за тука...
  Мене ми е многу интересна, ја загледав и едвај си ја чекам...
  Башка Џони е уффффф :inlove: Ај хев а краш! :D
   
  На jloves и Trendafilka им се допаѓа ова.
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Прво ја загледав за да пополнам време, но сега ми стана дефинитвно приоритентна серија, и одвај чекам вторник да дојде за да ја симнам и да ја гледам ;)
  ми се допаѓа прво едно нестереотипно покажување дека сите богаташици па уште и плавуши се глупи и празни и незнаат никаде подалеку без парите на нивните татичко, мамичка! :clap:
  Макс ми е многу симатична, т.е и двете ми се неверојатна спојка!
  Фркава со овој Џони мора да заврши, ме напна малце, амн се гледа дека е луд по Макс! |(
  Различна од моиве на репертоар за овој месец, иаку немам ич време скоро за денгубење, си ја погледнувам обавезно!
  Ќе им се допадне на сите кои сакаат лесна хумористична серија!
   
 3. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.315
  Допаѓања:
  47.427
  Пол:
  Женски
  Не знам кога последен пат сум се смеела толку. Ми се допаѓа сарказмот на Макс :))) Одвај чекам утре да излезе новата епизода да ја гледам.
   
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.537
  Многу е интересна серијата, иако има бајаги негативни критики.
  Мене ме релаксира, и со нетрпение ја чекам секоја нова епизода.

  Макс е сосем откачена, ама и Керолајн е прилично забегана, заедно со коњчето, ѓерданот (што не го симнува), креветот (the vagina)... :D

  Ама затоа капа и симнувам на онаа богаташката каде што Макс е бебиситерка. :D
  Со близнаците - Бред и Анџелина. :rofl:
   
  На najubava2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  4.722
  Многу интересна сериичка за одмарање во Вторник (иако цел вторник ми е оптеретен со серии) ама сепак оваа ми е за релаксирање максимално! :) Голем ЛАЈК од мене !
   
 6. Buba-Mara

  Buba-Mara Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  61
  Зашто денес нема нова епизода?? Таман си ја заглеав серијава многу ми е интересна :) пауза да не прават?
   
 7. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  478
  А кога игра серијата на која програма?
   
 8. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  20.928
  Пол:
  Женски
  Си ја пратам серијава, релаксира ептен и башка добар хумор има, и Мах и нејзиниот сарказам ми се ептен интересни :)
  [​IMG]
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.111
  Допаѓања:
  56.344
  Пол:
  Женски
  Еј, ја загледав серијава. :)
  Интересена е онака за опуштање, а и баш ми се свиѓаат и двете, како се надополнуваат на некој чуден начин. :)
   
 10. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Интересна серија со уште поинтересен хумор и сарказам. Почнав да ја гледам уште на самиот почеток и многу ми е убава серијава. Инаку не прават пауза сега за сега, али мислам дека после 12 декември ќе напрвата една пауза и пак ќе продолжи да се емитува од наредната година како што е случај и со другите серии :)
   
 11. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  И јас ја загледав серијава, интересна е онака без да се замаараш. Ми останаа упте последните 2 епизоди, иначе незнам дали ке има друга сезона ои ништо не пишува уште.
   
 12. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.524
  Допаѓања:
  9.490
  Почнав и јас да ја гледам, ептен ми е интересна :)

  Многу бев скептична за серијава, мислев некоја глупост со две шмизли каде "интиректно" ќе ја истакнуваат нивната сексуалност ама се излажав.
  Ама ја почнав ради трендафилка, не се сомневам со нејзиниот вкус, со оглед на тоа дека ептен се погодуваме во останатите серии што ги гледаме, па си викам ако е толку лоша, немаше да ја препорача...
  и така

  Многу ги сакам лобутинките на плавата од првите епизоди
   
  На TeddyGrey и Trendafilka им се допаѓа ова.
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.111
  Допаѓања:
  56.344
  Пол:
  Женски
  Awwwww
  многу ми беше жал што мораа да го остават Честнат. Баш ми е интересно кога Макс ќе ја покаже нежната страна.
  И сега едвај чекам да излезе нова епизода. :)
   
  На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Новата епизода од понеделникот, т.е достапна онлајн од синоќа на
  http://btjunkie.org/torrent/2-Broke-Gir ... d12e157eb0
  Можеа малце да не ја отупат оваа епизода но ајде, поминува некако заради тампоните само :rofl: Кога ќе се врати Џони, како мало детенце се топев, како со мене да флертува :lol: Страшна хемија има меѓу него и Макс, и се шушка нешто дека изгледа и во приватен живот флертуваат :lol:
   
 15. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  3.592
  Ете од досада ја почнав и оваа серија. Макс ми беше многу позната па ми текна од каде
  - Raise your voice
  [​IMG]
  До сега изгледав 5 епизоди. Не ме нервира ниеден лик. Добар хумор и предобар сарказам.
  Како што траат по 20 минутки ќе ги изгледам сите денес.
   
 16. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  3.592
  Неможам да го редактирам мислењето.
  Ги изгледав сите 13 епизоди.
  Колку забеган тип е Олег. Највеќе се смеам на него. :D
  Керолајн ми е срцка,голем оптимист. Знае да откачи понекогаш :D Кога пееше хепи брдеј на таа 50-годишната :rofl:
  Макс ме потсеќа на мене во карактер. Таков намќор,демек со никого не се приврзува али нема врска.
  Max: You think this (clicking the fingers) is the sound that gets you service, I think that´s the sound that dries up my vagina.
  Хан пак смешен е само како појава. :D
  Max: Hipsters listen to?
  Han: Radiohead!
  Max: Homeless listen to?
  Han: The voices in their head.
  :rofl:
   
  На Libera, Ana.Jones, Hipster и 2 други им се допаѓа ова.
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.111
  Допаѓања:
  56.344
  Пол:
  Женски
  Добра епизода :D
  Ама јас се мислев дека на крајот оваа стварно проститутка ќе испадне. :rofl:
   
 18. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :lol:
  Ѕверки :D
   
  На Noemi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.852
  Сакам да ја загледам серијава :) .
  Имам проблеми со замундата, неќе да ми пребарува па ако сака некој да ми даде директен линк да спуштам торент за прва епизода :) .
   
 20. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.470
  Допаѓања:
  6.003
  Штрумфетке изволте http://zamunda.net/details.php?id=279919&hit=1
  http://zamunda.net/browse.php?incldead=1&search=2+broke+girls&page=0 - сите епизоди

  Инаку Трендафилка имаше пишано некаде мислење за серијава, спуштив неколку епизоди и се загледав ептен.
  Мојата нова омилена серија дефинитивно.
  Туку кога нова епизода, не ми се чека веќе :)
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.