Двор - сè за и во дворот

Дискусија во 'Дом' започната од ALISA0000, 9 септември 2020.

 1. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.673
  Допаѓања:
  37.456
  Ваква тема сме немале
  Оваа тема е за дворот градините и за се во нив
  Од растенија цвекиња ,дрвца зимзелени ,овошки
  Се од градежни информации за тоа што еден двор има потреба

  Еве мене ми треба фирми кои произведуваат поцинкована плетена мрежа за оградување на двор или плац
  Ако знаете и цени уште поубаво
   
 2. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.673
  Допаѓања:
  37.456
  еве шо барам download.jpeg
   
 3. petunija77

  petunija77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2018
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  15.217
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. doubleg

  doubleg Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  4.377
  Има слична тема https://forum.femina.mk/threads/Градина.6479/

  Плетена мрежа за ограда можеш да најдеш скоро во секое дуќанче што продава штрафовска роба. Воглавно има два типа: поцинклована и пластифицирана (иста ко првата, само плус е обложена).
  Цената мислам е од должен метар и зависи од висината, 1m, 1.2m, 1,5m итн.

  Ако си од Скопје мислам најефтини се во железарија Јоле во склоп на Железара, но не знам цени.
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.673
  Допаѓања:
  37.456
  супер нека ја спое модератор да не биде дупла