1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Двојна гуша - дали постои решение?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од ms.ivana, 8 декември 2011.

  1. ms.ivana

    ms.ivana Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Вака сеа Феминки, јас имам како двојна гуша доле под муцката и многу се нервирам. не е од дебелина или слично , и јас помислив така но не, дали евентуално постои некое решение за овој проблем ?
     
  2. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Да одиш на доктор да си ја провериш тероидната жлезда, од неа најчесто се ствара гуша, и мора да се прима терапија ако не дај божже имаш проблем со неа. :)
     
  3. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Никој не е совршен и ако се гледаме во огледало сите ке си најдеме некоја мана.
    Ако жлездата функционира уредно и проблемот е козметички, како што потенцира не се работи за вишок на килограми, решение е липосукција. Се прави мал рез преку кој се вметнува инструмент кој го шмука салото. Друга варијанта е кавитација ама незнам дали може да се прави на тој дел од телото и незнам дали навистина има резултати како што рекламираат.

    Сепак мислам дека не треба да се замараш ;)
     
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Здраво

    дали има некое чаре за затегнување на гуша?
    Во последно време ми се зголемува тој дел на лицето-гуша. Ми олабавува и стои грдо.

    Фала поз
     
  5. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    Јас правам една вежба секојдневно што ми ја препорачаа и мислам дека има ефект. Не знам дали ќе ме сфатиш.. Значи јазикот треба да ти дојде напред да ги допираш предните заби и да го залепиш за непцето и така да држиш некое време и пак одново. Јас мислам дека веќе и несвесно го правам. После првиот ден чувствуваш болка, посебно кај крајниците. Лесно се навикнува и е ефикасно. За да провериш дали го правиш правилно гледај се во огледало и фати се да видиш дали ти е цврст тој дел. Се надевам ти бев од помош:$
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    за непцето напред помеѓу усната или во самата внатрешност на усната шуплина?

    и колку временски и често?
    фала многу ќе пробам
     
    На S.W.A.G му/ѝ се допаѓа ова.
  7. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    Во внатрешноста на усната шуплина, ќе се обидам да најдам видео за подобро да ме сфатиш.
    Нема одредено колку често, колку повеќе можеш толку подобро. Јас секогаш кога ќе се сетам го правам. Кога учам, готвам, чистам..
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.